şükela:  tümü | bugün
 • bazı insanların mütemadiyen kurmaktan aşırı zevk aldığı, kişiyi anlık da olsa gaza getiren cümle.

  edit: anlamayanlar olmuş. dil okulundan bahsediyorum arkadaşlar. ingiliççe kursu. malta'da.
 • nizamiye önü dikenli teller gelme kardeş seni de sikerler

  ehehe, şakası tabi bu. gidin hepi topu 5 ay, yapın. nizamiyeden girince alışıyorsun.
 • hepi topu 5 ay ama bi halta yaramayan işlerle dolu bi 5 ay. kışlada izmarit toplamak veya komutanlara hizmet etmek için kurulu düzenimizi bozucaz, işi gücü bırakıp askere gidicez bir de.
 • 6 olmamış mıydı en son? bence de 5-6 farketmez, gidip yapın. bedelli diye kafa sikmeyin.
 • neden bu kadar tırsılıyor anlamak mümkün değil.

  tatil gibi düşünün. sonra unutulup gidiliyor zaten.
 • hiç sallamadığım şey. bide sike sike gideceksin falan diyen mallar vardı. onları da sallamadım ve bedelli bekledim. çıktı da :)

  siz de dinlemeyin kimseyi er geç çıkar.
 • boyle deyip kardesimi gaza getirdiler. kendisi bu dunyada tanidigim en sabirli insandir fakat o bes ay boyunca her gun benim beynimi kemirdi. her gun arayip sikayet etmeler, anne/ babama sitem etmeler, beni buraya yolladilar bok vardi, ne isim var benim burda demeler filan filan filan. yedi bitirdi beni. onunla birlikte ben de bes ay askerlik yaptim sayiyorum. uzulmesin, morali bozulmasin diye sesimi cikarmadim, haklisin tabi zor diyerek alttan aldim ama donunce yuzune haykirdim
  gercekleri. anan her gun yemegini hazirlarken cebinde paran varken oooooh rahattin tabi, azicik sıkıyı gorunce hemen sikayet ettin dedim.

  bedelli askerlik candir ya. istemeyen adami zorla orada tutunca olmuyor. sevdiklerine de yazik be. (burasi kinaye, mesaj atmayin hemen)
 • ağlamayın be olm. girince alışıyorsun.
  altı üstü 168 gün. 5,5 ay. *

  atarsa 14.
 • burdan universite ogrencisi olan dallamalara sesleniyorum. uni bitmeye yakin bagli oldugunuz askerlik subesine gidin. deyinki ben falanca sikik universiteden su tarihte mezun olacam. askere ne zmn gidebilirim diye. yakin bir tarihse hemen siktirolup gidin yapin 5 aylik bu sikik olayi. yoksa 30 35 yasindan sonra asla tavsiye etmem.
  eger askerlik subesi sizi ileri atiyorsa ki mesela ornegin;
  - merhaba ben ahmet sikikoglu, tarrak universitesinde yarrak muhendisligi okuyorum ve haziran 2018 de mezun olucam. hemen basvursam askere ne zaman alirsiniz acaba?
  - sizi agustos 2018 de alabilirdik ama en yakin celp kasim 2021
  derse ordaki sikik asker, acilen beni en yakin donemde askere alin seklinde bir dilekce yazarak ki dilekceye mezuniyet belgesi falan filanda ekleyeceksiniz, cevap gelmesini bekleyin. max 1 ay icinde en yakin celple askere alinacaksiniz.
  tecil falan hic kasmayin. 22-23 yasinda yapin gelin bitsin gitsin. abi sozu dinleyin amk.