şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • aklı başında insan mı kalmadı memlekette, bir canın ölümüne sebep olma mevzusuna bak allah seni kahretsin ya.
  • aklımın almadığı bir olay. böyle bir şey nasıl olabilir yahu. sağlığımız kimlere emanet.
  • okuyunca kanım dondu, allah yakınlarına sabır versin. diğer taraftan ölen bir kişinin yanında kaç hastada ne gibi bir komplikasyon oluştuğu yönünde bir bilgi de yok, bilinci kapalı kaç hasta vardı ve oksijensiz kalarak ne düzeyde hasar meydana geldi allah bilir. umarım hak ettikleri en ağır cezayı alırlar.
  • yani inanılır gibi değil, nasıl aldılar bu insanlar lisanslarını, nasıl böyle bir şey yapabilirler aklım almıyor doğrusu. bir insanın hayatıyla böyle oynamak ne biçim bir cehalettir.
  • 'yoğun bakım ünitesinden başka bir hemşire tarafından çağırıldım. akşam 16:00 sıralarında üniteye geldim. ekrem ile karşılaştık. cebimdeki kalemi aldı. gitti. gel dedim. beni dinlemedi. ben de iş inada bindiği için oksijen vanasını kapatıyorum, gel' dedim.o anda aklıma o geldi. kapattıktan sonra gel kendin aç dedim. vanayı kapattıktan sonra hemen alarm çalmadı. yaklaşık 1 dakika sonra alarm çaldı. ben de olay yerinden ayrıldım. yoğun bakım ünitesindeki hoca bana kızdı. yapmamam gereken bir şeydi. çok üzgünüm. yaptığım şeyin hiçbir açıklaması yok'

ben bu olaya inanmiyorum, mumkun degil 30 kusur yasinda heriflerin, saglik calisanlarinin ilkokul cocugu gibi inatlasmasi ve cana kastetmesi. beyfendinin aklina yogun bakimdaki hastalari hayatta tutan oksijeni kesmek gelmis ilk. sonra cekmis gitmis.1 dakikadan fazla oksijen alamamis insanlar. hadi biri oldu, digerlerinin bir tarafinda ahraz kalmadigi ne belli?
    yok, bu ulkede her sey olabilir ama su olay mumkun degil ya ben inanamiyorum. degil saglik calisani, siradan insan entube edilmis hastalarin oksijensiz yasayamayacagini bilir. cinayet ve cinayete tesebbus x hasta sayisi davalarindan yargilanmasi ve muebbet yemesi gerekir.
  • suç ortakları da olan katil.

habere göre vanayı kapattığına tanıklık eden, o an yoğun bakımda olan doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, temizlikçiler var.

bir oda dolusu insandan biri koşup, vanayı açmamış. ve hepsi yalnızca tanık olarak ifade vermiş.

sonra da diyorlar ki, biz yurtdışına göçersek boku yersiniz. nereye giderseniz gidin. yurtdışındaki vanalari kapatın diye sizi alacak enayi varsa kaçırmayın.
    derhal gidin. bizden uzak, allah'a yakın olun.
  • yapılan eşekoğlu eşek sakası yüzünden vefat eden kişi, şu an çalıştığım yerdeki, benden önce çalışan grafiker abi. bana da hep covid'den vefat eden ilk kişilerden diye söylediler. ancak gerçek bambaşka çıktı. yuh diyorum ve müebbet almasını diliyorum katilin. katil diyorum çünkü bu bilerek yapıldığı için cinayet ve hatta tasarlanmış bir cinayettir.

allah akıl fikir versin herkese. insanlık çok başka yerlere gidiyor. adalet sağlanmadıkça bu tarz cinayetleri daha çok görürüz.
  • hemşire ekrem k, tekniker fatih iki adet erkek.

camille paglia : “a woman simply is, but a man must become. masculinity is risky and elusive. ıt is achieved by a revolt from woman, and it is confirmed only by other men.” (bkz: #132129673)

hemşire ekrem k tekniker fatih'in erkek olduğunu onaylamamış

--- spoiler ---

ekrem ile karşılaştık. cebimdeki kalemi aldı. gitti. gel dedim. beni dinlemedi. ben de iş inada bindiği için oksijen vanasını kapatıyorum, gel' dedim.o anda aklıma o geldi. kapattıktan sonra gel kendin aç dedim.
    --- spoiler ---

açıkca adam yerine koymamış. (malına sahip çıkabilecek erkekten saymamış)

precarius manhood : because of this precariousness, they argue that men feel especially threatened by challenges to their masculinity.

certain male-typed behaviors, such as physical aggression, may result from this anxiety. studies 1-3 document a robust belief in (a) the precarious nature of manhood relative to womanhood and (b) the idea that manhood is defined more by social proof than by biological markers. (bkz: #102452298)

burada ciddi bir mobbing var. 30 sayfa okudum dile getiren bir yazar (bkz: #132348503) gördüm.

şaka her zaman şaka değil bir güç gösterisidir, maruz kalanlarda yarattığı travmanın sonuçları olur. bakınız nümune-i örnek misal : bu başlık.

https://www.researchgate.net/…431711_joking_matters

tekniker fatih'in avukatı olsam bu ağır tahriki mahkemeye kabul ettirirdim.

ek okuma : türk erkeklerinin güçsüz olması/(bkz: #132129673)
  • teknikerin kasten, diger hemsire /saglik calisanlari da vananin kapatildigini bildigi halde acmadilarsa onlarin da ihmalden olume sebebiyet vermeyle yargilanmasi lazim.

hesabın var mı? giriş yap