• hepimizin 19. yaşlarına el sallayan mfö şarkısı.

hadi bana sor
    sevmek bu kadar mı zor
    senden başka yok bildiğim yol
    hadi bana sor

gezginci ruhumuz bir gün biterse
    korkmadan deriz gururluyuz
    eksilirse ağlayanlar çevremizden
    ya gerçeği söyleriz
    ya da nasıl istersen

ne güzel şeysin sen hep yaşın 19
    gel yanıma sar beni bugün var yarın yokuz
  • reamonn'ın tonight'ından aldığım lezzeti bu şarkıdan da aldım (yer yer minimal da olsa benzer tınılar var). hit mi? değil. ama çok tatlı be ablası. şuna bak şuna. seni bize götüreyim mi? bizim şarkımız ol sen? muhabbet istemediğim bir yörüngeye girmeye başladı. neyse.

hülasa masör suat özcan, türk rock'ının pop'una gelmiş en güzel şeylerden biri. ben kıymetini biliyorum. sen kıymetini biliyorsun. o da biliyordur. ne güzel.
  • mfö'nün lezzetini veren keyifli - hüzünlü şarkı.
    mazhar alansonun sesi hiç susmasın... fuat hep öyle usul usul çalsın, huzurlu ifadesi ile, özkan bıyık altından gülsün... hep şarkı söylesinler bu adamlar!
  • güzel mi? güzel. kanıma karıştı mı? maalesef.

mfö benim için hâlâ gözyaşlarımızı bitti mi sandın ile zirvededir. uç oldum ise hakkaniyetli bir entry ile taçlandırılacak nasipse. yalnızlık ömür boyu ömür bitmeden bitecek gibi değil zaten. son dönem şarkılarından millî park ise bu oyunda oyalanma sebebimizin en net izahı.

sadece mahşerin bu dört atlısı hatrına dinlenecek şarkıdır vesselâm.
  • bugün gene ayrı hüzünlendirmiş güzel bir mfö şarkısı.
    iyi ki doğmuşsun ali ismail korkmaz
    gezici ruhumuz bir gün biterse de sizi unutamayız
  • bu şarkıyı sadece "gezginci ruhumuz birgün biterse / korkmadan deriz, gururluyuz" sözünün orta yerinde -yani "biterse"den sonra- duyulan flüt nağmesi için dinliyorum. şarkı sözüne mükemmel uyum sağlayan şık bir hareket bence.
  • ilk dinleyişte ud haric bir numarasını farkedemedigim sarkı. ama zamanla seveceegimi düşünüyorum.

ed: zaman geciyor, ve seviyorum sanırım.
  • sevdiğin kadına söylenebilecek en güzel cümleleri barındıran şarkı...
  • “hadi bana sor”
    yaş kırkı geçerse
    inan çok zor.
    hele bir de ölüm varsa,
    işin içinde…

neyse salla.
    ne güzel şeyim ben
    yaşım 19.

“bugün var,
    yarın yokuz”
hesabın var mı? giriş yap