şükela:  tümü | bugün
 • macaristanda üretilen, girdiği ülkelerde redbul'lun pabucunu dama atan yeni nesil trend enerji içeceğidir. türkiye'de de satılmaya başlanmış. özellikle raspberry-lime denilen ahududulu çeşidi enfes. yalnız fiyatının neden bu kadar ucuz olduğunu da anlayabilmiş değilim? ya da diğerleri gereğinden fazla pahalı.
 • bildiğim kadarıyla büyük zincir marketlerden ziyade küçük marketler, büfe, petrol istasyonları ve bazı dinlenme tesislerinde satılıyor. büyük şehirlerde bulmak daha kolay fakat küçük şehirlerde çok zor. türkiye pazarında hala yerini tam oturtamamış demek ki. ben koliyle almıştım. salon sporu yapmaya giderken mutlaka bir tane alırım. kaybettiğim elektrolit ve sıvıyı dengelerken öte yandan yakmaya hazır karbonhidrat sağlıyor. çünkü içinde şeker şurubu, tatlandırıcı ya da başka skimsonik kimyasallar yerine gerçek şeker pancarından üretilmiş şeker bulunduruyor. arada evdeyken de içiyorum. güzel içecek.
 • macarların feci derece üstüne düştüğü enerji içeceği markasıdır. budapeşte havalimanında dev boyutta bi reklamı da bulunur.

  sonsuz çeşidi vardır, hepsini tatmış bi user olarak favorim l-carnitine ve envai çeşit vitamin içeren yeşil kutulu strong focus oldu. bokunu çıkarıp günde 7-8 kutu içtim evet.
 • "bu red bull'ları okulda beleşe dağıtıyorlar, biz gidip marketten 250 ml tanesini 5-6 liraya neden alıyoruz lan?" diye düşünüp alternatif enerji içecekleri arayışımda şimdiye kadar en çok beğendiğim içecek olmuştur. 24'lüsü internette 50 liraya satılıyor alsam mı diye düşünmedim değil; yakıt istasyonlarından 3.5 liraya almak yerine. 24'lüsü tahminimce 2 ay götürür çok sık tüketmiyorum enerji içeceği ama elimin altında olursa acaba artar mı tüketimin diye kıllanmıyorum da değil hani.
 • redbull glukoz şurubu kullanırken, şeker pancarı kullanarak kalitede de redbull’a fark atıyor. fiyat konusunu geçiyorum, tadıyla kokusuyla da rakibinden çok üstün bence.

  ama reklam yapmayı bilmiyorlar, düzgün firmalarla çalışmaları lazım. öyle yaşlı hollywood yıldızları ile olmaz bu işler.
 • kutusu istegelsin'de 2 tl falan, içinde b2,b3,b5,b6,b12 vitaminleri falan var diyor.

  macaristan'dan ithal.

  bu fiyat nasıl oluyor kafam çok karışıyor.
 • glikoz şurubu yerine şeker bulunan ayrıca meyve konsantreleri de ihtiva eden enerji içeceğidir. içerisinde nektarin püresi, çarkıfelek suyu, elma suyu, mandalina suyu, guava suyu ve kayısı suyu var. bu arada bunların toplamı %0.8 civarında. yani aroma elbette var. stabilizatör olarak ise keçiboynuzu gamı kullanılmış. 100 ml'deki şeker oranı redbull ya da şok'un kendi enerji içeceği (black bruin) ile benzer şekilde 11 gr. a101'de satılan enerji içeceği (jack wrestler) ise 100 ml'de 4 gr şeker içeriyor lakin bunlarda da glikoz şurubu var.

  işlenmiş gıdalara karşıyım ancak içeceksem de bunu içiyorum. ayrıca azerbaycan'da da çok popüler.