*

şükela:  tümü | bugün
 • kucuk ibo tarafindan seslendirilmis,türk fantezi müzik sektörüne yepyeni bir bakis acisi kazandirmis sarkidir..
  helvani yerim insallah senin, cehennem olur insallah yerin..
 • helvani yerim den cok helvayi yerim insallah senin seklinde icra edilen bir eserdir.kucuk ibo bu klipte buyumus koltuk alti kil, kamisi su gormus bir insan olarak karsimiza cikmaktadir.
 • kucuk ibo denen malzemenin ortadan yok olmus olmasina devamli sukretmemiz icin ortaya konmus abide.
 • burdaki helvayi yerim kismindaki helva, hellori hazretleri kivaminda bir siveyle soylenir. agiz mumkun oldugunca yayilarak, penelope ann cruz ya da julia roberts edasiyla bir adet sorf bordu sigacak genislige getirildikten sonra, h kismi maksimum vurgulanarak soylenmelidir. sarkinin havasi ancak bu sekilde yakalanabilir.
 • insanın yüreğine acı ve ızdırap dolduran duygusal bir küçük ibo çalışması. eskiden dinler dinler ağlardık.

  sevgilisi onu terketmiş, aşkını ve geçmişe ait ne varsa bir kalemde silip atmıştır. hatta bu zalimliklerinden bir ders almayan zalim yar, bu yasak aşkın alemin diline düşmesine de seyirci kalmıştır. insanlar aralarında konuşur olmuştur bu çıkmazı, ızdırabı. derken bir gün küçük ibo kardeşimiz tüm olanları gözleriyle görür ve ertesi gün alır sazı eline...

  "...bu yaptıgın insanlığa sıgar mı?
  ben seni dün başkasıyla gördüm ..."

  bu noktadan sonra tüm yaşadıkları sevgi dolu yıllar ve hatıralar geçer küçük ibo nun gözlerinin önünden. yüreğinde büyüttüğü o büyük sevgi, bir çırpıda nefrete dönüşmekte gecikmeyecektir... gecikmez de:

  "...helvanı yerim inşallah senin
  cehennem olur inşallah yerin..."

  ibo nun fırtınalı geçmişini anlamak, karmaşık bir dedektiflik romanını okumaya benzer sevgili dostlarım. bütün güzel temenniler bir çırpıda bu kadar acı bir bedduaya dönüşmüştür sonunda. ahhh ah!

  bir gün biri soracak diye çok korkuyorum "müziği neden bıraktın?" diye. sebebi budur.
 • "helvani yerim insallah senin,cehennem olur insallah yerin"seklinde bir nakaratı olan kucuk ibo klasigidir. ayrıca mukemmel ve prototip niteliginde bir de klibe sahiptir bu mustesna eser.kendisine yuz vermeyen hatun kisinin helvasına musil koyup onu circir adini verdigimiz illetin kara dehlizlerine yollarken icinin yagları erimektedir adeta kucuk ibo kisisinin. aşk,ihtiras,kalleslik,klozet,
  kahverengi...tek kelimeyle 'mukemmel'.
 • senin helvanı yerim ben, bu zamana kadar nerelerdeydin sen...
  (bkz: serbest çağrışım)
 • şarkının sözleriyle ters orantılı neşeli sayılabilecek bir de melodisi vardı bu şarkını. klibinde de ortaokullu bir kıza beddua okuyan küçük ibo. yıllar geçti hala ara sıra dilime takılır söylerim salak salak sonra da gülerim. ve derim ki:

  (bkz: bir küçük ibo vardı ne oldu ona)
 • https://m.youtube.com/watch?v=kjxrqgijl6k
  ölesiye bir aşkın ve tutkunun şarkısıdır.