şükela:  tümü | bugün
  • yeni kurulan yayınevi. genel müdürü emrah özpirinçci, yardımcısı kenan kocatürk, yayın yönetmeni deniz yüce başarır, görsel yönetmeni yetkin başarır. edebiyat, çocuk edebiyatı ve sanat alanında kitaplar basacaklarmış.

gerçekten güzel hareketler bunlar.
  • resim alanında güzel eserler yayınlar yayınevi. henri matisse ve claude monet'le başlayan "işte" diye bir dizi hazırlamışlar mesela. takdir ettim.
  • ödüllü çizerlerin kitaplara çizdikleri illüstrasyonları ve yayımlamaya değer buldukları yaşam öykülerini -ki çoğu ressamın hayat hikayesini ezbere bilirim- merak ettiğimden işte warhol işte van gogh ve işte monet kitaplarını almayı düşünüyorum. beğenirsem alacağım kitaplara diğer ressamların hikayelerini ekleyeceğim elbette. sanat dünyasına katkılarından dolayı şimdiden teşekkürler.
  • ponçik ötesi yayın evi. hastasılarıyım. asi kızlara uykudan önce hikayeler kitabı da kendilerinden çıkmaymış, ekmek kadayıfı üstü kaymak diyorum. maaaşallah artı bırağvolar.
  • şahane çocuk kitapları yayımlayan bir yayınevi.

(bkz: kaşal)
    (bkz: virginia wolf ya da kurda dönüşen kardeşim)
    (bkz: öğretmenim bir canavar)
    (bkz: ay ışığını içen kız)

her ne kadar asi kızlara uykudan önce hikayeler kitabını birçok yayınevinin de ısrar ettiği anti-prenses meselesi, yer alan isimler arasındaki bazı tutarsızlıklar, sahiden mühim karakterler oldukları hâlde geçiştirilmiş "hikâyeleri" ve örneğin thatcher'dan bahsederken "margaret sadece omuz silkip yoluna devam ederdi." gibi düşündüren cümleler yüzünden sevmesem de hep kitap çok iyi başlayıp devam eden bir yayınevi oldu.
    (bkz: good night stories for rebel girls)
  • hayatımın kitabı diyebileceğim (bkz: küçük vampir) serisini yeniden basan yayınevi. ek olarak bir de film kitabı hazırlanmış ve müthiş haber 27 ekim'de film geliyormuş!

birkaçını kaybetmiştim. serinin tamamını tekrar almacalar şimdi. ay teşekkürler ya çocukluğum geri gelmiş gibi oldu!
  • çok güzel çocuk kitaplarını kaliteli kağıtlara basan, okuduğum kitapları içinde imla hatasına rastlamadığım yayınevi. imla konusu olması gereken bir durum olsa da çoğu zaman ufak tefek de olsa hatalar oluyor diğer yayınevlerinin baskılarında.

yeni çıkarttıkları dombili serisi(umarım serinin diğer kitaplarını da bir an önce basarlar) ve çaya gelen kaplan gibi yurtdışında çok ünlü olan kitapları türkçe'ye kazandırdıkları için ayrıca teşekkürler. tavşancan ve faresu serisini de çok sevsem de, madeline finn ile kütüphane köpeği gibi şahane bir kitabı çevirip yayınladıkları için çok mutluyum.
    çocuğumun yaş aralığına uygun, yeni çıkarttıkları kitapları fazla düşünmeye gerek görmeden güvenip aldığım yayınevi, seviyorum.