şükela:  tümü | bugün
 • sadece sağ elimle yazabiliyorum ama iki elimle de yemek yiyebiliyorum(aferin sebastian). bisikleti tek el kullanacağım zaman, sağ elimle kullanamıyorum, dengem bozuluyor. sol elle bisikleti, iki elimle kullandığımdan daha rahat kullanıyorum. araba kullanırken sigara içeceksem, sağ elimle içebiliyorum, eğer direksiyon sağ elimde kalırsa kilitleniyorum süremiyorum. bisikletteki gibi. sağ ayağımla sert şutlar çekerken, sol ayağımla falsolu vuruşlar yapabiliyorum. sol elimin cinsel hayatımda yeri yok gibi. ancak sevgililerime sol elimi kullanarak sarılma daha kolay geliyor, soluma yatmama rağmen. şimdi ben hangi gruba dahil oluyorum? gizli solak mıyım lan ben? yoksa kafam mı yanmış?
 • deftere, kağıda sadece sol elimle yazabiliyorken, tahtaya sağ elimle yazabiliyorum. yazı yazmak dışındaki tüm işler için sağ elimi kullanıyorum. böyle olmamın sebebini ilkokul öğretmenime bağlıyorum çünkü ne zaman kalemi sol elimle tutsam, sol elimle yemek yediğimi görse koşa koşa gelip sağ elime tutuştururdu. sonunda da hem solak hem sağlak olduk işte.
 • solak olarak doğulduğunda öğrenilmesi doğal olarak daha kolay olan durum. ama ben hala sağ elimle düzgün bir harf çizemiyorum. o tek kollu sandalyelerde rahatça yazı yazabilmek isterdim.

  ben de her iki ayağımı kullanarak idare ediyorum. her kanattan rahatça ortalarımı açıyorum, voleye yatıyorum. bu bana yeter.
 • ortadaki de kullanılabildiğinde einstein düzeyinde deha olmanın belirtisi olan durum
 • sevgili nurtopumuz doğar, bir süre sonra cillop gibi herşeyi sol eliyle yapmaya başlar mutludur, herşey yolundadır. fakat anne/baba zavallı nurtopunu zorla sağ elini kullanmaya zorlar. nurtopu ağlar direnir beceremez "manyak mısınız işiniz gücünüz mü yok" ifadesiyle bakar ama nafile. sonunda teslim olup anne/baba etraftayken sağ elle takılır ama gizli gizli doğal solaklığını korur, geliştirir. böylece dünya yeni bir 2 elini de beceriyle kullanabilen bir nurtaşı daha kazanmış olur. işte böyle birşeydir.
 • (bkz: ambidextrous)
 • mouse: sağ
  masa tenisi raketi: sol
  gitar,vs enstruman :sağ
  yazı : sol ( yavaş el yazısı ile sağ da olabilir)
  kapı kolu, anahtar: sol!! (bunu hala çözemedim neden?)
  yemek: sağ (ama bıçak kullanılırsa sol elde, sağlam bir feyk!)
  kol kuvveti: sağ kol !
  topa vuruş: sol ayak
  bacak kuvveti: sağ bacak!

  yani bir de böyle bir durumu da var, eşya ile değişebilen. ne çektim be, ne çektim.
 • futbolda en bilineni kanaatimce..
  (bkz: pavel nedved)
 • içlerine sonradan dahil olduğum grup.

  şöyle ki; çocuk yaştan itibaren hobi olarak değil meslek olarak yaylı enstruman çalan insanlarda rastlanan bir durumdur. günde uzun mesailer harcadığımız için beyin de, kaslar da bu yönde gelişir.