şükela:  tümü | bugün
 • efendi erkeğin seçimidir.

  öyle uzun uzadıya özelliklerini yazmaya da gerek yok. çemişgezekli murtaza emmi de istanbul beyefendisi alptegün abi de bu feminizmin hastasıdır. belki de türk erkeklerini birleştiren en büyük çatıdır bu feminizm, kim bilir.

  bildiğin türk işi feminizm lan işte.
 • ben karşıyım bu tür feminizme. bir kere hepimizin anası bacısı okuyor bu sözlükleri, feminizm yapılacaksa daha adam gibi yapılmalı, erkek gibi savunulmalı. ne lan öyle karı gibi feministler. hepimizin anası bacıs ah vurmasana lan
 • özellikle ağalı paşalı türk dizilerinde propagadası yapılan has feminizmdir. bu toprakların ürettiği en nadide fikirdir hatta.

  asmalı konak ve zerda benzeri feodal düzen dizilerini düşünün. bu dizilerde illa ki ırzı, namusu kırık bir zibidi ortaya çıkıp kocası aşiret/aile/hanedan için seve seve canını vermiş korunaksız bir kızcağıza musallat olur. işte bunu duyan ağa/paşa "senin anan bacın yok mu lan it!" cümlesinin zirvede söylendiği bir monolog ile o namussuza öyle bir ayar verir ki, namussuzumuz o an evrimin en delikanlısını geçirerek insana döner. insanlık için küçük olsa da namussuzlar için büyük bir adımdır bu dönüşüm, sakın ola küçümsemeyin.

  vereceksin hepimizin başına bir ağa/paşa bak bakalım tacizmiş, tecavüzmüş, pandikmiş kalıyor mu.
 • (bkz: kezofeminizm)