• insanın içinden geçen bir başka melike şahin şarkısı.
  • cihan mürtezaoğlu sayesinde tanıdığım şahane kadının son şarkısı.
    künye
    --- spoiler ---
    söz: melike şahin
    müzik: melike şahin & can kandaz
    ud: can kandaz
    gitar: çağlar pelen
    miks: emre malikler
    --- spoiler ---

...
    bazan düşüremez insan kalbin ateşini
    bazan yükseliyor candan aşıp nefesimi
    bulursan bana söyle niye böyle alev her yanım
    bu da geçer de hepsi geçti kaç kere söndü yangının
  • içim acıyor.

her dinlediğimde gayba bir an daha yaklaşıyorum.

içimi acıtıyor.

bu kadının en umut dolu şarkısı ile başladığım yolculuğumun buraya gelmesi içimi acıtıyor.

yolculuğum evet, tek başıma, yalnız, yanında biri olmadan, biri olduğunu hiç hissedemediğim bir yolculuk, tekil, bireysel, öznel.

yapamadım, beceremedim.
    elimi ona uzattığımı, gözlerimin hep ona baktığını anlatamadım.

şimdi biraz rakı, bol melike şahin var az ötemde, ikisi elele vermiş, "kaç kere söndü yangının?" diye soruyorlar, cevabı bilmiyorum ama bu yangın, bu son yangın en fenası.

içim acıyor, yangın geçmiyor.
  • bugün istanbuldan dönüş yolunda yaklaşık 60 kere dinlediğim şarkı. hala dinliyorum, 100 olacak. başa alıp alıp hep aynı şarkıyı dinliyorum.

albüm versiyonunu ayrı bir seviyorum, nakarattaki altyapı duyguyu çok iyi yükseltiyor. tabi ciğer sökmelik. ama istanbul'dan dönerkenki yaşadığım ayrılık/geride bırakma anksiyeteme de çok iyi eşlik etti.

• bağrımda durmadan öten dertli bülbülün
    mecali kalmadı artık, sustu
    yoruldu kalbi donmuşun gölgesinde
    büküp boynunu bir anda, durdu

götürsem türlü bağlara, el değmemiş güllere
    üstünde soluklansa, erişebilse ümidine yine

bulursan bana söyle niye böyle alev her yanım
    bu da geçer de hepsi geçti kaç kere söndü yangının

https://youtu.be/doybwu1hpn4
  • iş arkadaşlarımdan birinin, kilitli kapılar açılsa şarkısını önermesiyle ve spotify'de şarkıyı açıp feat. hakan taşıyan'ı gördüğümde oluşan ön yargım* ve arkadaşıma göz belertişimle başlayan melike şahin hikayem, kendisinin albümünün çıkması ve albümü baştan sona defalarca dinlemem şeklinde devam etmekte.

hepsi geçti'ye gelecek olursam; bir dolu kırık ve kanayan kalp.. işte bu hissi geçirdiği için de çok çok kalp..

şarkının düzenlemesi bana kamt'ın* zamanında yazdığı bir entry'sini* anımsattı. yol arkadaşım henüz çıkmadan önce harbiye'de dinlemişti, albüm* yayınlandıktan sonra, şarkının bir yerinden itibaren elektrikten geçirildiğini duyunca, koca bir düş kırıklığıyla "keşke böyle yapmasalarmış, harbiyedeki ilk söylendiği hali ne kadar sakin, ne kadar vurucuydu" gibisinden bi' şeyler yazmıştı.
    bu şarkının öyle bir hali var mı şu an bilmiyorum ama yükseldiği yerler zihnime bu anıyı getirdi, yazmadan edemedim.
  • cok basarılı bir melike sahin sarkısı. bazen düşüremez insan kalbin ateşini demis, cok dogru soylemis.

https://www.youtube.com/watch?v=qcfvyf7rhae

tutusmus beraber ile arka arkaya dinlendiginda ciger sızlaması kacınılmaz.
  • ´bulursan bana söyle niye böyle alev her yanım
    bu da geçer de hepsi geçti kaç kere söndü yangının`

geçecek mi gerçekten.
  • muhlis berberoğlu'nun elektro bağlamayı bize geçirdiği versiyonunu çok sevdiğim şarkı.
    bazan düşüremez insan kalbin ateşini diyor. ne kadar doğru söylüyor.
hesabın var mı? giriş yap