şükela:  tümü | bugün
  • yeni bir ekşi sözlük yazarı. hoşgelmiş.
  • değişik bir kafa. bazen radarıma giriyor böyle kafalar pek bir keyifleniyorum. kendisi -de'leri kullanamayanları ölümüne gömmüştür. "hayatımda her şey düzensizdir, ama -de'lerim -da'larım sağlamdır. zaten bunu yapamıyorsa bir insan at çöpe gitsin" aha entry (#37314185)

illa ki böyle -de ekini kullanamayan insanlarla karşılaşıyoruz sosyal medyada. artık bunlar hayatımızın bir parçası oldu. herkesin bu ekleri kullanamayan en az bir akrabası vardır. kullanamıyorum diyen insan başımın tacıdır. çünkü iddiası yoktur. ama iddian varsa bir zahmet doğru kullan. ahh ahh sen nelere kadirsin eyy dunning kruger sendromu.

serzeniş: (#46980955)
    hata: (#50234425) kendisi entry'i düzeltmiş. düzeltilmeden önceki hali jpg

allah böyle kafaları başımızdan eksik etmesin*
  • khaleesi'ye benzediğini iddia eden yazar.

edit: sanırım kendisi gerçekten de benziyor ona.

edit 2: benziyor hatta daha güzel olduğu bile söylenebilir.
  • öncelikle; burada güzel şeyler yazıyordu lakin artık yok.

çünkü bu arkadaşımız hakkında güzel şeyler yazılmayası birisi.
    hemen kendinden geçip, özel mesaj yoluyla kimseden duymak istemeyeceğinizi düşündüğüm kelimeler içeren cümleler kuruyor. üstelik bunu ikinci kez yapıyor. daha önce de aynı şekilde yapacaktım lakin vazgeçmiştim; bu defa ilk fırsatta savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunacağım.

bu arada;

"türk ceza kanunu’nun 125.maddesine göre bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. mağdurun gıyabında hakaretin cezalandırılabilmesi için fiilin en az üç kişiyle ihtilat ederek işlenmesi gerekir. fiilin, mağduru muhatap alan sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle işlenmesi halinde, aynı cezaya hükmolunur."
  • ucmus, ucurulmus. sebebi neydi ki. lanet olasi federaller
  • uçurulmadı. hey!burdayım aşağıda.

tüm sosyal medya hesaplarını kapamış, telefonuna ve internete bir kaç ay dokunmama kararı almıştır sadece.
    olur da dönerse, döndüğünde bıraktığı gibi bulmamak dileğiyle...

elveda ay, elveda feza.
  • aklıma yusuf atılgan'ın şu satırlarını getiren yazar: "tutamak sorunu dedim. dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir köprüde yürür gibiyiz. tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. tramvaylardaki tutamaklar gibi. uzanır tutunurlar. kimi zenginliğine tutunur; kimi müdürlüğüne; kimi işine, sanatına..."

ben de ona tutunuyorum. hastanede geçen iğrenç günlerimde güçlü olmam için çabalıyor, başında bi sürü dert varken doktorluk yapıyor bana, destek çıkıyoruz birbirimize. çok güzel bir kalbi var, görebiliyorum, hissedebiliyorum.

resmen iyilik meleği ya işte. ehehe
  • uzun uzun mesaj yazdıktan sonra göndere basıp "hemoghemlobin şahsının mesaj alması mümkün değil maalesef." uyarısı almak, ayağında çorapla ıslak banyo terliğine basmak gibi bir şey.

tarz sahibi stil bir hekim arkadaşımızdır kendisi.
  • sahsıma mesaj atmış bir yazar kardeşim ama mesaj kutusu kapalı kendisine mesaj ulaşmıyor.

edit: ulaşılabilen yardımsever doktor kardeşimiz, desteği için çok minnettarım.
  • sözlükteki ilk arkadaşım :) yakın zamanda girecek olduğu tus da emeklerinin karşılığını almasını dilediğim. *