• suç ortakları da olan katil.

habere göre vanayı kapattığına tanıklık eden, o an yoğun bakımda olan doktorlar, hemşireler, hasta bakıcılar, temizlikçiler var.

bir oda dolusu insandan biri koşup, vanayı açmamış. ve hepsi yalnızca tanık olarak ifade vermiş.

sonra da diyorlar ki, biz yurtdışına göçersek boku yersiniz. nereye giderseniz gidin. yurtdışındaki vanalari kapatın diye sizi alacak enayi varsa kaçırmayın.
    derhal gidin. bizden uzak, allah'a yakın olun.
  • yapılan eşekoğlu eşek sakası yüzünden vefat eden kişi, şu an çalıştığım yerdeki, benden önce çalışan grafiker abi. bana da hep covid'den vefat eden ilk kişilerden diye söylediler. ancak gerçek bambaşka çıktı. yuh diyorum ve müebbet almasını diliyorum katilin. katil diyorum çünkü bu bilerek yapıldığı için cinayet ve hatta tasarlanmış bir cinayettir.

allah akıl fikir versin herkese. insanlık çok başka yerlere gidiyor. adalet sağlanmadıkça bu tarz cinayetleri daha çok görürüz.
  • teknikerin kasten, diger hemsire /saglik calisanlari da vananin kapatildigini bildigi halde acmadilarsa onlarin da ihmalden olume sebebiyet vermeyle yargilanmasi lazim.
  • ilk duruşması yapılmıştır:
    savcılık mütalaasında, sanığın "olası kastla öldürme" suçundan 20 yıldan 25 yıla kadar hapisle cezalandırılması ve tutuklu yargılanmasına karar verilmesi istendi. mütalaaya karşı savunması sorulan sanık ve avukatı süre talebinde bulundu. mahkeme heyeti, sanık hakkında yurt dışına çıkış yasağının devamına hükmederek duruşmayı erteledi.
    kaynak.
  • son durum: https://www.ntv.com.tr/…zasi,zd47ldytpe6dv9mzk61glw

sonuç: 17.5 yıl ceza. şu kısım ilginç: "mütalaada, tanığın sanığa, ne yaptıysa düzeltmesini söylemesi üzerine alarmın sustuğuna vurgu yapılarak, muhtemelen sanığın vanaları açmaksızın alarmı kapattığı görüşüne yer verilmişti."

"...oksijen alamadıkları fark edilip bu hastalara seyyar oksijen tüpü bağlayarak oksijen almalarının sağlandığı"

soğukalgınlığı diye girip hayatından olan kişiye çok yazık olmuş.
  • 17,5 yılcık ceza almış ama hakkında şöyle bir iddia da var:

--- spoiler ---

ağır ceza mahkemesi'ne gönderilen dosyada, fatih k.'nin oksijen vanasını kapatması nedeniyle yoğun bakımda tedavi gören 5 hastanın daha olaydan etkilenip öldüğü ortaya çıktı. hayatını kaybeden diğer hastalara otopsi işlemi yapılamadığı ve bu nedenle diğer hastaların ölmesi arasındaki illiyet bağının varlığının tespit edilemediği ve sorumlu olup olamayacağının heyetçe tartışılması gerektiği kaydedildi.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap