şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ghost'un 2018 yılında çıkan prequelle albümünün 9 numaralı parçası. grubun son albümlerindeki iki enstrümantal parçadan birisi. diğeri için (bkz: miasma). helvetesfönster, bildiğimiz ghost sound'undan çok daha farklı bir parça, bu bakımdan sevilmeme ihtimali olsa da ortaya çıkan iş oldukça başarılı olduğu için muhtemelen beğenilecektir. bana sorarsanız albümün en iyi parçası olmaya adaydır. şimdiden playlistlerdeki yerini almıştır.

    parçanın adı ise isveççede "cehennem penceresi" anlamına geliyor. orta çağ dönemlerinde kadınların giydiği ve yanları açık olan bu elbiseler sayesinde "günahkar" erkekler kadınların göğüslerine yandan bakabiliyor ve bu günahkar erkeklerin cehennemde yanacağına inanıldığı için de bu elbiselere "cehennem penceresi" ismi veriliyormuş. bu elbise modelinin bir örneği
  • ağır bir şekilde dream theater kokusu yayan şarkıdır. şarkının son bölümündeki akustik gitar partisyonunu mikael akerfeldt'in çalmış olması da şahsımı ayrıca mutlu etmiştir.
  • şarkının, son dönem opeth albümlerinde yer alsa sırıtmayacağını düşünüyordum. akerfeldt'in de katkıda bulunduğunu görünce pek sevindim.

    çok iyi bir ghost parçası. bir sonraki parça life eternal ile güzel bir bütünlük oluşturuyor.