şükela:  tümü | bugün
 • kız babası olmak istiyorum. bir sürü sebebi var bunun, mesela erkek çocuk biraz dan dun olur. ben dan dun bir çocuktum mesela. erkek çocuğu şımartmak zevk vermez. ama kız öyle mi? cimcime olur, şımartırsan daha da tatlılaşır, koca kız olduğunda bile sevimli kalabilir. oğlan öyle mi? ergen olur, tahtaya tırnak sürtüyormuş gibi sesiyle orobo ostoyom bon yo diye bağırır falan. neyse, kız babası olmak istiyorum. bugün tam da bu paragraftaki düşünceler kafamda dönüp duruyordu.

  ama işte helin'in haberini görüyorum mesela. nasıl olayım diyorum, nasıl. senin yanağını sıkarken canını yaksan içini kan ağlatacak çocuğuna, elin herifi gelir vay sen nasıl benim olmazsın, vay yanında erkek var diye kurşun sıkar. çünkü "kız mıdır kadın mıdır bilemem", "bir kadın olarak sus", "kızlı erkekli" vs diyen siyasilerden gaz alan, ailesinden kadını istediği gibi horlayabileceğini söyleyen terbiye almış bir güruh var ortada. bu güruh, çocuğuna ne kadar steril, kötülüklerden tecrit edilmiş bir yaşam kurmaya çalışırsan kur, burada ve kalabalık. kaçışın yok. üniversiteyi kazandı diye mesela araba hediye etsen, iki tane hödük trafikte sıkıştırır. okuyup, sözgelimi avukat olsun diye okula göndersen, servis şoförü tecavüz edebilir. arkadaşlarıyla eğlenmeye gitse, -evlerden ırak- gaz sızıntısı olup zehirlense, milyonlarca insan gencecik yaşamların yitmesine değil, kızlı erkekli bir arada olmalarını konuşur, seviştiklerini ima eder, yarı çıplak bulundular diye dedikodusunu yapar.

  nasıl kız babası olacaksın? kızını nasıl bu orman kanunlarının geçerli olduğu ülkede yetiştireceksin, onu bu ülkeye "getirmeyi" bir baba olarak kendine nasıl yedireceksin?

  helin bana bunları düşündürdü. daha doğmamış kızımın karanlık geleceğini düşünüp efkarlandım. çünkü helin ilk değil, son da olmayacak, biliyoruz. bir salgın, kirli yeşil bir kötülük ülkeyi avucuna alıyor ve meydan buldular. hep vardılar; ama devir onların devri, artık daha cesurlar, daha görünürler, çoğalıyorlar, güçleniyorlar.

  kaybediyoruz.
 • yeni türkiye'nin kurbanlarından biridir maalesef.

  yazık! çoook yazık!!
 • aşk cinayetine kurban değil saplantılı ve hasta bir ruh tarafından kurban gitmiş gencecik güzel kızımızdır. böyle aşk olmaz. öyle aşkın içine sokayım. bunun adı hastalıktır. bu hastalığa sahiplerin kökten yok edilmesi gerekir.
 • hayatı elinden alınan bir kızcağız. insanlar bu kadar rahat cinayet işleyebiliyor, sahi nedir bu türkiye'deki şımarıklık? herkesin kendisini kabadayı zannetmesi, namus davası zorbalığı, maskülen tavırlar, delikanlılık zırvalığı, ''adamsın, koçumsun, aslanımsın'' sırnaşıklığı. ''psikopatız biz'' asalaklığı. başka insanların hayatı kendi hayatına göbek bağıyla bağlı zanneden magandalar. başka insanlar üzerinde hak iddia etme aymazlığı. arabesk alt kültürün yüceltildiği ve yücelttiği yığınlar. kimse gelip bana demesin dünya'nın bilmem ne ülkelerinde de yaşanıyor diye. yaşanmıyor. bu kadar rezalet başka bir ülkede yaşanmıyor. en doğusundan en batısına. bunlara dur diyecek, bu toplumsal kriminalizasyonu engelleyecek bir güç yok mudur? illa demir yumrukla insanları hizaya getirecek, höd deyince titretecek bir sistem mi gerekli akıllanmak için? insanların aklını başına alması için? büyük bir açlık, buhran mı gerekli? ya da kast sistemi mi oluşturulsun, katmanlara göre alt sınıflar daha da ezilsin, birçok hakları ellerinden alınsın, 7/24 kamplarda çalıştırılsın, yorulmaktan kafa kaşıyacak vakitleri bile kalmasın. bunu mu istiyorsunuz? ya da iq testi, kültürel testler, karakter analizleri yapıp sınıfta kalanlar sosyal psikolojisi vasat olanlar sürgün mü edilsin. asalakları kafalarına vura vura mı eğitsinler? ne istiyorsunuz bu toplumdan. nedir yani derdiniz, ruhsal problemleriniz. pırıl pırıl insanlar cahillerin, lümpenlerin, değersiz canlıların hışmına uğramak zorunda mı?
 • sadece böyle bir konuda birleşebilsek, anasının babasının, duyarlı her vatandaşın yüreğine düşen ateşi söndürebilsek, böyle somut konuları çözsek mesela dünya güzeli bir melek bir ipsiz sapsız şerefsiz tarafından vurulup öldürülmese. şiddeti ve kadına şiddeti destekleyen, körükleyen ne varsa cezalandırılsa ve engelleyecek politikalar geliştirilse.

  olmaz işte. çünkü buna çanak tutan biraz da vahabi, feodal ve ataerkil kültürün kendisidir. bunun ortadan kalkması ise zaten türkiye'nin kalkınması ve birilerinin tarihe gömülmesi demek...nur içinde yatsın.
 • gencecik yaşta ruh hastası bir şerefsiz yüzünden yitip gitti sevenlerine sabırlar diliyorum.memlekette böyle ruh hastası orospu çocukları olduğu sürece bir sürü masum insan ölecek ne yazık ki,o şerefsiz pompalı tüfekle sokağa nasıl çıkmış kimse görmemiş mi etmemiş mi anlamıyorum yazık gerçekten çok yazık.elimizden ancak üzülmek geliyor...
 • bu kızcağızı vuran şerefsizin bir ışidliden bir pkkliden farkı yoktur. başka şeyler söyleyemiyorum çok fazla gg olacak zira...

  şerefsizler... sevginin, aşkın ardına saklanan böcek zihinliler... sevgi öyle bir şey mi?

  işin en boktan yanı da kızcağızın twitterda sapığım var yazması... göz göre göre... of.

  https://twitter.com/…oken/status/909880613964075009
 • kadınların uğradığı hak ihlallerine ve zorbalıklara kafa yoran insanlara, "feminazi, kezban, meriç" vb. etiketleri yapıştırarak, meydanı bu katillere bırakmaya çalışan sözlük zontaları, gelip bu başlığın altında günah çıkartmaya ve vicdanını rahatlatmaya çalışmasın sakın. söylemlerinizle cesaretlendirdiğiniz başka bir barbar daha, gencecik bir kızı hayattan kopardı. o kızın gözlerine bakıp utanın biraz, hala utanabiliyorsanız tabii.
 • haberi okumadan yorum yapanları gösteren cinayet. kardeşim kız zaten sevgili değil adamla, adam platonik ve kızı rahatsız ediyor. sırf entry olsun diye entry girmeyin şuraya.