şükela:  tümü | bugün
 • tedavisinde steroid kullanılabilir, ya da laser ile bir işlem uygulanabilir, olmadı ikisi birlikte yapılabilir. estetik kaygılar taşıyan hastalarda tedaviye gidilir.
 • çocuklarda en sık görülen benign tümör. ingilterede bu küçük noktasal tümörlerden çocuğun alnında bir kaç tane birarada bulunduğunda adına angel kiss denip uğruna inanılıyormuş. oysa ki allahın tümörü işte..
 • doğum lekesi(damar kökenli) olarak da bilinen lezyonlar.
 • abartmis ve butun yuzu kaplamis bir vaka surada gorulebilir:
  http://abcnews.go.com/health/popup?id=3962510

  (bkz: suphesiz ki o insani kusursuz yaratti)
 • bir mr'ın ardından 9 mm'lik bir adedinin belimde varolduğunu öğrendiğim, zedelenirse-kanarsa zarar verecek (felç), yoksa kendi halinde zararsızca takılacak yepisyeni tümörüm. ilk duyulduğunda bir irkilme yaratsa da zararsızmış, sinir ve beyin cerrahı öyle dedi. bel düzleşmesi ve birkaç fıtığın yanında eşantiyon olarak geldi bu tümör zaten, dursun kenarda..
 • karaciğerimde üç tane olduğunu tesadüfen öğrendiğim tümör. çoğunlukla tehlikesizmiş lakin insan tümörü duyunca tırsıyor. bir de tüm tümörlerde olduğu gibi kanser riski var imiş. doktor karaciğerdeki için %25 dedi. ol sebepten düzenli takip mühim.
 • doğumumdan bugüne beni hiç rahat bırakmayan şey. daha önce üç kez ameliyat ile alınmasına rağmen hep aynı bölgede üreyip büyüyeninden mevcut bende. 1-2 hafta içinde de dördüncü ameliyat olacak gibi. belimin sol kısmı resmen ceketin altında bir şeyler taşıyormuşum gibi görünüyor. t-shirt ya da gömlek giydiğimde ise başka birilerinin dayanamayıp soru sormalarına sebep olacak kadar dikkat çekiyor. tedavi edilemezmiş. büyüdükçe alınması, başka organlara zarar vermemesi için kontrol altında tutulması gerekirmiş. kaderim.
 • hemanjiomlar çocukluk çağında en sık görülen benign(iyi huylu) vasküler tümörlerdir.steroid tedavisiyle istenilen sonuçlar elde edilemeyen ve son zamanlarda başkent üniversitesi pediyatrik onkolojı bölüm başkanı prof. dr. faik sarıalioğlu'nun çalışmalarıyla tedavisinde çığır açılan aynı zamanda türkiye'yi italya ile beraber hemanjiom tedavisinde dünyada bir merkez haline getiren hastalıktır.

  tedavisinde bir kalp hastalıkları ilacı olan beta bloker 'un kullanımıyla beraber çok iyi sonuçlar alınan bu benign tümörlerde tamamen iyileşme sağlanmıştır.
 • iki ay kadar önce bacağımda morluk olarak beliren sonra büyüdüğünü fark ettiğim tümör türü. tümörmüş yani gittik ameliyatla aldırdık öyle öğrendik. iyi huyluymuş aslında, dost olmak istiyormuş. ama aranızdaki dostluk biraz "büyürse" zarar vermeye başlıyormuş kendisi. ben de sikerler öyle dostu dedim aldırdım. yine de tümör. şakaya gelmez.
 • tedavisinde propranolol* de kullanılan tümör çeşidi.

  uyarı: ülkemizde bu iş için aspirin hesabı eczaneden alabileceğiniz çocuk boy ilaç yoktur. zaten tümör eczaneden direkt alacağınız ilaçla kendi kendinize tedavi edebileceğiniz bir durum değildir. konuyla ilgili olarak bir pediyatrik onkoloji uzmanı ile görüşebilirsiniz.

hesabın var mı? giriş yap