*

• tekfen emlak gelistirmenin esenyurt horoz lojistigin yerine yapacagi konut projesi. detaylar icin : [http://www.hepistanbul.com.tr/ http://www.hepistanbul.com.tr/]
  • adamlar bildiğin hayallerimdeki projeyi yapmışlar. e-5'e yakın, tem'e yakın, metrobüs ve gelecekteki yapılacak metroya yakın, yeşil alanı bol, maganda sayısı az olur diye tahmin ediyorum.

gel gör ki 3+1 daireler 400.000 tl'den başlıyor. şimdilik hayal olarak raflardaki yerini alıyor. hem 2 sene sonra teslim olduğundan daha da zor olacaktır. hatta imkansız. bir de bu tarz sitelerin yapılmadan alınması komşular ve yönetim tarafından sıkıntı çıkartabiliyor.

-sivrisinek ilaçlaması yapmazlar
    -güvenlik personeli öküz olur kavga edersin
    -üst komşun ses yapar güvenliği ararsın birşey demez, gider sen kavga edersin
    -otoparkta yer bulamazsın vs. vs.
    -köpeğe kaka yaptıracak alanı yapılmaması (hele bu en büyük sorun. eskiden bizim sitede bir yer vardı. ne güzel oraya yaptırıp, alıp çöpe atıyorduk. oraya çardak yaptılar ve kaldırdılar. şimdi çime işiyor. çime işeyince yazın komşular bıdı bıdı yapıyor. biz oralara oturuyoruz diye. onlarda haklılar ama ben napayım?)

bitmeyen projeden de ev alınmaz diyip kendimi kandırayım.

not: bir de ben hemen arkasındaki istanbul prestij park evleri denilen yerde ev bakmıştım. 3+1 280.000 tl'ydi. bu ev 120.000 tl daha pahalı.
  • paranız var ama mülteci kampında yaşamak istiyorsanız , hiç durmayın gidin alın.
  • iş çıkışı patronun bi yere uğraması gerekti ve arabayı hepistanbulun girişine park etti. gecenin birinde bu kadar aktif olmasını beklemezdim. içeriden çıkan kızları, lüks araçlar bekliyor ve arabalara binip gidiyorlar. dışarıdan da aynı şekilde lüks araçlardan inen kızlar var. 15 dk içinde 9 kez aynı olaya şahit oldum. güzel işler dönüyor, hayırlı işler beyler
  • - yüksek aidat nedeniyle bezdiren site.
    - ayrıca site girişinde bulunan dükkanların yıllardır boş olması cabası. hayaller starbucks, eczane gibi insani mekanların açılması ama yine torium a mahkum bırakıyor.
    - açık havuz pek güzeldir ancak yazın büyük bir kısmında kirletilmesi-temizlenmesi mevzu nedeniyle çoğunlukla kapalı
    - özetle yönetim anlayışı değişmediği sürece sıkıntılı bir site
  • bulaşılmaması gereken site. bu siteden kiracı olarak yazıyorum;

- daireler aşırı şekilde yol sesi alıyor. özellikle h blok sırası. öyle ki şöyle bir cam açayım deseniz sesten televizyonu duyamazsınız.
    - eve taşınma sırasında tekniğin gelip size "kışın en az 17 derece yazın en fazla 24 derece olacak şekilde izolasyon yapıldı" diye yavşakça izolasyonu övmesine kanmayın. kışın fena değil fakat yazın o kadar sıcak ki eve giderken bir kez daha düşünürsün. cam açayım serinlesin dersen üst maddede ki gibi ses çok, uykundan bile uyandırır. klima takarım dersen sen bilirsin.
    - araplar asansöre işiyorlar.
    - aidatlar emsallerine göre yüksek. m2' ye 4 tl olarak aidat kesiliyor ve dairenin brüt m2' sinden hesaplarlar.
    - makine dairelerinin altı, üstü, sağı, soluna düştüyseniz bir de makine sesleri gelir, şikayet edersin, çözülür yine gelir.
    - x2 çok ses var.
    - x2 çok sıcak.

uzak durmanız yararınıza olacaktır.
  • kurtulduğum mülteci kampı,

izolasyon sıfırdır, bu sebepten yan komşuyla çok sorun yaşadım,

yan komşunun yaptığı yemek evizinizde yapılıyor zannedersiniz.

en düşük aidatı 400 lira civarıdır, sene başı ekstra devreden borç çıkartır, bilmem ne masrafı çıkartır , aylık 400 lirayı bulur.

site tam bi mülteci kampıdır, havuza girilmez, site içerisinde yürülmez..

edit: 1+1 a 70 metrekare 2018 başında 75 bin dolara satışa çıkardığım evi gün itibariyle (245bintl) 43 bin dolara satabildigimdir, 1 2 seneye kalmaz 30 bin dolar altına düşer

29.12.2019 edit 2: 3 ay içinde 41 bın dolara düştü.

31.3.2020 edit 3 : 6.70 tl 36 bin dolar

24.4.2020 edit 4: dolar 7 lira 35 bin dolar ,

bu evler 2016 ilk satışa çıktığında 100 bin dolara satıldı , 2.70 liraydı dolar

5.12.2022 edit 5 : dolar 18.66 70 bin dolar

24.4.2023 edit 6: çıktığı fiyat olan 100 bin dolara geri geldi, gerçekten helal olsun dolar19.40 tl

22.3.2024 edit 7: dolar 32 tl, 59 bin dolardan alıcı buluyor
hesabın var mı? giriş yap