şükela:  tümü | bugün
  • kendisini bilmeyen kişiler önce bir tanısın : (bkz: henry kissinger)

şu anki ortadoğuyu 1970'lerden itibaren şekillendirmiş tehlikeli bir amcamızdır. şu haberde en son ülkemize olan yakından ilgisini de görmüştük.

işte bu 94 yaşındaki dünyanın en tehlikeli yaşlı insanı ödülüne layık gördüğüm kişinin 3. dünya savaşı ile ilgili öngörüleri şöyle,

“biz çin askeri gücünü artırmasına ve rusya’nın sovyetler dönemindeki konumuna dönmesine fırsat veriyoruz. böylece onlara yersiz bir meydan okuma hissi veriyoruz. bu şekilde hepsinin de hesabını topluca görme imkânı bulacağız. biz elleri tetikte bekleyen bir keskin nişancı gibiyiz. onlar harekete geçtiğinde, biz de onları indireceğiz. önümüzdeki savaş o kadar kesin sonuçlu olacak ki, yalnızca bir tek süper güç ayakta kalacak. bu nedenle avrupa birliği hızla tek bir devlet olmaya çabalıyor. çünkü onlar da yaklaşmakta olanı ve var olabilmek için avrupa’nın tek bir bütünleyici devlet olma mecburiyetini biliyorlar. avrupa’nın acelesine bakarak üzerimizdeki kara gölgeyi çok iyi bildiklerini anlıyorum.

petrolü kontrol ettiğinizde, ülkeleri kontrol edersiniz… yani yiyecek ve halkları kontrol edersiniz….eğer halktan biriyseniz, dağ başına gider, kendinize bir çiftlik yapıp savaşa böyle hazırlanabilirsiniz. fakat mutlaka silahlanmanız gerekir. çünkü aç kalabalıklar etrafta geziyor olacaklar. ayrıca, elitler kendi güvenli bölgelerinde, özel sığınaklarında olacaklar. tıpkı diğer normal insanlar gibi dikkatli olmalılar, çünkü onların da sığınakları ayakaltında olacak. "

“…biz askerlerimize yedi ortadoğu ülkesini kaynakları için ele geçirmelerini emrettik. (sanırım burada yönetimlerini kast ediyor tam işgal değil) ve onlar da neredeyse görevlerini tamamladılar. askerler hakkında ne düşündüğümü hepimiz biliyoruz. ancak bu sefer aşırı derecede emirler aldıklarını ve görevlerini başardıklarını söyleyebilirim. yalnızca son birkaç adım kaldı.

örneğin, güç dengesini gerçekten de etkileyecek olan iran’dır. çin ve rusya daha ne kadar amerika’nın ortalığı toparlamasını izlemeyi sürdürebilirler? eninde sonunda büyük rus ayısı ve pinekleyen çin savaş makinası harekete geçecek. işte o an israil’in bütün silahları ve gücüyle savaşacağı, öldürebildiği kadar çok arap öldürdüğü bir an olacaktır.

eğer işler yolunda giderse, sonunda ortadoğu’nun yarısı israil’in olacak. gençlerimiz son on yılda hem savaş alanlarında hem de konsol oyunlarında çok iyi eğitim gördüler. yakın geleceği öngörerek ürettiğimiz, yeni call of duty moden warfare 3 oyununun, gerçeği tam olarak yansıtıp yansıtmadığını görmek çok ilginç olacak. birleşik devletler ve batıdaki gençler savaşa hazırdır. çünkü onlar iyi piyadeler ve askerler olmak üzere programlandılar. savaş meydanlarına gitmeleri ve çılgın çinliler, ruskilerle savaşmaları emredildiğinde hepsi de itaat edecektir. sonunda savaşın küllerinden yeni bir dünya doğacak, yeni bir dünya düzeni inşa edeceğiz. sadece tek bir süper güç kalacak ve o bütün dünyayı yöneten küresel hükümet olacaktır. şunu asla unutmayın, birleşik devletler en iyi silahlara, başka hiçbir milletin sahip olmadığı başka şeylere sahiptir ve zamanı geldiğinde bütün dünya bu silahlarla tanışacak.”

kaynak

çocuk falan doğurmayın arkadaşlar. savaş yaklaşıyor. bu manyaklar o bombaları patlatmadan rahat etmeyecekler.

edit : vay arkadaş, ne büyük resmi görmüş çomarlığımız, ne de fake habere inanan ergenliğimiz kalmış.

fake diyenleri buraya alalım:
    buyrun.

henry kissinger: “ıf you can’t hear the drums of war you must be deaf”

" savaş davullarını duymuyorsanız, sağır olmalısınız. "

ayrıca bir türk atasözü der ki :

" tedariksiz sıçmaya giden, domala domala taş arar. "
  • "...bu nedenle avrupa birliği hızla tek bir devlet olmaya çabalıyor.."

hmmm.. ingilizler o yüzden ab'den ayrıldı. katalanlar o yüzden bağımsızlık diye yırtınıyor. ben büyük resmi gördüm yatıyorum.
  • sene 2008, arkadaşım bir pc savaş oyunu oynuyor. oyunda güney osetya savaşı görevi var. bir isim dikkatini çekiyor, tanıdık geliyor. internete girip bakıyor: oyundaki komutan ismi ile osetya'daki komutan ismi aynı. haber kanallarına satmak için bize oyunun adını söylemedi, e ilgilenen de çıkmadı zaten. yazılanlarla dalga geçmemek, oturup bir düşünmek, tahsin yücel'in gökdelen romanını bulup okumak gerekiyor. adamlar tam 30 yıldır buna hazırlanıyor. bilgisayar oyunları, virüslü filmler, küresel açlık, uyuşturucular, flakka, pop ikonların ve çizgi filmlerinin yetiştirdiği nevrozlu nesil, her yerde aynı tipolojideki bireyler. buna gülüp dalga geçenlere zeitgeist belgeselini izlemeyi tavsiye ederim.

geleyim adamın söylediklerine. hepsine eksiksiz katılıyorum. çok içerden bir bakış, çok tutarlı bir analiz; tam da onlar gibi bir işleyişin ifadesi. ben eve bir çift gaz maskesi ve silah almayı düşünüyorum birkaç aydır. artık bunun bir zorunluluk olduğunu düşünüyorum. bubi tuzaklarını ve hayatta kalmak için başka başka olanakları tanımalı ve buna hazır olmalıyım.

edit: fake olabilir deniliyor; lakin bu oradaki tespitlerin gerçekliğini değiştirmez. bugün bir felaket yaşayan insanların verdiği ilk tepki ne oluyor? şu: "sanki bir film sahnesi gibiydi." ya da "sanki bir bilgisayar oyunu gibiydi." ben bilmem ağa, kendime göre geçerli sebeplerim ve gözlemlerim var. en fazla 20 sene içerisinde bildiğimiz her şey anlamını yitirecek, onu biliyorum.
  • türk halkının 3. dünya savaşına yönelik hazırlığı ise domates kurutmak, kurşu kurmak, salça-makarna-patates-soğan stoğu yapmak, kapıyı bacayı iyice örtmek ve evde yüksek sesle konuşmamak...

elbette televizyon kanalları kirpi bıyıklı yüce liderin konuşmasına ayarlı...

cesur yeni türkiye!
  • burda insanlar büyük resim diye tasak gece dursun, önümüzdeki 50 yılda içinde tr ve eu nun da bulunduğu kara parçalarının nasıl onlarca farklı devlete bolundugunu israil in topraklarını nasıl genişlettigine şahit olacağız.
  • google'a basitçe "henry kissinger call of duty" yazınca hiçbir ciddi kaynakta yer almadığını görebileceğiniz sözler.

sözler, ürdün'ün al ghad gazetesinin bastığı sahte kissinger röportajından alınmış;

http://black-iris.com/…erview-with-henry-kissinger/
  • fake bir yazı muhtemelen anti amerikancıları motive etmek için yazılmış.
  • aslında bu yazıdan çok geyik çıkar ama favorim olan iki tanesini yazıp, kalanını arkadan gelenlere bırakayım istedim.
    1- amerika "tüm dünyanın mına koycaz" temalı süper ötesi planlar yapıyor. sonra biz sıradan vatandaşlar bunu internetten öğreniyoruz. biz bile bu planlara göre hayatımızı şekillendirip, çocuk yapmaktan vazgeçiyoruz ama saftorik ab, rusya, çin, iran hala birşeyler yapmıyor. hadi onlar birşey yapmadı, saftorik ötesi israil "ulen herşey ortaya çıktı, sürpriz bozuldu. arapları başka zaman geberteyim" demiyor. kısaca tüm ülkeler hala ekmeğinin peşinde.
    2- süper güç amerika askerlerini eğitmek için oyunlar yapmış ve bu oyunlarla da eğitmiş. kim bilir bu oyunlar diğer ülkelerin gençlerinin eline geçmesin diye ne kadar tedbir almışlardır.
    tanım da yapayım, eksik kalmasın. katarakttan önünü göremeyen adamın yıllar sonrası için öngörüleri.
  • osmanlı torunlarının hesaba katılmadığı öngörülerdir.