şükela:  tümü | bugün
 • antalya kredi ve yurtlar kurumu (kyk) şube müdürü süleyman dinç, eksiklikleri giderilmemiş yurtta kalmak istemeyen öğrencilere, "bu yurda girerken, gelir durumunuza göre geldiniz. burada bana ahkam kesmeyin. herkesin gelir durumu minimizeydi, öyle geldi. 3'te 1'inize yakını da burslusunuz" demiş. güzel tımarhane aslında.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-gore-geldiniz-40243954
 • akpyi suçlamak güzel de olaya daha geniş perspektiften bakmak gerekli.
  bu ve bunun gibiler türkiyenin öğrenciye dönük olan yüzü.
  hem yurtlar hem kiralar için. bu ve bunun gibi insanlar yüzünden öğrenciler, evebeynlerinin birikimiyle başka şehire okumaya gittiklerinde aynen dedikleri gibi minimalize şartlarla karşılaşırlar. yıkık dökük hatta bok (bildiğimiz bok) kokan evler, 3m2 yurtlar, skindirik apart ve stüdyolarda yaşam savaşı verirler. ancak tavır nettir: "işine gelirse"
  çünkü gelmezse başka kalacak yerin yoktur. fakirsin. değilsen bile başka şehirdesin ve seçeneklerin sınırlı. bu yüzden onların şartlarına boyun eğeceksin. çünkü seni koruyacak kanun yok.
  bu yüzden suçu sadece akpye atmayalım. memlekette bu ve bunun gibi insanlar çok.
 • halkın salak olması, yöneticilerin tamamının şerefsiz olmasını ve kendilerinin de fakir olmasını getiriyor. o yurtta kalanların çoğunluğunun hayali ileride böyle bir iş yapabilmek. o yüzden çok da ağlamamaları gerek.
 • gidip akpye oy verip sonra gelip bana dert yanmayın. yanarsanız size su veren itfaiyenin hortumunu size sokarım.
 • yıllarca zorluklara göğüs gererek üniversite kazanmış öğrencilere söylenen söz galiba.

  geliri iyi durumda olmayan vatandaşların, ülkede rahatlığı hak etme hakkı yok sanırım. ben 2002'de üni. kazandım. o zaman 5 yıl boyunca kaldığım 20 metrekarelik odaya sahip yurtta böyle yöneticiler yoktu. öğrencilerde de hata olabilir. yoksulluk bu ülkede her dönemde var oldu. benim zamanımda duşlarda tazyik yoktu, bağdaş kurup musluktan akan suyla yıkanırdım. eksiğiniz var demiyorduk. belki de görgüsüzlükle alakalıdır.

  sonuç: bu ülkede saygı eksikliği var.
 • adam ya deli ya çocuk ruhlu ya da şair olmalı yoksa bir gerçeği bu kadar hayvanca söylemesine imkan yok. her şekilde hiçbir sorumluluk verilmemesi gereken biri.
 • 3 tl ye çorba içilen esnaf lokantasında, çorbasından kıl çıkan müşterinin söylenmesine ''hepiniz fakirsiniz bana ahkam kesmeyin'' diyerek karşılık veren lokantacı, cebinizde 3 tl var beğenmiyorsanız beymen brasserie ye gidin, kıllısını buldunuz kılsızını istiyorsunuz diye devam etti.
 • çalışıp didinip üniversite kazanmış öğrencileri gelir durumlarına göre hor gören kyk müdürü. senin gibi zihniyete sahip olan birisini kyk müdürü yapanlarda kabahat. gerçi balık baştan kokarmış. en baştaki ne ki alttakiler ne olsun.