şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ilk yaptıklarının ''iş'' olmadığının ispatıdır.
 • bizimki imamlık işini dahi yapmıyor. az kişi geliyor diye sabah namazı kıldırmamış geçen. adamdaki lükse bak ! dedem 83 yaşında o camiye sabah namazı için gidiyorsa sen o namazı kıldıracaksın. senin işin bu.
 • imamlığı bir meslek olarak gören zihniyetin eseri. eğer imam gerekli birşey ise devlet memurları arasından görevlendirme yoluyla atamalar yapsın, imamlık zamanında imam olsun, normal saatlerde de sıradan memurluğunu yapsın.
 • tuhaf olaydır.

  imtiyazlıdır da imamlar. misal bir öğretmenin bir dershanede çalıştığı ya da özel derse gittiği anlaşılır ve ispatlanırsa hakkında soruşturma açılır. belki disiplin cezası alır ya da daha fazlası... ama imamlar sohbete gider para alır, eve mevlüd okumaya gelir para alır. bunu herkes bilir, kimse de meseleyi devlet açısından sorun görmez.
 • sen ekonomini ayakta tutacak katkı payı üreten adamların amına koy ondan sonra tanzim mağazası aç. bu ülkede çiftçi,hayvancı, üretici, mühendis bir imam kadar kazanamıyor. imam neden para kazanıyor belli değil. hayır imam neyi öğretiyor neyi yapıyor. ortada yazılmış kitap belli. türkçesi de var. zaten açıp okusanız o kitaptan başka rehbere ihtiyaç olmadığı da belli. ya bu dindarların hepsini toplayıp anlayana kadar okutacaksın.

  tanım: tck ya göre suç olan olaydır.
 • halka azla yetinmesi gerektiğini söyleyen insanlar azla yetinemiyor. bende buna tav oluyorum.
 • tersi olsaydı şaşıracağımız durumdur.

  bakın, ben de inancı tam biriyim ama ülkedeki imam sayısı artık kontrolden çıktı. meslek ve teknik liseleri azaltılıp imamhatipler çoğaldı. vallahi, billahi din düşmanı değilim ama bu durum artık önlenmeli. elektrik-elektronik liselerine ihtiyacımız var, ziraat ile ilgili liselere ihtiyacımız var iken her tarafa imamhatip lisesi dikmek ayıptır, günahtır. bu milletin din bilgisinde eksiklik yok, isteyen 3 saatte imamın namaz kıldırırken ettiği duaları ezberler, 2-3 günde de tüm namaz surelerini ezberler ve imam olur.

  bizim memlekette bazı köylerde imam yok, emekli amcalardan gönüllü imamlık yapmak için kavga edenler var. imamlık bir meslek değil, gönüllü yapılmalı.
 • 3600 ek gösterge içine giren meslek grubudur.
  ek iş yaparlar mı bilemem.