şükela:  tümü | bugün
  • konu ne olursa olsun, kendi ilgi alanlarını anlatan; ilginç, enteresan bir şey anlatıldığında bu muzipliği hareketlendirmek, güldürü seviyesini artırmayı denemek yerine, kendi ilginç olmayan, ama bu anlatılan olaya çok benzediğini iddia ettiği hatırasını anlatan; dur benim de başıma gelmiştici zaten tiptir.

    bazı insanlar belki biraz çekingenlikten; belki fazla nezaketten ötürü, kendilerine sorulmadıkça hayatlarını anlatmazlar. ama öte yandan paylaşmanın da rahatlatıcı etkisinden mahrum kalırlar. dolayısıyla sürekli kendi ilgi alanları ve kendiyle ilgili bir şeyler anlatmadan duramayan tiplerden önce sıkılırsınız; kendiniz de bir şey paylaşamadığınız için uzaklaşmak, kopmak istersiniz.
  • kendisiyle ilgili konuşulmadığında ya da ilgisini çeken bir konuda konuşulmadığında devekuşlarının kafasını kuma gömmesi gibi başını telefonuna gömer kendisini ortamdan soyutlar. ilgi odağı olmak, arkadaş ortamlarının sahnesinde yer almak hayattaki tek gayeleridir. eq'ları 5 yaş civarıdır. arkadaş grubunuzda bulundurmamaya en azından hakkıymış gibi tavır almaya cesaret edecek kadar şımartmamaya özen gösteriniz.