şükela:  tümü | bugün
 • kız babası olmak istiyorum. bir sürü sebebi var bunun, mesela erkek çocuk biraz dan dun olur. ben dan dun bir çocuktum mesela. erkek çocuğu şımartmak zevk vermez. ama kız öyle mi? cimcime olur, şımartırsan daha da tatlılaşır, koca kız olduğunda bile sevimli kalabilir. oğlan öyle mi? ergen olur, tahtaya tırnak sürtüyormuş gibi sesiyle orobo ostoyom bon yo diye bağırır falan. neyse, kız babası olmak istiyorum. bugün tam da bu paragraftaki düşünceler kafamda dönüp duruyordu.

  ama işte helin'in haberini görüyorum mesela. nasıl olayım diyorum, nasıl. senin yanağını sıkarken canını yaksan içini kan ağlatacak çocuğuna, elin herifi gelir vay sen nasıl benim olmazsın, vay yanında erkek var diye kurşun sıkar. çünkü "kız mıdır kadın mıdır bilemem", "bir kadın olarak sus", "kızlı erkekli" vs diyen siyasilerden gaz alan, ailesinden kadını istediği gibi horlayabileceğini söyleyen terbiye almış bir güruh var ortada. bu güruh, çocuğuna ne kadar steril, kötülüklerden tecrit edilmiş bir yaşam kurmaya çalışırsan kur, burada ve kalabalık. kaçışın yok. üniversiteyi kazandı diye mesela araba hediye etsen, iki tane hödük trafikte sıkıştırır. okuyup, sözgelimi avukat olsun diye okula göndersen, servis şoförü tecavüz edebilir. arkadaşlarıyla eğlenmeye gitse, -evlerden ırak- gaz sızıntısı olup zehirlense, milyonlarca insan gencecik yaşamların yitmesine değil, kızlı erkekli bir arada olmalarını konuşur, seviştiklerini ima eder, yarı çıplak bulundular diye dedikodusunu yapar.

  nasıl kız babası olacaksın? kızını nasıl bu orman kanunlarının geçerli olduğu ülkede yetiştireceksin, onu bu ülkeye "getirmeyi" bir baba olarak kendine nasıl yedireceksin?

  helin bana bunları düşündürdü. daha doğmamış kızımın karanlık geleceğini düşünüp efkarlandım. çünkü helin ilk değil, son da olmayacak, biliyoruz. bir salgın, kirli yeşil bir kötülük ülkeyi avucuna alıyor ve meydan buldular. hep vardılar; ama devir onların devri, artık daha cesurlar, daha görünürler, çoğalıyorlar, güçleniyorlar.

  kaybediyoruz.
 • kadınların uğradığı hak ihlallerine ve zorbalıklara kafa yoran insanlara, "feminazi, kezban, meriç" vb. etiketleri yapıştırarak, meydanı bu katillere bırakmaya çalışan sözlük zontaları, gelip bu başlığın altında günah çıkartmaya ve vicdanını rahatlatmaya çalışmasın sakın. söylemlerinizle cesaretlendirdiğiniz başka bir barbar daha, gencecik bir kızı hayattan kopardı. o kızın gözlerine bakıp utanın biraz, hala utanabiliyorsanız tabii.
 • trollük için dahi olsa, suçun kızda olduğunu söyleyebilen aktroller, bu cinayetin toplumsal dinamiklerini çok güzel sergiliyor
  https://i.hizliresim.com/d7bv5z.jpg
 • bir kez daha ne ülkemin ne büyük orospu çocukları yetiştirdiğini bizlere gösteren çocuktur...

  ülkemin orospu çocuğu bile tam orospu çocuğu. o kızı vurandan tut bu konuya yorum yapanına, bu cinayete davetiye çıkaranına kadar maşallah bir orospu çocuğumuz bile dünyaya bedel!

  ananızı avradınızı sikeyim emi.
  yazıl olmuş çocuktur...
 • uzun zamandır her türlü akıl yoksunu refleksi görmezden geliyorum/görmeye çalışıyorum ama artık dayanılacak gibi değil, gözlerimi kapatsam bile beynimin içinde bu kirli refleksler beliriveriyor. eren erdem'in tvitine cevap veren bu hanzonun siyasi trollük için battığı garabet çukurunun ve bu minvalli örneklerin dibi yok, bu saatten sonra da olmayacak. bu kafanın ve tutumun sesini daha çok yükselteceği vakitlerden geçiyoruz. başkasını bilmiyorum ama beni hiçbir şey yapamamak rahatsız eder düzeye geldi. "hukuki sınırlar" içerisinde kalmam için gerekçelerim olmalı ve inanmalıyım. işte o hukuki sınırların olduğu çitleri yıkıyorlar, darmaduman ediyorlar. nereye kadar böyle gidecek ve daha da önemlisi benim sınırlarım nerede devrilecek kestiremiyorum. sonumuz hayrolsun...
 • aşk cinayetine kurban değil saplantılı ve hasta bir ruh tarafından kurban gitmiş gencecik güzel kızımızdır. böyle aşk olmaz. öyle aşkın içine sokayım. bunun adı hastalıktır. bu hastalığa sahiplerin kökten yok edilmesi gerekir.
 • hatunların efendi adam yerine piç tercihi bakınızı verdikten sonra bunun altındaki mesaj şudur: "eee hak etti". ondan sonra yaptığınız üzülme şovunu sikeyim.

  abuk subuk kompleks ve nefretinizi kadın cinayetine kurban gitmiş bi kızcağızın başlığı altında kusmayın amk otuzbircileri. hayatınız boyunca hep düzgün insanlar mı tanıdınız? hiç ne biçim ruh hastası olduğunu anlayamadığınız biri olmadı mı? ya da insan basit bi yanlış karar vermişse bunu canıyla ödemesi normal mi? bu ne biçim kin ki 17 yaşında öldürülmüş bi kızın başlığı altında bile bunu konuşuyosunuz. helin'i öldüren de sizin iki tık daha manyağınız işte. hepiniz aynı boktan toplumun farklı adilerisiniz.
 • siyah inci diye bombok bir diziye rastladım zap yaparken.

  tecavüz ettiği kıza '' eğer bunu yapmasaydım benimle olmayacaktın, başka çare bırakmadın bana , benim ol istedim '' diyen bir tip...

  ya benimsin ya kara toprağın tarzı diziler türedi son zamanlarda. ne kadar normal ama.

  erkeklerin kadınlara ne isterlerse yapabileceğini ayan beyan çeken yönetmenler, bunları yazan senaristler var.

  demek istediğimi anlatabilmişimdir umarım.
  üzgünüm.
 • cinayete kurban gitmiş, binlerce kadın mağdurdan biri.

  çok güzel, çok genç bir kız.

  http://www.sozcu.com.tr/…-3-ogrenci-yarali-2048047/

  kendisini öldüren şahsiyetin facebook profiline baktığınızda, silahlı, bıçaklı fotoğrafları olduğu, para düşkünü olduğu ve muhtemelen ipsiz sapsızın teki olduğu anlaşılmakta. bileklerini kesmiş, intihara teşebbüs etmiş; keşke ölse idi.

  bu kadar kolay mı bir cana kast etmek gerçekten? böylesi sürüngen beyinle hareket eden ve cebine silahını, montunun içine pompalı tüfeğini rahatlıkla sokabilen insanın varlığı karşısında, insan çocuk dünyaya getirmeye bile korkuyor.

  nasıl bir ülke olduk anlamıyorum ki.

  insan zaten kötü bir varlıktı da, ne zamandır sivrisinek gibi insan öldürebilmeye başlandı ilk kez acaba?

  kısacası, pendik'te okul çıkşı öldürülen kızcağız, bugünkü mutsuzluk sebebimiz oluverdi...

  allah rahmet eylesin...

  (bkz: yazarların bugünkü mutsuzluk sebepleri)
 • katiline kelepçe bile takılmayan genç kız.
  daha çocuk yaşta bir kızı öldürmeseydi de mesela eylem yapan öğretmen olsaydı yerde sürükleyerek, ters kelepçeyle tutuklarlardı.
  bu olay polis gücünün var oluş amacını bir kez daha göz önüne koyuyor. senin benim canımı namusumu korumak değil polisin amacı, herhangi birinin sesini çıkarmasını engellemek.