• merhaba kardeşim evet başlıkta gördüğün gibi sen de bir hırsızsın, tıpkı hepimiz gibi o yüzden karalar bağlama hemen. ilkokulda yanındakinden silgi düdüklemek gibi değil çok daha fazlası. ülkenin gündeminde rezalar, teröristler, belgeler, rüşvetler, yolsuzluklar almış başını gitmiş sen hala bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın ben ne yapabilirim ki diyebilecek kadar karaktersizsin. gitmiş mesela hukuk okumuşsun eyvallah ama hukuken şüphenin olduğu bir yerde “aman aman bana mı kaldı ülke karışık yanarım” dersin. ulan dallama ! neden okudun o zaman? okudun çünkü orda burda hava yaptın “bilmem ne hukuk bürosunda staj yapıyorum.” diyerek başladın ve o günden beri konuştun. ortamlarda hukukçu dersin kim bilecek. “ben savcı mıyım bana ne.”dedin birçok olayda. hiç mi savcı tanıdığın yok, hani avukatsın ya ikna etsene o zaman arkadaşını. hırsızsınız oğlum siz , hukuk fakültelerinde sizden daha iyi olacakların yerlerini çaldınız. şimdi de hukuk yok bu ülkede diye ağlarsınız ama onu asıl çalan sizlersiniz.size ne demeli doktorlar, başı ağrıyan hastaya beyin ameliyatı yaptınız , ülkenin başını ağrıtacak bir olayda bir tane fikir ortaya koymadınız sözde en okumuş kesim bunlar. öğretmenler size ne demeli , liseden sonra kaçınız öğrencilerine yol göstermeye çalıştı üstelik iletişim çağı bu kadar ilerlemişken. zeki, çevik, ahlaklılar size ne demeli. yüz karasısınız, ne zaman başarılı olsak doping haberleri ne zaman gelecek diye bekliyoruz. spor külüpleri, iş adamları falan zaten biz hırsızların en büyük patronları. ya gazeteci abilerim ablalarım size ne demeli. çoğunuz içerde olduğu için duyanlar duymayanlara anlatır. kaçınız istediği soruyu istediği kişiye sorabilir , soramıyorsan eğer neden boş yapıyorsun daha eğlenceli şeyler okuyacağıma saçmalıklara boğuyorsun. ya emniyettekiler! ulan bu ülkeye oyuncak köpeğinin pasaportuyla insan soktunuz. kimbilir başka kimleri soktunuz , kimleri elinizden kaçırdınız. rezaların yediği boku benim ülkemin bankası ödeyecek , bu boku sadece reza mı yedi onu da mı öğrenmeye çalışmayacaksın. yok dış mihraklarmış amerikan oyunuymuş , sen önce kendi topunu oyna gerekirse hakemi de yen. ve tabiki eyy öğrenciler !! bir bok okuduğunuz yok bari sinemada arka koltukları çalmayın, manitayla biz gidelim. ben de hırsızım zamanınızı çaldım , şaka şaka ben zaten çoktandır aranızdayım.

edit: imla
  • %51, ortak olan da bu kirli isin içindedir.
  • ne kalpler çaldık.
hesabın var mı? giriş yap