şükela:  tümü | bugün
 • "in the name of god, impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation, amen. "

  vampir avlayan hellsing kurulusunun, ve alucard adli avci vampirin maceralarini anlatan guzel muzikli bir japanime dizi. ingiltere'de londrada gecer olaylar. kurulus once tanri'nin sonra kralice'nin adiyla hareket etmektedir. aslen protestandirlar. ayrica modern yuvarlak masa sovalyeleri ile de calismaktadirlar. ama protestan olmalari ve de ekiplerinde vampir bulundurmalarindan dolayi vatikan ile aralari oldukca kotudur, hatta yer yer catismaya kadar gitmektedir.
 • (bkz: lady hellsing)
 • bazı kareler bir miktar "boş" gelsede genelde hoş çizimleriyle ve ilginç renklendirmeleriyle aklımda yer etmiş,finaliyle bir çok soruyu yanıtsız bırakmış anime. şu an itibariyle net üstünden sipariş edebileceğiniz bir kaç bölümünü saymazsak elde etme şansınız olmayan 1 seri. tabi hızlı bağlantı gibi bir lüksünüz varsa bilimum ortamdan** fansub versiyonlarını indirebilirsiniz.
 • cowboy bebop'tan sonra en cici müzikli anime. konusu biraz şıftırılmış gibi dursada her bölümde mission number vermesi ve kullanılan silahaları uzun uzun tanıtması ayrı bir gaza konu oluyor.

  çizimlerin benzerliği ve karakterlerin özellikleri bakımından trigun'ın çizerinin veya yaratıcılarının alakası olduğunu düşündüğüm güzel olay.

  (bkz: arucard)
 • baş karakterimiz alucard baba hellsing tarafından yakalanmış ve hellsing institution da uzun zaman zindana kapatılmıştır..baba hellsing in ölümünden sonra amca hellsing başa geçmek ve kuruluşa sahip olmak arzusuyla sir integral hellsing namı diğer lady hellsingi öldürmeye çalışırken, alucardın hücresine sıkışan integral alucarda kendi kanından vermiş ve onu yeniden canlandırmıştır..bu sayede alucard integralin koruyucusu olmuş ve koşulsuz hizmetine girmiştir..
  ve olaylar gelişir..
 • (bkz: helsinki)*
 • chiaki konaka'nın olayı bitirmiş* olduğunu kanıtlayan animelerden yalnız biri.
 • başinda lady integral olan ve yuvarlak masa'da soz sahibi olan ailelerden biri .
 • van helsing'in kızının 20. yüzyılda misyonu devralması ve oldukça sağlam teçhizatlandırılmış bir birlik ile ingiltere'de kraliçe adına "insan olmayan"ları avlaması üzerine bir çizgi dizi diye görünse de, alucard abimizin karizması hikayeyi arka plana itiyor, "ah şu herif bir çıksa da çekse martini vursa hasmının alnına"* diyorsunuz. oldukça güzel müzikler de dizinin hoşluğuna cila oluyor. ben şahsen mest oldum izlerken. keşke daha fazlası çekilse de vatikanın psikopat rahibi ile alucard'ın kapışmasını daha fazla izleyebilsek.

  hellsing'i izleyip "çok güzelmiş, işte bunlar lazım bana" diyenlere naçizane önerim cowboy bebop'tır.