şükela:  tümü | bugün
  • yaklaşık bir buçuk yıldır tanıdığım fazla entelektüel yazar. kendisi aynı zamanda bana yazar olduğumun haberini veren kişidir de. o olmasa herhalde halen daha çaylağım diye yuvarlanıp giderdim. tanışmamız epey ilginçtir aslında. mun'de ben suriye, heleniriumtaurus ise lübnan delegesiydi. konferans esnasında bana kağıt yolladı (jargonda message paper denir). kağıtta senin vatandaşları ne yapacağız bütün nüfusunu yolladın bir el at gibisinden bir şey yazıyordu (ingilizce yazıyor bu benim naçizane çevirim sadece). sonra cevap yazdım. öyle öyle gitti. beraber önce arap birliği kurduk sonra da üstün diplomasi yeteneğimle almanya'yı da yanıma çekebildim. almanya ile beraber yaklaşık 15 avrupa ülkesi de saflarımıza geldi. tekrar ediyorum, üstün diplomasi yeteneğimle. karşı bloktaki usa, russia, france ve uk gibi büyüklere rağmen biz oy birliğiyle kazanıyorduk. ne var ki ben ve heleniriumtaurus ancak resolution'a beş madde yazabildik. karşı takımın reso'su daha iyi olunca fedakarlık yaparak blokları birleştirdik. o günün akşamı komitenin whatsapp grubunda makara dönüyordu işte şu film iyi, şu grup iyi falan tarzı işbu suser de ortak zevklerimizi görünce mesaj atmış. fakat beni komitedeki diğer adaşımla karıştırmış (unutmuyorum heleniriumtaurus kaçamazsın) ve beni o zannederek konuşmuş. fakat bundan daha vahim olan ben, kendisinin gerçek ismini bilmeden yaklaşık bir ay konuştum onunla. hani hep lübnan delegesi, lübnancığım gibi hitaplar kullanıyordum (evet öküzüm affet beni). kendisiyle bir müzik grubu kurmaya kalktık. ana vokal olmak istiyormuş. açıkçası içimden "ya hadi ordan sen nasıl şarkı söylicen" diye geçirsem de daha sonra buluştuğumuzda bana şarkı söylediği an çok yanıldığımı fark ettim. kısacası beraber çaylaklıktan yazarlığa çıkışımıza tanık olduğumuz benim ekşi'deki en kadim badimdir heleniriumtaurus.