şükela:  tümü | bugün
118 entry daha
  • muhterem kayınvalidemdir. hakikaten pek severim kendisini. emekli öğretmendir.

kendisi gayet atatürkçüdür, atatürk'e laf ettirmez, ben bazen bişe dicek gibi olsam hemen bastırır beni, ben de saygımdan bişe diyemem.

aynı zamanda reis'i de baya sever. 2014 yerel seçiminde ilçede mhp'ye, b.şehirde akpartiye oy vermiştir. hatta c.b. seçiminde reis'e, son iki genel seçimde akparti'ye, referandumda da evet verdi. sebebi de reis'in bugüne kadar yaptığı ve yapmakta olduğu hizmetler, ve tabi reis'in fetö'nün ve pkk'nın amına koymasıdır.

17/25 aralık olaylarından önce ve çözüm süreci zamanında çok tutmazdı reis'i, eleştirirdi. ama reis değişince o da değişti. "hatasını anladı, hatasından döndü ve hatasını telafi etti" diyor. "ondan başka kimse bu fetö'yü ve pkk'yı bitiremez, atatürk'ü örnek alıyor, o artık bizim ikinci atatürkümüz" diyor.

dalga falan geçmiyorum, gayet içten ve samimi bir şekilde söylüyor bunları. ben de kendisine katılıyorum.
  • beni sevmesinler istedigim insanlardir.
  • ben bunlara kaypak diyorum.
    özellikle ünlü olanları "hem yoğurdum dökülmesin hem götüm skilmesin"ci, herkese iyi görünmeye çalışandır. 10 kasımlarda en çok atatürk resmini bunlar paylaşır ama rte yemek düzenlese, en önde bunlar, koşarak giderler.
  • qurandan tanımını izah edersek ;

bakara suresi: iman edenlerle karşılaştıkları zaman: "iman ettik" derler. şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında ise, derler ki: "şüphesiz, sizinle beraberiz. biz (onlarla) yalnızca alay ediyoruz."

nisa suresi : onlara: "allah'ın indirdiğine ve elçiye gelin" denildiğinde, o münafıkların senden kaçabildiklerince kaçtıklarını görürsün.

tevbe suresi : gerçekten sizden olduklarına dair allah adına yemin ederler. oysa onlar sizden değildirler. ancak onlar ödleri kopan bir topluluktur.
  • “anadolu çomarları” olarak anılan kitle bu güruha dahil olabilir. bu kitle arkasında oldukları akp zihniyeti gibi cumhuriyet ve onun batılı kurumlarına karşı doğrudan ideolojik bir karşıtlığa sahip değildir. benimsedikleri ve içinde bulundukları sosyo-kültürel ve düşünsel ortam pratikte her ne kadar batılı değerlerle pek örtüşmeyip onları yadsıyabilse de atatürk ile direkt bir sorunları yoktur ve ona türkiye cumhuriyetinin kurucusu ve lideri olarak saygı ve sevgi duymaktan gocunmazlar.
  • rahmetli büyükbabam. çok büyük komutandı derdi karadenizli olduğu içinmi bilinmez ama kazım karabekir’i en az atatürk kadar severdi .
  • normal insandır. benimdir. hatta ismet inönü'yü de severim. liderimizdir, tarihimizdir, hizmetleri vardır, iyi kötü saygı duyarım. abdulhamit'e, fatih'e, alayına...

erdoğan ile atatürk aynı anda sevilemez diyenler atatürk'ü kimsesiz bırakma peşindeler galiba? ya da ülkenin %60'ı atatürk'ü sevmesin peşindeler heralde? çünkü bu ülkenin %60'ı erdoğan'ı seviyor.

boş laf yapmayalım da gerçekleri konuşalım biraz. bu ülkenin %90'ı da atatürk'ü seviyor. o kalan %10'da hem erdoğan'ı hem de atatürk'ü sevmiyor zaten. yani kesişim kümesi olarak bu ülkenin %60'ının ne atatürk'le ne de erdoğan'la bir problemi yok.

velhasıl ekşi sözlük olarak şu kafayı aşın artık. bakın millet aştı bu kafayı. 15 temmuzdan sonra kendine geldi. her yerde yaşa mustafa kemal paşa yaşa diye haykırıyor. sanmayın ki ülkenin yarısı atatürk'ü sevmiyor diye erdoğan'a oy veriyor. erdoğan yarın yine %51 oy alacak. ama bu ülkenin %90'ı yine ataya sahip çıkacak.
  • ilginç bir şekilde babamdır. ve babam kenan evren'i de sırtında taşıyacak kadar çok sever. kafası karışık galiba biraz epeydir görüşmüyoruz.
  • eveet atatürkçü akp'li imajları kenar kenar başladı. beynimizi gagalayacak bunlar 2019'a kadar. höf.
  • duyguları gerçekse her ikisini de zerre kadar anlamamış insandır.

veya yeni rte çılgın projesi gereği takiyye yapıyor, atatürk'ü sevdiğini söylüyordur.
39 entry daha