şükela:  tümü | bugün soru sor
 • abd hazine sekreteri, goldman sachs'in eski ceo'su ultra karizma insan. amerika'yi idare eden 2 ki$iden biri. oburu icin (bkz: ben bernanke).
 • dalga konusu olan eleman. yakinda kendisinden gelecek mailler suna benzeyecektir diyenler var;

  from: minister of the treasury paulson
  subject: request for urgent confidential business relationship

  dear american:

  i need to ask you to support an urgent secret business relationship with a transfer of funds of great magnitude.

  i am ministry of the treasury of the republic of america. my country has had crisis that has caused the need for large transfer of funds of 800 billion dollars us. if you would assist me in this transfer, it would be most profitable to you.

  i am working with mr. phil gram, lobbyist for ubs, who will be my replacement as ministry of the treasury in january. as a senator, you may know him as the leader of the american banking deregulation movement in the 1990s. this transactin is 100% safe.

  this is a matter of great urgency. we need a blank check. we need the funds as quickly as possible. we cannot directly transfer these funds in the names of our close friends because we are constantly under surveillance. my family lawyer advised me that i should look for a reliable and trustworthy person who will act as a next of kin so the funds can be transferred.

  please reply with all of your bank account, ira and college fund account numbers and those of your children and grandchildren to wallstreetbailout@treasury.gov so that we may transfer your commission for this transaction. after i receive that information, i will respond with detailed information about safeguards that will be used to protect the funds.

  yours faithfully minister of treasury paulson

  http://blogs.wsj.com/…-am-ministry-of-the-treasury/

  ayrica (bkz: nigerian money scam) ve (bkz: #12433576)
 • goldman sachs'ta 1974'te calismaya baslamis. 1998-2006 arasi donemde goldman'in ceo'su ve baskani olmus. 1970-1974 arasinda pentagon'da ve richard nixon yonetiminde de calismis. hank paulson diye de anilir.
 • bugün itibariyle panik şeklini almış kriz sonunda karizmasından eser kalmamış insandır. sorulan her soruya
  we've got something done, we have to go back to work, we're here to work, there's a lot things to be done ve benzeri cevaplar veriyor ve kendiside panik halinde görülüyor.
 • 3.23 milyon adet goldman sachs hissesini, hazine sekreteri olmadan, 485 milyon dolar civarına satan adam.
  vergi ödemeyerek büyük avantajı elde etmiş olsa da, sattığı sırada $142 olan goldman hisseleri, birkaç ay sonra $236'ı görmüştür. gelin siz hesap edin.

  toyota prius kullanan hardcore bir çevreci olduğu söylenir aynı zamanda.
 • the american dream adlı, yarım saatlik animasyon belgeselin son dakikasında, spartalılara ( bilinçli amerikan vatandaşları ) karşı perslerin lideri olarak karşımıza çıkmış zaat.
 • hank 5 years from the brink adlı bloomberg businesweek yapımı belgeselde 2008 abd bankacılık krizi sırasındaki görüşlerini ve hislerini anlatmıştır. eşi wendy paulson ile birlikte. youtube'de belgeselin tamamı izlenebilir.

  http://www.imdb.com/…tle/tt3137552/?ref_=fn_al_tt_1
 • 16 mart 2008'de yapılan "finansal kurumlarımız güçlüdür" vecizesinin aktörü.
 • bank of america ve merrill lynch birlesmesini abd piyasalarinin ve bundan sistematik sekilde ve direkt olarak etkilenecek olan ulkeleri korumak amaciyla tertip ettigi soylenen, 2007-8 krizinin mal edilebilecegi isimlerden birisi. her ne kadar acik ve net sekilde ortaya koyulamasa da kendisi genel stabilitenin korunmasi icin bank of america'ya birlesme icin baski yapmasi ve yonetimi tehdit etmesi ile akillarda kaldi. kendisi dunyayi ikinci bir buyuk buhran'dan kurtarmis superman olmayi beklerken, kriz sonrasinda kongre'nin ve bilimum kurumlarin capraz sorgularina mazhar olmustur. ilgili ilginc sorgu icin
 • ne zaman yaptığım işin stresinden ölecek gibi olsam aklıma getirdiğim insan.

  modern anlamda bildiğimiz ekonomiyi yıkımın eşiğinden kurtarırken stresten ölmediyse bu adam ben haydi haydi ölmem diye kendimi avutuyorum.

  ayrıca (bkz: too big to fail)

  bi ayrıca daha (bkz: ekonomiyi pezevenklerin elinden almak)