şükela:  tümü | bugün soru sor
 • film olmaktan uzak, hiçbir amaca hizmet etmeyen, komedi ile uzaktan yakından alakası olmayan ve kadınların metalaştırıldığı bir garip devam şeyi.

  kadınlara laf atmanın normal bir durum gibi gösterilmeye çalışıldığı, argo ve cinsellikten başka bir şey barındırmayan, yaş ibaresi içermeyen ve sosyal mecralardan kolaylıkla çocukların karşısına çıkabilecek bir iş. bu eleştirimi yazarken bile filme hizmet etmiş olmaktan son derece rahatsızım ama maalesef kimse dur demedikçe bu tarz işlerin ardı arkası kesilmiyor.

  kültür ve turizm bakanlığının artık bu tarz işleri daha fazla denetlemesi gerekir diye düşünüyorum.
 • yazık be kardeşim paranız batsın, ne midesiz adamlarsınız. siz buna film diyorsunuz ama bu bu bu ney lan! fragmanı izlerken kusası geliyor insanın.
 • tanım: gökhan yıkılkan ve inan ulaş torun'un film ayağına elleştiği yapım.

  evet kesinlikle tanım bu.
 • yapacağınız filmin fragmanını...

  7+ yaş etiketli filmin önüne reklam koyan cinemarine mi suçlu, bu fragmanı çeken siz mi bilemiyorum.

  bir an sözlü taciz ile ilgili bir kamu spotu sandım, o kadar rezil yani fragman diye koydukları çöp.

  https://www.youtube.com/watch?v=wruuprfckue
 • fragmanı izlerken resmen utandıran filmdir
 • toplumun aynasıdır filmler. böyle insanlar toplumda var olduğu için filmler bunları tiye alır. ayıp olan sanat olan film değil gerçek yaşamda bunu uygulayan magandalardır.
  yani yorumlarken filmi “etkilenmek” için izlerseniz kötü örnek teşkil eder. kadınları metalaştırıyor, alkol, sigara, uyuşturucuyu, gayri meşru ilişkileri meşrulaştırıyor vs. diyebilirsiniz. ama filmi sanatsal ve aldığı konu üzerine yorumlamak lazım. diğer 2 filmde eğlenmiştim. uyuşturucunun, alkolün ve kumarın insanı soktuğu boktan bir durumu ele alıyor. insanların cinsellik için ne haltlar yediğini ince şekilde işliyor.
  tabii isterse izleyen bu ne mq porno filmi gibi diyerek de eleştrebilir. ancak ben film serisinin toplumdan uzak olmadığını düşünüyorum. toplumun ta içinden gelen bir konusu var. böyle insanlar var etrafınızda eğer kafanızı kaldırıp pardon yükseklerden aşağı doğrultup bir bakarsanız göreceksiniz.
 • dün oyuncularla beraber izlediğim film.

  ben en son ne zaman bu kadar güldüm hatırlamıyorum. bir ara gülmekten ağladım.

  5 dkda bir küfür var mı? var.

  ama halk küfürden hoşlanıyor kardeşim.

  ilk 2 filmini izlememiştim. öncekileri izlemeden bunu izlemenin bir sakıncası olmadığını düşünüyorum.

  şu film kıtlığında gitmenizi öneririm.

  9/10 diyorum.
 • güzel bir zaman geçirmek umuduyla gittiğimiz sinemadan söverek çıkmamıza sebep olan bir film.
  gerçi bu filme güzel zaman geçirmek amacıyla gitmek baştan hataydı. herneyse filme geçelim.

  --- spoiler ---

  başlangıç olarak bir nebze beğendim çünkü altan ile gökhan'ın çarmıha gerilmiş durumda çekilen sahnesinde birbirlerine olan replikleri güzeldi. öte yandan kurtlar vadisi pusu dan tanıdığımız zaza dayının filme ayrı bir hava kattığını söyleyebilirim. genel anlamda oyunculuk kalitesi yerlerdeydi. tek bir sahnede ciddi anlamda güldüm o da delikanlılar kahvehanesinin tuvaletinde çekilen giyinme sahnesi :) genel olarak 1. ve 2. filmdeki repliklerin tekrarını yapmışlar. bir de fragmanda gösterilen bazı sahnelerin filmde kesildiğini fark ettim. fazla uzatmadan sona geliyorum. sondaki çatışma sahnesinden sonra ben altan ile gökhan'ın kaçmalarını beklerken filmin bir anda bitmesi şaşırttı beni. daha kötüsü olamazdı.

  --- spoiler ---
  son olarak tavsiyem izlemeyin, izlettirmeyin.
 • bu sefer olmamış dedirten, finalde ( tam olarak filmin bittiğini anlamıyorsunuz zaten ) hep bir ağızdan hassiktir bu nasıl film dedirten, beklenti çok olmamasına rağmen onunda altında kalan, vasat bir film.
 • --- spoiler ---
  gürkan: yemin et!
  altan: yemin ederim.
  gürkan: kuran çarpsın de?
  altan: kuran çarpsın.
  gürkan: abinin amına koyayım de?
  altan: abinin amına koyayım!
  gürkan: abi amına koyiym diyo?
  --- spoiler ---

  --- spoiler ---
  altan: anamı kendisine karı yapmış, babamı aksaray'da pavyona satmışlar.
  --- spoiler ---