şükela:  tümü | bugün
 • hellsing'in tv dizisine nazaran mangasına daha fazla sadık kalan ovaversiyonu.bu yüzden manganın yaratıcısı kouta hirano ova versiyonunu daha çok beğendiğini dile geitrmiştir.temel olarak yine alucard ve seras victorianın maceraları anlatılır.an itibariyle 20 bölüm yayımlanması planlanıyor.
 • 2001 yılında başlayıp 13 bölüm süren hellsing serisinin alternatif versiyonudur. iki seri arasındaki en büyük fark çizimler olmak ile beraber bu sefer mangasının tamamı yayınlanması beklenmektedir.
 • 13 bölümlük animeye nazaran çok daha yüksek görüntü kalitesi icermektedir. olay örgüsü bakımından mangaya daha yakın kalmıstır. su sıralar piyasada tanesi 50 dk olmak üzere 3 bölümü vardır, dördüncüsü her an cikma asamasindadır. heyecan ile bekliyoruz...
 • 4. bölümünde alucard dan işkence sahneleri görülmektedir ayrıca andersen de bir 10 dakika gözüküp izleyenleri sevindirmiştir.
 • dikkat çekecek derece bol kanlı. yani öyle birşey ki kollar kafalar vücut parçaları uçuşuyor devamlı her yerde çılgınca. mesela alucard bir kesiyor milleti tavan mavan her yer kan oluyor, bazen çaktırmadın dilini ince uzun üçgen yaparak yerdeki kanları yalıyor ohş bebek modunda şerefsiz. ilginç ve hoş bir anime olduğu bir gerçek ancak bölümlerin yayınlanma tarihleri baya fantastik niye anlamadım.

  (bkz: http://www.tv.com/…&om_clk=tabssh&tag=tabs;episodes)
 • tam adı "hellsing ultimate ova series" olan tv de yayınlanan 13 bölümü izleyenlerin aklında kalan soruları tamamlamak, mangasını okuyup “şunu bir de dünya gözüyle izleseydik” diyenlere cevaben yapılmış bugün itibariyle piyasada sadece dört bölümü olan seri.

  spoiler vermeden, yeni izleyecek yada merak edenlere küçük notlar vermek gerekirse;

  ova serisinde tv serisindeki çizimlerin de ilerisine gidilerek 3 boyutlu animasyonlar kullanılmıştır. tv serisinden gazı alıp devam edenler ilk üç bölümü izlerken “aaa ama bu böylemiydi”, “has.. görüyomusun aslında bu buymuş” şeklinde tepki vereceklerdir.
  bu tepkiler yada olaylar üzerinde fazla durmamak lazım zira her bölüm yaklaşık elli dakika olduğundan olaylar çok çabuk gelişmektedir.
  tv de izlenilen bölümlere nazaran bazı noktalarda değişiklikler sizi korkutmasın. tv serisinin son bölümlerinde tabiri caiz ise boka saran hellsing organizasyonu nun başına gelenler ve gelecekler, serinin dördüncü bölümünde tamamen açıklığa kavuşuyor ve izleyiciye rahat bir nefes aldırıyor.

  ova serisinde animede ki karakterler, bu karakterlerin birbiri arasındaki husumetler (özellikle alucard/walter) hakkında daha fazla bilgi sahibi oluyoruz.

  alucard aynı karizmasında, bayan hellsing deseniz aynı artislikte tütününü içmeye devam ediyor.

  tv serisinde yakalanan müziklerin başarısı ova serisinde de devam ediyor.. hatta dördüncü bölümün sonundaki alucard’ın coştuğu sahnede öyle bir çalıyor ki, ortamdaki şiddet olgusunu ancak bu kadar aza indirgenebilinir.

  son olarak tv serisini, oldukça başarılı bir ingilizce seslendirmeyle izlediyseniz, ova serisini orijinal dilinde izlemek biraz acı verebiliyor.

  hellsing:
  hermes'in kuşudur ismim diyor. evcilleştirmek için kanatlarımı yiyor
 • 5. bölümü 24 ekim 2008'de yayınlanacak anime.
 • alucard'ın gerçek görüntüsüne, kolundan bacağından köpek çıkarmasına doyulan ultimate seri.

  --- spoiler ---
  kazığa geçirme hadisesi 4.bölüm de rip van winkle' a nasip oluyor ayıla bayıla izleniyor.
  alurcard'ın kazıklı voyvoda olduğuna dair inancımız tazeleniyor. victoria'nın tv dizisinde ki her savaşta bir sebep uydurup pasif kalan halinden eser yok gayet kırıp geçiriyor.
  integra hellsing'in victoria'ya parmağını yalattığı sahne için bile izlenir. o derece.
  --- spoiler ---
 • alucard'ın vampir olmadan önce hiç sevişmemiş olduğunu öğrendiğimiz seri.
 • orjinal seriyle kıyaslanacak olursa ciddi ciddi rezalet bir iş konuyor orataya. tamam ilk seride de öyle mükemmel denecek bir senaryo yoktu, eh biraz da havada kalmış gibiydi ama bu sefer iyice boku çıkmış.

  --- spoiler ---

  "2. dünya savaşından sonra geriye kalan naziler güney amerikada toplanıp bir örgüt kurarlar. daha sonra bu örgütün bir fraksiyonu vampir ordu hayallerini gerçekleştirmek için çalışmalara başlar. sonunda da tıknaz bir orta dereceli subay (hitler'in hikayesine de benziyormuş, şimdi düştü jeton) örgütün kontrolünü ele geçirip 1000 askerle ingiltereye savaş açar."

  konu bu işte, yalnız öyle kötü işleniyor ki 4. bölümden sonra (ki zaten ordan itibaren çığırından çıkıyor) götünüzle gülmeye başlıyorsunuz. 1000 tane vampir-asker bi de bu şişko führer 3 zeplinle londraya elini kolunu sallayarak giriyor. biri de çıkıp "aga bak radarda bişeyler yanıp sönüyor 2 gündür (ki zeplin lan bu, jet bile değil) bi baksak mı nedir diye?" demiyor. bu arada bu nazi vampir askerlerin tamamı ikinci dünya savaşından ışınlanmış gibiler. sen git ilk seride silahlara acayip özen göster vs sonra gel bunların eline mp 40 ver. mp 40 mı kaldı dayı? panzerfaust gördüm adamların elinde, yuh lan. nazi tamam anladık, o kadar da gözümüze sokmanıza gerek yok. ayrıca 1000 asker ne ya?

  tabi sonra işin içine vatikan da giriyor. karışıklıktan yararlanıp onlar da pay alacak ya kendilerine. onların da bir haçlı ordusu var... 3000 askerlik... hepsi de kkk üyesi...

  kodumun malları sanki mahalle maçına çıkacak ya? 3000 askerli haçlı seferi, 1000 vampirli nazi ordusu mu olur lan?

  tabi senaryoda başka abukluklar da var. mesela alucard'ın bir sr 71 ile mach 3 civarı bir hızla uçak gemisine dalması gibi...
  --- spoiler ---

  keşke hiç bozmasalardı da ilk seriden sonra ne olduğunu merak etseydik, ya da mangayı edinip öğrenseydik. gerçi bu seri mangaya bağlı gidiyormuş, o zaman manga da boktan demek ki...
  neyse, başlamadıysanız orjinal seriyi izleyip bırakın, en azından damaklarınızda daha hoş bir tad kalır.