şükela:  tümü | bugün
  • henry 'hank'* pym olan bir marvel karakteri. ant-man, goliath, wasp, yellowjacket gibi farklı isimleri/rolleri olmuştur. shapeshifting ve biyokimya, cybernetics, kuantum fiziği, entomolgy gibi bilim dallarında üstün zeka gibi yetenekleri vardır.

--- spoiler ---
    civil war sürecinde yellowjacket adıyla, iron man'in tarafında yer almış, thor'un klonlanması sürecinde aktif rol oyanmıştır.
    civil war sonrası skrull istilası (dark reign) sürecinde ise skrull istilasının yüzü olarak görülmüştür.
    vessaire...

--- spoiler ---
  • tony stark'tan bile daha narsist olan itici bir marvel karakteri. cadılar bayramında giant man kostümünü seçen bir çocuk bulmak neredeyse imkansızdır. asıl ben karısına, zavallı janet'a acıyorum; kim bilir nasıl tehdit ediyor da terkedemiyor bunu kınalı kuzum. pis adam.
  • age of ultron olayları sonrasında ultron'u öldürmesini sağlayan virüsün dimitrios adında bir yapay zekaya evrimleşmesi ve dünyayı tehdit etmesi sonucu, dimitrios'u durdurmak için avengers a.i adında yeni bir ekip kurmuştur. önümüzdeki günlerde iyice önem kazanacak gibi.
  • michael douglas tarafından oynanacaktır.
  • normalde tüm marvel kahramanlarını severim. iyi tarafta olanları kastediyorum. saçma, itici, gereksiz dahi bulsam sempatim olur ama bu herifi bir türlü sevemedim, ısınamadım ki kendisi avengers'ın kurucu üyesi, vision'a dahi sempatim var buna yok.

bir kere büründüğü kimlikler artık çağdışı, antman, yellow jacket, giant man. tamamlayıcı rollerde iyi tamam ama kendi serisi ve düşmanları olsa sıkıntıdan kendini kesersin. zaten narsist ve cins bir herif. yazarken bile daraldım.

--- spoiler ---

secret wars sıralarında ( sonrasında ya da öncesinde olduğunu anlayamıyoruz malesef ) rage of ultron öyküsünde kendisi ultron ile birleşip tek bir benlik olmuştur. öykünün sonunda hank, ultron'a üstün gelmiş gibi gözükürken uncanny avengers serisinde uzaydan dönen ultron-pym hibridi önce hank gibi davranmış daha sonra kendisinin hank'i asimile etmiş ultron olduğu anlaşılmıştır.

rage of ultron serisinde güzel bir baba-oğul açmazı ile felsefi alt yapı da sunulan güzelim öykü " ben sizin için kendimi feda ettim, biriniz de uzayda beni aramadı " diye ağlanan ve içten içe avengers olmak isteyen ultron'a bağlandı. aferin diyoruz.
    --- spoiler ---

bakalım daha ne gelişmeler olacak.