şükela:  tümü | bugün
 • mide rahtsızlığı çekenlere şiddetle tavsiye ediceem muhteşem ilac.bir haftalık tedavi paketini bitirince hastalığı tamamen tedavi ediyo.hatta daha ilk kullanımda yanma,ekşime,şişkinlik falan ortadan kalkıyo.49 ytl ye satılıyo.
 • helicobacter pylori bakterisine savaş için icat edilmiş ilaç kompleksi. 14 ya da 7 günlük paketlerde satılmaktadır. her gün için toplam 4 adet antibiyotik (3000 mg) ve iki adet mide asidi inhibitörü ihtiva eder. * sabah akşam aç karnına alınır. bitmek bilmez bir maraton gibidir bu ilacı kullanmak.
 • "üçlü çözüm, güçlü çözüm" sloganlı bir afişi olan ilaç.
  (bkz: fako)
  (bkz: abdurrahman helipak)
 • zamanında, elimden geçmiş interaktif cd'leri yüzünden helicobacter pylori lafını kabuslarıma sokan ilaç. reklam yapmaları yasak ilaç firmalarının, o yüzden 3d bilgilendirme filmleri yaptırıyorlar ve zavallı sefil tasarımcının bilincinin derinliklerinde damarların içinde dolaşan antibiyotik görüntüleri kalıyor işte. kişisel tarihimden arınmak istiyorum.

  (bkz: the miseducation of lauryn hill)
 • üzerinde güneş resmi olan kısımdaki ilaçların sabah içildiği, aydede ve yıldızların olduğu kısımdakilerin ise gece içildiği; görenlerin "ne güzel ilaç bu, insanın içesi gelir" dediği, içenlereyse boğaza yapışan amoksisilinle mücadele edip günde 3 gram antibiyotiğin böbrekleri ne hale sokacağının endişesini yaşatan ilaç paketi.
 • kutuyu elinize aldığınızda kesin iyileşirim ben bunların hepsini içersem dedirecek kadar ağır ve büyük bir paketi olan güzide mide mikrobu tedavi kiti.
 • ilaç kullanmaktan nefret eden biri olarak kutusunu görünce yuuhh!!, içindeki güneş ve ay figürlü, gündüz ve gece ayırımını görünce vaayy!! ve amoksisilini içerken de oeehhdememe sebebiyet vermiş ilginç bir ilaç. bir işe yaramazsa yaptığım hamallığa yanarım o ayrı.
 • kullanıma başlanılan ilk birkaç gün insanı sersemleten, şaşkına çeviren ilaç kompleksi. sanki midenin içinde patlama oluyormuş gibi hissettirebiliyor ilk kullanımlarda.. yan etkileri arasında diyare, başağrısı, tad alma bozukluğu (zaten o iğrenç amokisisilinden sonra ne tad alınabilir ki) var.
  ayrıca kutunun üzerinde yazdığı gibi hepsinin aç iken alınmaması gerekiyor. doktorun bana bizzat söylediği, ortadaki mide koruyucuyu aç karna, ardından diğer 2 ilacı mümkün olabildiğince tok karna almalısınız idi.
 • eczacıların kutunun üzerine "aç karna" yazmalarına rağmen doktorun 1 ve 3 nolu ilaçları tok karna almam gerektiğini söylediği ilaç paketi. öyle böyle bir paket değil. gördüğünüzde şaşkınlık geçirebilirsiniz. ecza dolabı gibi.

  not: hangisinin bilmiyorum ama ilaçlardan en az bir tanesinin ishal yapma gibi bir yan etkisi var.