şükela:  tümü | bugün
  • macaristanda üretilen, girdiği ülkelerde redbul'lun pabucunu dama atan yeni nesil trend enerji içeceğidir. türkiye'de de satılmaya başlanmış. özellikle raspberry-lime denilen ahududulu çeşidi enfes. yalnız fiyatının neden bu kadar ucuz olduğunu da anlayabilmiş değilim? ya da diğerleri gereğinden fazla pahalı.
  • bugün uzun yolda opeth'e uğrayınca denediğim ve çok beğendiğim mükemmel enerji içeceği. fakat daha önce ne opeth ne başka yerde görmedim. başka nerde ola ki?
  • bildiğim kadarıyla büyük zincir marketlerden ziyade küçük marketler, büfe, petrol istasyonları ve bazı dinlenme tesislerinde satılıyor. büyük şehirlerde bulmak daha kolay fakat küçük şehirlerde çok zor. türkiye pazarında hala yerini tam oturtamamış demek ki. ben koliyle almıştım. salon sporu yapmaya giderken mutlaka bir tane alırım. kaybettiğim elektrolit ve sıvıyı dengelerken öte yandan yakmaya hazır karbonhidrat sağlıyor. çünkü içinde şeker şurubu, tatlandırıcı ya da başka skimsonik kimyasallar yerine gerçek şeker pancarından üretilmiş şeker bulunduruyor. arada evdeyken de içiyorum. güzel içecek.
  • macarların feci derece üstüne düştüğü enerji içeceği markasıdır. budapeşte havalimanında dev boyutta bi reklamı da bulunur.

sonsuz çeşidi vardır, hepsini tatmış bi user olarak favorim l-carnitine ve envai çeşit vitamin içeren yeşil kutulu strong focus oldu. bokunu çıkarıp günde 7-8 kutu içtim evet.
  • "bu red bull'ları okulda beleşe dağıtıyorlar, biz gidip marketten 250 ml tanesini 5-6 liraya neden alıyoruz lan?" diye düşünüp alternatif enerji içecekleri arayışımda şimdiye kadar en çok beğendiğim içecek olmuştur. 24'lüsü internette 50 liraya satılıyor alsam mı diye düşünmedim değil; yakıt istasyonlarından 3.5 liraya almak yerine. 24'lüsü tahminimce 2 ay götürür çok sık tüketmiyorum enerji içeceği ama elimin altında olursa acaba artar mı tüketimin diye kıllanmıyorum da değil hani.