• bunların bazıları başlık da açar.

edit: tahmin edilebileceği gibi başlığın orijinal hali "hem cahil hemde yetki sahibi insan" şeklindeydi.
  • bunlardan türkiye de çok bulunur.her yerde karşınıza çıkabilir.kabustan beterdir.ülkemizin acı gerçeklerinden biridir maalesef.
  • bazıları siyasete girip ülkelerin ve coğrafyaların kaderleriyle oynar.
  • (bkz: inzibat)
  • iş yerinde insani canından bezdirir
  • insanlardan saygı görmezler. haliyle insanları ezerek saygınlık kazanmaya çalışırlar. tehditleri ve gösterişi sevseler de geneli tırsak insanlardır. lisede müdürünüz, işinizde patronunuz olurlar. sonuçları göze alarak ağzı yüzü sikilesi insanlardır.
  • moda oldu şimdi zaten...

nereye baksanız hep bunlar... işin kötüsü, belli bir yerden kayırma yoksa yaranamazsınız bunlara... cahil olmayan, kendini yetiştirmiş insandan bi bok olmaz, boşa yaşamıştır o bunlara göre...

resmen bıktım artık bunlardan... bir gün sistem çok fena çökecek bu salaklar yüzünden...
  • ben buna bir tanım yapardım da. malum ohal var.
  • ülkemizde çokça bulunan insan tipi. işi bilene değil, yalakalık yapana verirsen olacağı budur. halil inalcık hocanın dediği gibi, patrimonyal bir hükümdar isteklerini yerine getirecek kişileri istediği yerlere koyar.
  • türkiye'deki bir çok kurum ve kuruluşta bunu görebilirsiniz. ikili ilişkilerle ve game of thrones senaryosuyla iş yaparlar. iş dünyasındaki asli görevleri sadece mail atmaktır.
hesabın var mı? giriş yap