1. sol elini sadece yazmak ve sigara içmek için kullanan, geri kalan her şeyde sağ elini kullanan (vurmak, atmak vs) ayak kullanımında solak olan biri olarak katıldığım grup.

yukardaki elemanların beni yaratırken kafaları iyiydi sanırsam.
  2. bir rivayete göre beyninin hem sağ hem de sol tarafını aktif olarak kullanmalarından ötürü ortalamadan daha zekidirler.
  3. sadece sağ elimle yazabiliyorum ama iki elimle de yemek yiyebiliyorum(aferin sebastian). bisikleti tek el kullanacağım zaman, sağ elimle kullanamıyorum, dengem bozuluyor. sol elle bisikleti, iki elimle kullandığımdan daha rahat kullanıyorum. araba kullanırken sigara içeceksem, sağ elimle içebiliyorum, eğer direksiyon sağ elimde kalırsa kilitleniyorum süremiyorum. bisikletteki gibi. sağ ayağımla sert şutlar çekerken, sol ayağımla falsolu vuruşlar yapabiliyorum. sol elimin cinsel hayatımda yeri yok gibi. ancak sevgililerime sol elimi kullanarak sarılma daha kolay geliyor, soluma yatmama rağmen. şimdi ben hangi gruba dahil oluyorum? gizli solak mıyım lan ben? yoksa kafam mı yanmış?
  4. deftere, kağıda sadece sol elimle yazabiliyorken, tahtaya sağ elimle yazabiliyorum. yazı yazmak dışındaki tüm işler için sağ elimi kullanıyorum. böyle olmamın sebebini ilkokul öğretmenime bağlıyorum çünkü ne zaman kalemi sol elimle tutsam, sol elimle yemek yediğimi görse koşa koşa gelip sağ elime tutuştururdu. sonunda da hem solak hem sağlak olduk işte.
  5. benim de içinde bulunduğum grup. ayakta solu, el de sağı kullanıyorum. bazı el işlerinde solda daha iyiyim. nasıl bir şeyim anlamadım gitti ama zeki diyolaa..
  6. solak olarak doğulduğunda öğrenilmesi doğal olarak daha kolay olan durum. ama ben hala sağ elimle düzgün bir harf çizemiyorum. o tek kollu sandalyelerde rahatça yazı yazabilmek isterdim.

ben de her iki ayağımı kullanarak idare ediyorum. her kanattan rahatça ortalarımı açıyorum, voleye yatıyorum. bu bana yeter.
  7. futbol oynarken işime yarayan özelliktir. sağ bacak sakat. solla devam. sıkıntı yok.
  8. yazı hariç her şeyi iki elimle de yapabildiğim için kendimi sokup sokmama konusunda emin olamadığım kategori. kimi zaman solak mısın sorusuyla karşılaşırım çünkü o an hangisi daha rahatıma geliyorsa o elle işimi hallederim. resim yaparken de hemen hemen her iki elle de benzer yapıyorum, tabii sağdaki çizgiler biraz daha düzgün oluyor. solla yapmadığım tek şey yazı yazmak, onu da yapabiliyorum ama birazcık daha özensiz ve yavaş bir yazıyla oluyor.

hem solak hem sağlak olmak hakkında bilgi verin