şükela:  tümü | bugün
  • dostumun dusmani dusmanimdir mantigina ters davranmaktadir. ataturk'u sevmeyi birak, biraz saygisi olan insan "iki ayyas" benzetmesinden sonra erdogan'i sevmeye nasil devam edebilir? ataturk orman ciftligi? ataturk adini tasiyan kurumlarin isim degisikligi? ataturk anisini tasiyan heykel ve anitlarin kaldirilmasi? belki de bunlardan haberi olmayan insandir.
  • ooo emirler gelmiş gençlere..

performans primi de alacak mısınız lan?

15 senedir atatürk'e her türlü saygısızlık yapıldığında,

(bkz: iki ayyaş)
    (bkz: lozan'ı zafer diye yutturmaya çalışıyorlar)

ölü taklidi yapan adam çıkıp da "yha ben atatürk'ü çok severim " diyorsa kendisini ettirgen fiillerle uğurlarım.

he gülüm he, adamın adı her yerden kazınmaya çalışılırken, meydanlardan heykelleri kaldırılırken yiğit bulut "erdoğan benim atamdır" falan derken sorgulamayan adam gelmiş "ne var yani olamaz mı?" diyor.

olur da, onun adı başka bir şey olur.
  • atatürkü sevdiğini sanıyordur.
    gerçekte, atatürk'ü sevmiyordur.
  • feysde erdoğan'ın ve ak partinin sayfalarında, partili gençlerin yazdığı yorumlara denk geldim. ata'm hakkında yazılan sevgi dolu sözcükleri copy-paste yaparak buraya bırakıyorum.

varan 1: demekki atatürk artık iyi şeyler yapıyo yoksa reis gitmezdi ( son dönemlerde bi düzeltti kendini, bi toparladı sanki di mi?)

varan 2: sayın cumhurbaşkanım oaraya msutafa kemal için gitmedi kurtuluş savaşını kazanan asker olduğu için gitti cehplilerin atatürküne gitmedi o. ( yani işte ordan da kurtuluş savaşına katılan diğer şehitlerin mezarlarını geze geze bir tur yapacaz inşallah, savaş önemli tabi. )

varan 3: hiristiyanlarda isanın doğumunu yılbaşında kutluyo. on kasımda atatürkün doğumgünü kutlamakda hiristiyanlık adeti. başkanım mecbur kalmıştır. ( işte bunlarda her on kasım'da bir ağlamalar, üzülmeler. bi sevin, bi doğduğu günü kutla di mi? )

varan 4: helal olsun sana reis. bizler sadece mustafa kemalin kendisini sevmiyoruz. yoksa onun yaptıklarını ,başarılarını, fikirlerini seviyoruz. ( ben şahsen göz rengini sevmiyorum. ne o öyle mavi mavi ? boyu da biraz kısa mı ne? )

varan 5: reisimiz yapıyorsa vardır bildiği. zaten atatürk değil ismet inönü yıktı camileri. ( ata'm iyiydi de çevresi kötüydü )
  • ak root kullanıcısının son komutu update akp & upgrade akp
    (bkz: linux)
  • ikisinden birini epey yanlış anlamıştır.
  • qurandan tanımını izah edersek ;

bakara suresi: iman edenlerle karşılaştıkları zaman: "iman ettik" derler. şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında ise, derler ki: "şüphesiz, sizinle beraberiz. biz (onlarla) yalnızca alay ediyoruz."

nisa suresi : onlara: "allah'ın indirdiğine ve elçiye gelin" denildiğinde, o münafıkların senden kaçabildiklerince kaçtıklarını görürsün.

tevbe suresi : gerçekten sizden olduklarına dair allah adına yemin ederler. oysa onlar sizden değildirler. ancak onlar ödleri kopan bir topluluktur.
  • eveet atatürkçü akp'li imajları kenar kenar başladı. beynimizi gagalayacak bunlar 2019'a kadar. höf.
  • lan siz nerede yaşıyonuz aq. hepiniz mi cihangirde oturuyor?
  • evet, 17-25 ve 15 temmuz sonrası oldukça arttığını, özellikle mhp'de hâkim olan görüşün, ak parti tabanına da yayıldığını gözlemliyorum.