şükela:  tümü | bugün soru sor
 • admiral helena cain;

  --- spoiler ---

  battlestar pegasus'un cylon suikastı sonucu öldürülen acımasız efsane komutanıydı.

  --- spoiler ---
 • 24'ten hatirladigimiz michelle forbes tarafindan canlandirilmaktadir.
 • ah bu rolde michael cain oynıycaktı ki, bak o zaman adama 'nın o havaları karizması kalıyomuydu.
 • --- spoiler ---

  battlestar galactica razor'dan alınan ufak bilgi parçacıklarına göre kendisi büyük bir ihtimalle gaydir ve number six'le ilişkisi vardır. daha sonra number six'in kendisini öldürmesi ise intikamdan çok aşktandır. tabi sorarlar adama bu nasıl aşk diye. cylon işte, ben nerden biliyim.

  --- spoiler ---
 • acımasız insan.
  daha 7 yaşlarındayken ilk saylon saldırısında yere düşen kardeşini kurtarmaya tenezzül etmemiş, kendi canı için kaçmıştır.
  neredeyse tüm kolonilerin yok edildiği saylon saldırısından battlestar pegasus ile kaçarken de birçok acımasızlığa imza atmıştır. bir görevde emrini uygulamayı kabul etmeyen yardımcısını o anda vurmuştur. tesadüfen 15 sivil insan gemisiyle karşılaştığında, içindeki cephane, ftl sistemleri, mühimmat ve bilim adamlarını kendi gemisine taşıtıp, bu 15 gemiyi ellerinde hiçbirşey olmadan kaderlerine terketmiştir. bu olay sırasında karşı çıkanlar gözdağı vermek için sivillerin ailelerinin vurulmasını sağlayarak kariyerinde zirve yapmıştır.

  kendisini battlestar galactica razor'ın sonlarına doğru artık "kaltak, orspu, mnı ırznı sktiim" diye küfürler içinde bıraksak ta savaş durumunda yaptıklarının yanlış olduğunu söylemekte de zorlanmaktadır insan.
 • --- spoiler ---
  bir amiralin davranması gibi davranmayan, bsg de öldüğüne en çok sevindiğim, komutan adama'nın zıttı karakter. askerin, kendisinin ve gemisi pegasus'un varoluş amacının insanlığı korumak olduğunu unutup, saldırıdan kurtulmuş gemileri korumasız bırakıp gitmesi bencilliğinin ispatıdır. eğer, gina tarafından öldürülmemiş ve koloni gemilerinin başına geçmiş olsaydı eminim filo falan kalmaz, iki üç tane işini görecek gemiyi alır, kalanını dımdızlak bırakır giderdi.
  saldırılar sonrası hayatta kalmış insanları taşıyan bir kaç gemiyi ölüme terketmesi (ki battlestar galactica'nın ve koloninin varlığından da habersizdi. onların yaşayan son insanlar olma ihtimali vardı) bir kaz kadar ileri görüşlü olduğunun göstergesidir. galactica'yı bulmasa 20 yıl sonra gemisinde çalışacak adam bulabilecekmiydi merak ediyorum.
  --- spoiler ---
 • tsk ekolünden gelir. kendisine göre ordunun gücü korumakla sorumlu olduğu kişilerin üstünde gelmektedir.
 • --- spoiler ---

  xo'sunu yok yere vuran, ezik aptal komutan.

  keşke cylon tarafından değil starbuck tarafından öldürülseydi.

  --- spoiler ---
 • battlestar galactica serisindeki şeytan karakter. onunla karşılaştırdığımızda hiç bir karakter kötü değil. hiç biri.