şükela:  tümü | bugün
 • olmayı teyze farkıyla kaçırdığım insan tipi. nedense hep imrenmişimdir.
 • hepsi olsa bile hayatınızda çok bir değişiklik olmuyor.(bkz: ayem dygs)

  zamanın ötesinden edit: ne diyeceğimi bilemedim. hayatım çok renkli, bir gün teyzemden arabayı kaçırıyorum ertesi gün amcamla balığa gidiyoruz, dayımda rakıları getiriyor gel keyfim gel. halamda bayramda iyi harçlık mı verir demeliydim. demek isterdim fakat senede bir görüyorum yüzlerini.. oldu mu şimdi.

  (bkz: evet böyle)
 • şahsımın durumunu açıklayan söz öbeği.

  1 dayım, 1 teyzem, 2 amcam, 1 halam var. nankörlük etmek gibi olmasın ama öyle ahım şahım bir faydasını da görmedim.

  dayımı kenara alıyorum, o daha başka ama geri kalanı çok da bir şey ifade etmiyor. lisede pazartesi sabahları okula giderken evden çıkış saatimi amcamın çıkışıyla denk getirip kendimi okula veya yakınına bıraktırmam, hiç olmadı 20-50 derken o sabah gönlünden ne kadar koparsa harçlık almam da + puan olarak yazılabilir aslında. ama br kaç yaş büyüyünce bayramda bile para vermemeye başladı.
 • dedeleri - neneleri de yaşıyorsa ve bunlarla yakın ilişkileri de varsa, renkli ve zevkli bir çocukluk hatta ömür geçirmeyi garantilemiştir. bir sürü kuzeni vardır. irili ufaklı. kuzenleriyle birlikte bir çocukluk yaşar. bir sürü kardeşi var gibidir. üstelik kardeşler arasında yaşanan kavgalar kuzenler arasında o kadar sık tekrarlanmaz.

  şanslıdır bee... oğlan çocuğuysaaa, kafadan kırık da bi dayısı varsaaaa....

  olaylar olaylar!!
 • bir örneğini bizzat teşkil ettiğim insan tipi. ha, amca ve halalar tamamıyla nötr (hatta negatif) eleman olduğundan sadece fiziksel varlık gösterir. dahası yok. teyze, dayı kafi bence.
 • 3 teyze, 5 dayı, 1 hala, 2 amca ile dahil olduğum grup. kuzenlerimi sayamıyorum artık. hatta yavaş yavaş kuzenlerin de çocukları ekleniyor bu soy ağacına. dedemin* torun sayısını 27den sonra saymadık biz *.

  bu kadar kalabalığa rağmen tüm kuzenlerimi tanırım, muhabbetim vardır az çok. bazılarının çocuğunu da kendi çocuğummuş gibi severim.

  sonuç olarak eğer içlerinde iyi insanların sayısı çoksa iyi bir şeydir. he bunca kalabalıkta kötü olaylar da yaşanıyor elbette. ben 5 yaşına kadar teyzesine anne diyen bir insandım ayrıca. öyle yakındık, severdik... hey gidi zaman işte. eşek kadar olduk şimdi nazımız da geçmez pek *.
 • (bkz: grand slam)
 • 9 amca, 7 dayı, 13 teyze, 18 halayla bu dalda ilk sıralara oynadığım insan tipi. 146 da kuzenim var. bayramlar çok enteresan geçiyor bizim ailede, anlatamam.
 • hala hariç hepsi mevcuttur şahsımda. hoş hala da olsaydı yine bir şey değişmezdi muhtemelen. diğerlerinden ne hayır gördük ki sonuçta. boşuna dememişler akrabanın ettiğini akrep etmez diye.
 • hepsinden bulundurarak dahil olduğum insan küme'si.
  gerçi çoğu lüzumsuz. 1 teyze, 1 dayı ve 1 amcayı ayır gerisini yolla gitsin geri dönüşüm kutusuna. ama yinede bir döküm yaparsak 4 dayı 2 teyze 2 hala 2 amca sayıları karşımıza çıkar.