• hiçbir vasfı ve üniversite diploması olmadan sadece akp'li olduğu için belediyelere kpss sınavına dahi girmeden sözleşmeli olarak atanan teknikerler var. bu tekniker kadrosundaki lavukların bile 4400 lira aldığı ülkede, hemşirelerin aldığı maaş analarının ak sütü gibi helaldir.
  • lisans ytü mezunuyum ve yüksek mühendis olacağım. dünyada denenmemiş sistemin türkiye'de denemesini yapıyorum ve olumlu sonuç aldım. mezuniyet sonrası alacağım maaş benim için dram...

teşekkürler türkiye ,
  • öğretmenler bitti şimdi sıra hemşirelere mi geldi dedirten başlığımsı...
    hayır hiç kimsenin yüksek maaş aldığı yok. o kadar emek veren bir meslek grubunun hakkı o kadar düşük bir maaş değildir. bu mühendisler için de geçerlidir. 4 bin lira denen maaş şu an 500 euro yapıyor
  • hemşireler yine 4 yıllık falan mezun att’ler paramedicler 10 nöbete 5 falan alıyor. paramedic 2 yıllık att lise mezunu.ilk maaşını babası ile almaya gidiyor bu adamlar.

gariban acil doktoru 4.5 10 arası alıyor ama emin olun 10 alan ya sözleşmeli ilin en büyük hastanesinde ya da acil uzmanı. asistan maaşı ertesi gün devam eden 36 saatlik 10 nöbeti ile 6 8 arası.

şimdi bu hemşire ile att paramediklerin hiçbir tıbbi sorumluluğu yok. tek yaptığı söyleneni yapmak. lisans düzeylerini de belirttim size zaten. şimdi bu adamların maaşı çok demiyorum size ama bu adamlardan sadece bin ikibin fazla almak için mi bunca masraf yaptım emek verdim ben demeden edemiyorum. türkiye’nin en zor sınavı tustan 70 alan adamla veya beyin cerrahisi gibi bölümlerde haftada bakın haftada diyorum toplam 10 15 saat uyuyan doktorun bunlardan sadece bin lira fazla alması reva mı? bu sağlık sisteminin para dağılımını yapan sistemin amını sikeyim.
  • hemşire kadar maaş alamayan öğretmenleri maaşı yüzünden itin g.tüne sokanlar hemşirelere toz kondurmuyor, hayreti mucip.

edt: hemşire olmuş/olacak arkadaşlar çok alınmış. tabi tabi öğretmenler yatıyor, okula bile gitmiyoruz o derece.
  • kendi kazanamıyor diye milletin kazandığının kısılmasını isteyen gerizekalıları göstermiş bir başka başlık. öğretmen, doktor, hemşire, hakim, savcı, asker, polis, kaymakam vs muhtaç olmayacak, gözü kalmayacak, yaptığı işin karşılığını alacak kadar kazanacak ki, senin şu embesil halin gibi nesiller türemesin, türeyip yaptıklarınız yanınıza kar kalmasın. neden insanlar açlık sınırı altında kazanıyoru sorgulamayan gerzekler neden "fazla" kazanıyoru sorguluyorlar, hem de kimin, hangi yetkin tespitine göre; zevzeğin tekinin cebindeki paraya kıyas tespitine göre, artçıları da ya evet diye çıkıyor deliklerinden, gidin emekli vekillerin maaşlarının kesilmesini kaldırılmasını isteyin asıl. davar olmamak düşünmeyi gerektirir.
  • acil yoğun bakım gibi birimlerde çalışıyorsa ve fazla mesai yapmak zorundaysa bu maaş devlette 6-7 bin arasında değişir. özel sektörü bilmiyorum maaşlar daha düşük sanırım. bu maaşlara yapılacak iş değildir allah yardımcıları olsundur.
  • sağlık personelinden genel olarak hoşlanmıyorum ama az bile alıyorlar. milletin kıçında sinek uçuştuğu saatte, damar yolu aç, sonda tak vs. onca ilaç kokusu, onca hasta insan arasında... zaten hastahanelerde inanılmaz bir negatif enerji var orada çalışmak zorundasın. bir çocuk ağlaması bile insanın ömründen on yıl götürüyor. bana milyon verseler yapamam, onlar üç kuruşa iyi dayanıyorlar. milletin kazandığı para hakkında gıybet yapıp durmayın. zaten dolara vurduğun zaman taş çatlasa 800 dolar alıyorlar.
  • tüm çalışanlar sırasıyla bu trollerin oyuncağı olacak bu gidişle. "sarı öküzü vermeyecektik" hikayesi gibi öğretmenleri vermeyecektiniz.
  • annem emekli hemşire. 2 yaşında iken babasız kalmış, erzincan'ın bir dağ köyünde okumak için mücadele vermiş. babasız kız okumaz diyen akrabalarına ve sürekli görücüleri gelmesine rağmen, ben evlenmeyi değil, okumayı istiyorum deyip yatılı okullarda yedek bir kıyafeti olmadan, beş parasız devletin imkanları ile okulunu derece bile bitirmiş. köyden çıkan ilk ve tek memur.

onca mücadele yetmiyormuş gibi, hemşirelere olan ön yargı ve eleştiri on yıllardır olduğu için, babaannem ''hemşireler aşüfte olur'' diye babamla evlenmelerine karşı çıkmış. evlenmemeleri için her mücadeleyi vermiş, evlendikten sonra da boşanmaları için elinden geleni yapmıştır.

bunlar hep neden? bunlar bu ülkedeki ön yargıların, kalıplaşmış boş düşüncelerin, cahilliğin vücut bulmuş halleri. evet, türkiye'de çoğu meslek gurubu hak ettiğini almıyor ama hemşirelerin maalesef nöbette kalan, bayram hafta sonu demeden çalışan, şiddete meyilli insanlarla yüz göz olmak zorunda olan, stresli ortamda hizmet sunmaya gayret eden insanlar olduklarını göz önünde bulundurursak az bile alıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap