şükela:  tümü | bugün
 • wikipedia'dan ;
  "the band is virtually unknown in the us, but they have a strong fanbase in their home country and turkey."
 • tarantino filmlerinden fırlamış gibi adamlar gerçek hayatta ne yaparlar? tabii ki müzik yaparlar... clint eastwoodun gözlerini kısarak baktıgı eski kült western filmleri gelir bi de akla... zamanında da from dusk till downda aynısı olmuştu... vampirlerin ortasındaydı bikaç adam... dünyanın en absürd filmlerinden biriydi from dusk till down... tito and tarantula vardı... aklın, hayalin alabileceginden daha kanlı bir sahnede after dark ı söylerken salma hayek in önünde... kana susamış tüm vampirler aşka gelip eşlik etmişti sahneye... grubun canı kana susamışsa ne yapar? tabii ki müzik yapar... işte helldorado da kanı cana susamış 4 norveçli adamdır... dinlerken tarantino filmlerini anımsatır... özellikle de katilin öcünü aldıgı en vahşi sahneye 'cuk' otururlar... gelinin etrafı kana buladıgı sahnelerde gözlerinden sıyrılan intikam parıltıları gibidir bu adamların gitar tonları *... the ballad of nora lee... arka planda kalıp zihni yorar... önüne meze olarak da tüm albümü koyar:) bknz: lost highway, tarantinoya gönderme yaparcasına bir albüm the director's cut ve ardından the ballad of nora lee...
 • bildiğimiz kovboylar işte... western filmlerinin background müzisyenleri kendileri... henüz yeni yeni tanınmaya başladılar... hele 'a drinking song' adında ve tekila tadında muazzam bir şarkıları varken, kendilerine destegim canı gönülden, sonsuzzz...
 • ingiliz anathema ile yugoslav bjelo dugme'nin aritmetik, ritmik ve de asortik norveçli ortalaması. sihirli karışım, müziklerin efendisi üçü bir arada.
 • ayrıca vikipedi'de, wikipedia'dan daha çok bilgi barındıran ilk ve tek gavur subject'idir muhtemelen..
 • norveçli bir dörtlü. radyo eksen'de sık sık çalınan just like fire şarkısıyla hatırlayabilir aşina kulaklar. tutunamayan bir kuzeyli kovboy karakterini michael stipe tandanslı bir vokalle seslendiren norveç usulü bir western filminin müziğini yaptıklarını söyleyebilirim hayal gücümü zorlarsam. the ballad of nora lee albümleri de daha çok yeni çıktı, şahsımı ümitlere gark etti.
  bir de ilk albümlerinin adı lost highway, merakla arıyoruz.
 • ilk duyuşta aşık ettiren a drinking song sarkısını * yapan gruptur kendisi.ve akabinde sözleri bulamayışımdan guestbookuna alelade yazdıgım lirikler nerde mesajına grup elemanı hans tarafından verilen kibar cevaba karşılık daha da cok sevdirmişlerdir kendilerini bana.
  hi esra

  here's the lyrics for a drinking song.
  hope to come play in turkey sometime.

  hans
  sözler için (bkz: a drinking song)
 • kürdi* makamı seyrinde bir şarkı yapmayı akıl ettiklerinde ekonomik gidişatlarının bu kadar değişeceğini bilip bilmediklerini merak ettiğim grup.. bir de blues 1-4-5'ini segah makamına hafifce oturtan bir slow şarkı yaparlarsa kılları kadayıf olana kadar türkiye'den ekmek yerler.
 • a drinking song adlı şarkılarını fena halde the cure'ın boys don't cry şarkısına benzettiğim grup. cure'ın albümü 2001 çıkışlı, a drinking song'unkini bilemiyorum.

  edit: @tel tokasini duzelten samuray 'ın mesajıyla grubun ilgili şarkısının the ballad of nora lee albümüyle 2005 yılında çıktığını öğrendim.
 • sabah aksam, unlu sarkilari "a drinking song"u dinledigimiz gunlerin uzerinden 10 seneden fazla gecmis grup (12 sene olmus).

  (bkz: insanin yaslandigini anladigi anlar)