şükela:  tümü | bugün
  • çok ama çok üzgünüm.onu üzenler de utanır mı acaba?
  • sesini duyurmak, baskılara direnmek adına ışıklara yürümüştür.
    günümüz zihniyetinde ve dünya düzeninde yaptığı bu eylem içi boş insanlarca saçmalık ve aptallık olarak nitelendirilecektir. ah ne yazık :(
  • albumlerinde intihar saldırısı gerçekleştiren veya gerceklestirmeye teşebbüs eden dhkpc'li teröristlere şarkı yapan grubun konser yasaklarının kaldırılması için yaptığı ölüm orucunda yaşamını yitirmiştir.

edit : o intihar saldırılarında fethi sekin'ler can verdi. gerçek halk kahramanları.
  • talepleri ise sadece sunlardi:

1) grup yorum üyeleri, çalışmalarını yürüttükleri idil kültür merkezi’ne polis baskınlarının son bulması,

2) üyelerinin içişleri bakanlığı’nın arananlar listesinden çıkarılması, ve

2) 3 yıldır devam eden konser yasaklarının kaldırılması ve üyelerinin serbest bırakılması
  • ışıklar içinde uyu.
  • hayatını kaybeden yurtsever bir vatandaşımız
    direnisin sembollerinden birisi oldu.
    biz geride kalanlara düşen görev: helin yoldaşımızla ilgili ekşi'de entry girmek, twitter'da tweet atmak, instagram'da story paylaşmak malum pasif direnişçiyiz
    ışıklar içinde uyusun
    ailesine başsağlığı diliyorum
  • bu insanın ölümüne sebep olan iktidar, salgın sırasında siyasal çıkarlar gözetip, belediyelerin yasal olarak topladığı bağışları engelleyen, sokağa çıkma yasağı ilan etmeyerek, milyonlarca insanı virüs ya da açlığı seçmek zorunda bırakan iktidardır.

bir fikre karşı çıkarken, kime destek olduğunuz da ortaya çıkar.
  • girdiği ölüm orucunun 288. gününde hayatını kaybeden grup yorum üyesi. bilemiyorum, bilemiyorum kafamda onlarca soru var..? bilemiyorum gerçekten değer mi, ellerine fırsat geçse birbirlerini bir kaşık suda boğacak olan bu halka, yedi yirmi dört takipçi peşinde koşan bu gençliğe, çivisi çıkmış, nerden tutsan elinde kalacak bu dünya düzenine, değer mi..? güneş’in doğuşunu bir daha görememek, bir daha koşamamak yemyeşil ovalarda, sevdiklerine sarılamamak, görememek bir bebeğin ilk adımlarını bir daha, gerçekten değer mi..?

umarım yanılırım, umarım korkak bir sünepe diye yazılır adım yeryüzüne, umarım değer, umarım bir şeyler değişir...
  • ismi helin. kürtçe'de iki anlamı var. birinci anlamı yuva, ikincisi erimek... ama erimek, açlıktan erimek değildir dilimizde, karların erimesidir, yani baharın gelişinin ilk müjdesidir.

sesini, fikrini ve türküsünü özgürce çığırdığı bir yuvaya sahip olamadan, eriyip gitti yürek parçası bir insan. bir ismin, ömre rehber olduğuna inanılır bizim oralarda. "insanın kendi de ismi gibidir" derler. helin, yuvasız ve dirhem dirhem eriyen sanatçı! bir ismin, bir sancı olduğu bu topraklar, her şeyi ile sana feda olsa gram acımam. türkü söylemek için can verdi bu kadın, türkü söyleyebilmek için.

ne yazık ki bugün açlık grevi sonunda yaşamını yitirmiş, devrime ve halka adanmış sanatçı, grup yorum üyesi.

bu ülkenin ne olduğunu belli aralıklarla anlıyor, görüyoruz. madımak'ta yaktılar, o dönemler geride kaldı dediler. şimdi ise açlıktan gram gram eriyip ölmelerine seyirci kalıyorlar.

ne desek boş, ne desek anlamsız. üçüncü dünya ülkesinde sanatçı olmak, en büyük şansızlığıydı.
  • güle güle yiğit kız sana nazımım şiirini gönderiyorum...

hoşçakalın dostlarım
    hoşça kalın dostlarım benim, hoşça kalın!
    sizi canımda, canımın içinde
    kavgamı kafamda götürüyorum.
    hoşça kalın dostlarım benim
    hoşça kalın...
    resimlerdeki kuşlar gibi
    dizilip üstüne kumsalın,
    mendil sallamayın bana.
    istemez...
    ben dostların gözünde kendimi
    boylu boyumca görüyorum.

a dostlar
    a kavga dostu