• 16-17-18 haziran 2017'de gerçekleşecek ve 3 günlük biletleri 6 ekim perşembe günü satışa çıkacak olan festival.
  • biletleri satışa çıkmış olan festivaldir: http://tickets.hellfest.fr/…t-2017/clisson/1025215/
  • hayalimi gerçekleştirecek olan festival.

uzun zamandır gitmek için hayalini kuruyordum ve sonuna 2017 için biletimi şimdiden aldım.

henüz plan yapmadım ve şimdilik tek başımayım, tek başına gitmeyi düşünen varsa yeşillendirebilir, şartlar uyarsa beraber gidebilir ya da orada görüşebiliriz.
  • line-up'i aciklanmis. shuffle'i acik unutmuslar.
  • geçen sene wacken, hellfest ve ac/dc konserine giderek hat trick yaptım lakin bünye o koşturmada harap oldu.

bu sene tek festivalle kapama planlarımda henüz göremediğim az gruptan aeorosmith ile hellfest önde gidiyor lakin geçen sene konser alanına girmek için her seferinde 2 saat sıra bekle (gerçekten 2 saat, abartmıyorum), tuvaletten yemeğe her yerde deli gibi kuyruk bekle, adam gibi yemek bulama, içki alacak büyük boy bardak bulama (20 cc miydi neydi, saçma boyutta, depozito kestikleri ama geri almadıkları bardaklarla süründük),
    içki için ön yüklemeli kartla uğraş, sabahları alandan çıkabilmek için bile kapı açılış saatini bekle vs vs işkence olan, yaptığınız yapacağınız organizasyona sokayım diye mütemadiyen küfrettiren hellfest e tekrar gitmek istiyor muyum çok büyük soru işareti.

wacken grupları açıklanıncaya kadar bekleyeceğim bakalım, nasılsa hellfest kapasiteye bakmadan saçma adetlerde bilet sattığından bulmak sıkıntı olmuyor.
  • 20-22 haziran tarihleri arasinda fransa nin nantes sehrinin 27 km guney-dogusundaki clisson kasabasinda gerceklestirilecek olan metal festivali.

[ http://www.hellfest.fr/ ]

festivalin gunluk biletleri 55 euro, kombine/kamp biletleri 109 euro olarak siparis edilebiliyor.
    http://www.digitick.com/…p4?site=hellfest&langue=en

-cuma-
    dimmu borgir
    mayhem
    marduk
    testament
    in flames
    death angel
    red sparowes
    carcass
    paradise lost
    katatonia
    alchemist
    sick of it all
    madball
    ultra vomit
    septic flesh
    barones
    job for a cowboy
    born from pain
    eluveitie
    evile
    ava inferi
    kruger
    raintime

-cumartesi-
    helloween vs gammaray (special show)
    satyricon
    sonata arctica
    ministry
    anathema
    porcupine tree
    iced earth
    apocalyptica
    cavalera conspiracy
    angra
    sodom
    forbidden
    treponem pal
    anaal nathrakh
    impaled nazarane
    shining
    belphegor
    benighted
    haemorrhage
    the old dead tree
    nightmare
    airbourne
    legion of the damned
    rotten sound
    watain
    today is the day

-pazar-
    motorhead
    nofx
    opeth
    morbid angel
    soilwork
    at the gates
    my dying bride
    obituary
    meshuggah
    rose tatoo
    envy
    7 seconds
    dying fetus
    necrophagist
    misanthrope
    cult of luna
    comeback kid
    arkhon infectus
    origin
    municipal waste
    the ocean
    primordial
    ghost brigade
    between the buried and me *
    year of no light

bunu gayet subjektif olarak yaziyorum;
    en mubarek gununun "cuma" oldugu festivaldir.
  • gözerin ghost u aradığı fakat göremediği festivaldir.
  • ıntihar etmeden önce chester'ı canlı izleme şerefine eriştiğim festival olmuştu. hele haberi döndükten birkaç hafta sonra alınca hissettiklerimi anlamlandıramıştım.

festival gayet iyiydi, genelde warzone ve mainstagelerde geçmişti. ilk hellfest'im olan 2013e göre inanılmaz bir kavurucu sıcak vardı ki ilk seferinde de tam tersi soğuk, yağmur ve fırtına yaşamıştık arkadaşımla. aklımda kalan performanslar while she sleeps, a day to remember, booze & glory, no turning back ve saxon'du sanırım. steel panther'da da sahneye seyirciler arasından tonla çıplak kız çıkmıştı da ne eğlenmiştik.

bakalım, gitmek kısmet olur inş tekrardan. kolay değil, biletleri artık 2 saatte tükeniyor :) zamanında biletleri taa nisan ayında alıp haziran ayında gitmiştik. hey gidi günler.
hesabın var mı? giriş yap