şükela:  tümü | bugün
  • kızlar diyorum çünkü yeni nesil hemşire olmuş olanları böyle. alıyorlar 3000-4000 tl maaş, hepsinin elinde iphone. doktor gibi kasılmışlar böyle. sen de tıp camiasında olduğu için dert anlatmak babında başım ağrıyor diyorsun; 'şekerim senin şu değerin eksik bi tahlil' yaptır diyor hemen. sigara içiyorsun, yarım saat kamu spotu veriyor. ve ne rahatsızlığınız olursa olsun duyduklarında hepsi ortak bir klişede birleşiyor; 'sende vitamin eksikliği var.'

ya arkadaş senin işin kan almak, serum takmak, tansiyon ölçmek. senin işini bir doktorun yanında 2-3 sene takılan herkes yapabilir. lütfen ama ya. bırakın artık bu vitamin üreten firmaların mümessili gibi davranmayı. bırakın bu doktor gibi teşhis koymaları. rica ediyorum.
  • 1. yeni hemşire özelde o paraları almaz.

2. okulları anadoludaki iyi mühendislikler(elektronik,bilgisayar), iyi üniversitelerdeki vasat mühendislikler ile benzer puanda alır bilin de.

3. yüksek lisans yaptıklarında iyi kötü onlar da 6 yıl sağlık eğitimi almış olurlar, kimi sağlık lisesinden geliyor ise 10 yıla yakınsar.

4. sen nesin de hemşireleri eziyorsun? geceleri gündüzleri belli değil.

5.kan almak, serum takmak tansiyon ölçmek için mi 4 sene ders görüyorlar dingil? aç bak bakalım müfredata kan alma dersi, tansiyon ölçme dersi mi var? aldıkları eğitim tıp kadar olmasa da çok benzer.

6.eczacı da yazılı ilaçları veriyor diye işletme okudu mu sanıyorsunuz?

edit : boğaziçi lan, ahaha.
    edit 2 : bir de hemşire sanıp yürüdünüz şu entryden ta mınıza koyim sizin (:
  • -başım ağrıyor :(
    +sende vitamin eksikliği var!
    -hangi vitamin?
    +bzzzt... dzzzzt... mzzzt... bi kahve içelim şekerim fal bakayım sana.
  • ilk entry sahibi yazar arkadaşımız biraz abartmış olsa bile, temelinde kendisine katıldığım başlık. bu aralar birkaç hemşire hanımefendi ile tanıştım. bunlar son dönemde türedi cidden. garip bir havaları olduğu kesin. bakınız ağır genelleme yapacağım, uyarıyorum, bu sadece bir boş muhabbet genellemesidir. bu hemşire kızlarımız genelde yoksul ailelerden çıkmakta ve sağlık lisesinden mezun olmaktalar, üniversite mezunu olanına rastlamadım. işe genç yaşta ve çokta fena sayılmayacak bir ücretle başlıyorlar ve bu durum onların kafalarını biraz yakıyor sanırım. böyle aşırı bir gösteriş merakı, aşırı bir ilgi isteği, ben ne oldumculuk hissiyatı gelişiyor bunlarda. bu nedenle de, bir süre sonra çekilmez şımarık kızlara dönüşüyorlar.

bu durumları dikkate alarak, tinder'da vs. ne zaman bir hemşireye denk gelsem direk sola kaydırıyorum arkadaş. ben böyle yapıyorum, diğer arkadaşlara da bunu öneriyorum.

son olarak şunu da belirteyim, nerede bir hemşire, ambulans görevlisi bir kadınla karşılaşsam, bunlar genelde taş gibi hanım ablalarımız oluyor. bu mesleklerin sınavlarında güzellik şartı falan mı var arkadaş? bu genellememi belirtiyim de, kalbini kırdıysak bir takım hemşire dostlarımızın, gönülleri soğusun. güzel kızlarsınız yine, iyisiniz, iyi...
  • bazılarında vardır.
    işini iyi yapan hemşireler olmasa hastanelerde düzen kalmayacağı bir gerçek ama özellikle lise mezunu hemşirelerin önemli sayıda bir kısmının hal ve tavırlarındaki gariplik de bir gerçek.
    mesela kadın doktorları ezebilecekleri tek sene, o doktorların intörnlükleri olduğu için bunu doya doya kullanmaktan çekinmez bazıları, çok tatlılardır.

bir de hemşirelikle tıp eğitimi çok benzermiş, hıhı, evet. hatta bence hemşireler üstüne 1 sene daha okuyup doktor olabilsinler. hafta sonları dışında her gün sabah 9 akşam 5 ders gördük biz ama sanırım boşunaymış, keşke hemşirelikten başlayıp geçseydim. teallam ya.
  • genç hemşireleri kızdıran tespit. tutmasak cerrahi operasyon yapacaklar, vay anam vay.
  • gördüğüm kadarıyla doktor, öğretmen, avukat, hemşire herkesin okumuş yazmış insanlarla derdi var. bir günde işsizlere, ev hanımlarına falan laf çarpın amk her gün sik kafalı insanlarla uğraşan emekçilere değil.
  • senin işinde boş boş atıp tutmak, biz senin için başlık açıyor muyuz?

edit: başlığı açıp insanları ayıran şahıs bana de da yı ayır diyor. hangisi daha büyük kusur siz karar verin diye böyle bırakıyorum.
  • hayatı boyunca elde ettiği tek başarı ekşi sözlük üyeliği almak olan yazardan harika tespit. tebrik ediyorum.

senin mantığına göre elektrik teknisyeninin işi de kontrol kalemi götürüp getirmek. mühendise çay söylemek.

bayılıyorum böyle vitamin eksikliği çekenlerin açtığı başlıklara.