şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • hepsi oradadır doğrudur. siparişler müşteriye ulaşmadığı sürece de orada kalacaktır.
 • ben samsung türkiye garantili samsung galaxy s3 satıyorum. tanesi 1200 liraya. (edit: işbu entry girildiği sıralarda samsung galaxy s3 1300-1400 lira civarına satılıyordu).

  almak isteyen varsa hesabıma 1200 lira göndersin, ben de ona telefonu göndereyim.

  1000 kişiden sipariş aldım, paralarını da aldım. elimde 1,2 milyon tl. param oldu. ama telefon falan yok. gidiyorum samsung türkiye'ye diyorum ki "hocam sizden iki hafta sonra trink parayla yüklü miktarda telefon alıcam tanesi 1000 liradan yaparsın di mi" diyorum. bana 1000 tane civarı s3 ayır, ama 100 adet falan oynayabilir diyorum. parası peşin diyorum. vermezler mi? eminim ki verirler. vade yok, taksit yok. trink nakit paraya.

  ben siparişlerden topladığım elimdeki 1,2 milyon lirayı bankaya faize koydum. ya da daha çok kazandıracak yatırım araçlarıyla değerlendiriyorum. 2 hafta sonra telefonları alana kadar para boşta durmuyor. insanlar parasını peşin peşin verdi ama telefonu bekleyecekler. ben onlara "yarın gönderirim" demiştim ama boşver, "en kısa zamanda hallediyom abi" der geçiştiriveririm.

  iki hafta geçti. ben iki hafta ha bugün yolluyom, ha yarın hallediyom diye müşterileri oyaladım. kimisi çileden çıktı "istemiyom telefonunuzu paramı verin" dedi. onu da iki hafta boyunca "bugün gönderiyorum aksilik oldu" falan diye şablon cevaplar ile oyalıyorum. iki hafta boyunca kimse ne telefonunu alabiliyor, ne parasını geri alabiliyor. iki haftanın sonunda ise parasını isteyene 1200 lirasını aynen iade ediyorum. sabırla telefonunu bekleyene de az önce trink para verip samsung türkiye'den aldığım telefonlardan bir tane gönderiyorum. parasını isteyene iade ettim, kalanıyla telefonları aldım. toplamda sattığım telefon başına 200 lira kar ettim mi? ettim.

  ee peki milleti oyalayıp oyalayıp o süre boyunca yatırım araçlarında değerlendirdiğim miktar? o da cukkaaa.

  işte budur hepsiburada.com.

  tabii burada samsung galaxy s3 güncel bir ürün diye, örnek olarak verilmiştir. aynı işlem, özellikle kar marjının çok yüksek olduğu farklı ürünlerde, örneğin tekstil/giyim ürünlerinde çok daha güzel işler.

  yaşanmış örnek: (bkz: hepsiburada.com/@kibritsuyu)
 • belirleyeceğimiz bir ücret karşılığı ben de olumlu entry girebilirim. hepsiburada'ya selamlar. ulaşın bana.

  edit: ulan bu yazdığım entry için üşenmeyip mesaj'la küfür edenlere; kapasitenize sıçayım sizin.teker teker gelin lan.
 • yıllardır alışveriş yaptığım fakat artık alışverişi bırakacağım site. yaşadığım olayi size anlatayım.

  1 eylülde bulaşık makinesi ve buzdolabi siparişi verdim. ılk bulasik makinesi geldi. daha sonra da buzdolabi. buzdolabi geldikten sonra servisi çağırıp montajını yaptırdım. bulasik makinesi montajı yapıldı. sıra buzdolabına geldiğinde ise, (kutuyu servis elemanı açtı) ve ne görelim buzdolabi hasarli. servis elemanı rapor tutup montajını yapmadan gitti. asıl olay bundan sonra başlıyor.

  hepsiburada ile görüşüp iade/iptal kaydı açtırmak bile baya zamanimi aldi. yok kargoda hasar tutanağı olmadan açılmaz dediler. dedim elimde servis raporu var. tutturdular kargo hasar tutanağı olmalı. diyorum ki lojistik firmasi getirdi. kocaman kutulu bir şekilde. defalarca aramamin sonunda durumu anlayan bir calisan sagolsun iade iptal için kayıt açtı sagolsun.

  lojistik firmasi beni aradı. ürün kutulu olmazsa almayız dediler. bir de buzdolabini tekrardan kendim kutuladim bir şekilde ve bu süreç te 1 haftayı geçti neredeyse.

  daha sonra bir baktım ki iade talebim olumsuz karşılanmış. sebebini sormak için aradığımda servis raporu olmadığı için olumsuz olduğu söylendi. servis raporum var diyerek tekrar kayıt actırdım. bu sefer de servis raporu var ama kargo hasar tespit tutanağı yok diye olumsuz dönüş oldu. dedim ki lojistik firması getirdi ve kutuyu servis açtı. ürünü açmam gerektiğini ve hasar var ise hasar tespit tutanağı doldurmam gerektiğini söylediler. gel de kafayı yeme. bu sefer servis kutuyu açmışsın kurulum yapmam derse ne olacak diyorum bana hala hasar tespit tutanağınız yok diyorlar.

  yine defalarca aramam sonucunda durumu tekrar anlattım. bu arada buzdolabini geri getirdi lojistik firması. (urun adanaya gitti geldi tekrardan) urunu kabul etmedigimi söyledim ve almadım. varolan kayıt üzerinden defalarca not ekliyorlar ama hala sonuç alamadım. 2 ayi geçti süreç. eylül sonu evlendim. psikolojik olarak da baya sinir harbi yaşamış olduk eşimle.

  he bir de internet uzerinden tüketici haklarına başvuru yaptım beni bezdirdikleri için. bakalım süreç nereye gidecek.

  ürünün iade edilse bile çok yordu beni bu firma sagolsun. çok acayip soğudum.

  durum guncellenirse yazacağım buraya.

  edit 1: arkadaşlar iyi dilekleriniz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

  bazi konularda çok soru geldi, aydınlatmak istiyorum. evlilik teklifi, tanışma, isteme, nişan, nikah 2.5 ayda tamamlandı(esim sehirdisinda bir de) ve benim de sabah 08.00-23.00 arasi çalıştığım bir döneme denk geldi. internetten de ilk defa beyaz eşya siparişi vermek zorunda kaldım. sonuç pişmanlık oldu tabi.

  edit 2: tüketici hakem heyetine basvurali 20 gün oldu. "savunmasi istendi" durumunda hala

  edit 3: yalniz şunu gördüm. internet alışverişlerinde cok kisi mağdur olmuş. hepinize geçmiş olsun.

  edit 4 ve son diyelim: bugün para iadesi gerçekleşti. hepsiburadada calisan bir arkadaşa ulaşıp durumu bildirmistim ya ondan dolayı sorun düzeldi ya da tuketici hakem heyetinin savunma istemesi etkili oldu. sorunum çözülmüş oldu. :)
 • bu alışveriş sitesinden bir ürün aldınız.
  diyelim ki bu ürün sahte çıktı.
  yorumlarda ürünün sahte olduğunu belirtemiyorsunuz.
  sahte kelimesi yasaklanmış.

  söyleyeceklerim bu kadar.

  edit: sahte kelimesini kullanmadan yazdığım yorum da onaylanmamış. görsel
 • 200-300 lira avantajlar için kesinlikle 4-5 bin liralık ürünler satın alınmamalı buradan. paramparça kırık gönderilen televizyonun iadesini yapmadılar. gerekçe olarak kırık olduğunu kargo görevlisinin yanında tutanak altına alacakmışım. tv kutusunu ancak kurulum ekibi açabilir aksi takdirde garanti dışı kalır dememe rağmen yasal haklarınızı kullanabilirsiniz dediler. hakem heyeti sayesinde 4 ay sonra paramı alabildim. kısaca başınız ağrımasın istiyorsanız uzak durun.

  edit: aynı sıkıntıları yaşamış bir yazar arkadaşımız daha varmış, onunda entrysini paylaşıyorum dileyenler inceleyebilir. (bkz: #114590285)
 • pandemi döneminde aile sağlığı merkezimiz için koruyucu ekipmanları buradan temin ediyorduk. en son 6 eylül tarihinde başka bir satıcıdan 4 kutu (4x50) maske sipariş ettik. arkadaşlara dağıtmak için paketlerken 200 olması gereken maske 141 adet çıktı. iade ya da eksiğin tamamlanmasını talep etmedim. bu durumu ürün değerlendirmesine yorum olarak yazdım. eksik ürün bilgisi içeren yorumlar yayınlanmıyormuş. bu durumda hepsiburada.com dolandırıcıları korumuş olmuyor mu?
  tanım: dolandırıcıları koruyan site
  edit: bu entryden sonra hepsiburada.com tarafından arandım ve alışveriş tutarım kadar hediye çeki tanımladılar. buraya yazmaya imkanı olmayan müşterilere allah sabır versin.
 • bu siteden sıfır aldığım telefonun 7 ay sonra imei numarası klonlandı. aradım ve benden kimlik fotokopisi, fatura bir de başvuru formu istediler. vermiş oldukları mail adresine gönderdim bunları. gönderdikten sonra tekrar aradım ve bana 3 iş günü içerisinde imei kaydının yapılıp tarafıma bilgi verileceği söylendi.

  4. iş günü hala haber gelmemesi üzerine mesaj attım. bana, telefon için satıcı ile görüştüklerini ve telefonu oraya göndermem gerektiğini söylediler. itiraz ettim haliyle, sorumluluğu üzerlerinden atmaları ve bu gibi durumlarda müşterilerinin arkasında durmadıkları için; fakat telefon her halükarda 1 ay sonra kullanılamaz hale geleceği için gönderdim.

  telefon satıcıya ulaştıktan sonra satıcı beni aradı. telefonu neden gönderdiğimi ve böyle bir durum için göndermem gerekmediğini, telefonla bile halledebileceklerini söylediler. bende hepsiburada yetkililerinin bana, "sizinle görüştüklerini ve sizin telefonu göndermemi istediğinizi söylediğinizi ilettiler" dedim. verdiği cevaba şok oldum, hepsiburada'dan hiçbir yetkilinin kendisini aramadığını söyledi. velhasıl tc numaramı ve telefon numaramı alıp imei kaydını gerçekleştirdi, ertesi gün de telefonun kargoya verileceğini söyledi. söylediği gibi de telefon tarafıma iki üç gün sonra ulaştı.

  fakat telefonu açıp tekrar kurulumları yapmaya başladığımda, mobil bankacılık uygulamasının "telefonunuzun işletim sistemi ile oynandığı ve root ayarları açıldığı için uygulamaya girmeniz risklidir" minvalinde uyarısı ile karşılaştım. hemen hepsiburada'yı aradım. iade talep ettiğimi söyledim. bana kargo numarasını gönderdiler ve telefonu iade talebiyle kargoya verdim.

  ardından tarafıma "kurulumu yapılmış telefonun iade alınamayacağı" şeklinde bir mesaj attılar. tekrar aradım ve telefonda teknik bir arıza olmadığını, imei numarasının klonlanmasının kendilerine ait bir ayıp olduğunu, klonlama işleminin düzeltilmesi için kendilerinin yönlendirdiği yere göndermeme rağmen, root ayarları açılmış vaziyette gelmesinin yine kendilerinin ayıbı olduğunu söyledim. fakat nato mermer... iade almamak için kırk takla attılar. bu süreçte telefonum isviçreli bilim adamları tarafından labaratuvarda 1 ay boyunca incelendi. bakın 1 ay. sonuç olarak telefonu, iade talebini redderek tarafıma geri gönderdiler.

  arkadaşlar alış veriş yaptığınız siteyi ve ürünleri iyi seçin. mağdur ettikleri zaman pişkin pişkin malınızın ve paranızın üstüne yatmaya çalışıyor, müşterisi olmanıza rağmen destek olmuyor ve topu satıcıya atıyorlar. tek dertleri cebinizde ki parayı almak. biz olamadık, siz ayık olun.
 • sokakta beslediğim kediler için her ay büyük paketlerle mama alıyorum. sonuncusunu hepsiburada.com üzerinden aldım. kargo geldi, görünürde hiçbir sorun yok ama buram buram mama kokuyor. kapalı paket nasıl kokar ya diye düşünüyorum, bir yandan da dışındaki ambalajı açıyorum. ta daaa!

  paketin bir kenarı boydan boya yırtık, parçalanmış. içindeki mamaların büyük kısmı patpat ambalaja dökülmüş, kalanlar da zaten paketi açınca apartmanın içine dağıldı. peki geri kalan mamalar nerede? bilemiyorum. 15 kg kedi mamasına 240 tl ödedim, bana gelen mama en çok 8 kg. (apartman boşluğunda olsa olsa yarım kg mama vardır.) patpatın kenarındaki kıvrımlardan yol boyunca hansel gratel gibi mama dökülmüş belli ki.

  hiçbir işe yaramayan destek ekibine yazdım, iade edin diyorlar. mamaları nasıl bir araya getireceğim? apartmanın içine saçılan mama tanelerini tek tek tek tek toplamamı, yırtık mama paketini birleştirip bantlamamı, dışına tekrar patpat sarmamı, sonra bir pakete daha koyup kargoya gitmemi istiyorlar çünkü benim başka bir işim yok, bütün gün bununla uğraşabilirim. seyit onbaşı gibi sırtlanır giderim kargoya.

  evden de aldırılabilirmiş ama kesin değilmiş. (en son evden aldıracakları kargo için 3 hafta gelmediler, iade süresi geçti, bir de onun için uğraştırdılar.)

  eski alışverişlerimde de aynı mama var, sokak hayvanları için olduğunu belirtiyorum, bana önerileri bu oluyor. mikkemmel!

  alternatif? geçen yıl amazon'dan aldığım mamanın kenarında ufak bir delik vardı ve bir miktar mama paketin dışına dökülmüştü ama önemsemedim çünkü gerçekten kayıp azdı. alışveriş sonrası müşteri hizmetleri arayıp fikrimi sorunca "daha iyi paketleme olabilir, mama paketi delinmişti" dedim. sokak hayvanlarına bizim hediyemiz olsun diye iyi bir hediye çeki verdiler, onunla da mama aldım.

  başka bir arkadaşımın amazon'dan aldığı mama yine bunun gibi tamamen dağılmış vaziyette geldi, "bu halde iade edemezsiniz, ücretinizi geri verelim, sokak hayvanlarına bir paket de mama yollayalım" dediler ve 15 kg mama yolladılar.

  bu vizyonla hatanızı tamamen telafi etmenizi beklemiyorum da, fotoğraflı belgeli kanıt sunuyorum, en azından dökülen miktarda mama alabileceğim çek tanımlayın veya satıcı ile görüşüp bir miktar mama yollayın. sorun belli, benim tek talebim eksik gelen mamanın tamamlanması, kanıt da ortada, eee?

  iade ile ilgili son bir savaşım kaldı. sonrasında uygulamasını telefonumdan silip kurtulacağım. üç kuruş indirimli ürün alacağım diye beş milyonluk sinir stres çekmeye değmez.
 • bu sitede yapılan yorumları okuyorum. salgın bir hastalık söz konusu. neden buraya yorum yazan insanların diğer insanları alışveriş yapmak için zorladıklarına, laf olsun diye değil, gerçekten bir türlü anlam veremiyorum. bir insan neden "önceki gün siparişini verdim, iki günde geldi, öncesinde tereddütlüydüm, ürün elime geçince ne kadar doğru bir karar verdiğimi anladım, her evet mutlaka lazım, hiç düşünmeden alın derim. bu fiyata benzeri yok" diye bir yorum yazar. buradaki amaç ne? yorum yazıp puan kazanılıyor, sonra bu puanlarla indirimli alışveriş yapılıyor filan. o zaman ne uzatıyosun yaz "ürün kullanışlı, kullanışsız, şu özelliği eksik" filan falan. şöylesi var mesela, buna hürriyet tarzı gazete yorumlarında da rastlıyoruz sıklıkla, sözlükte de var baya: "ne diyebilirim ki, çok harika, kaçırmayın" 'ne denilebilir ki'ymiş. amına koduğumun evladı, sana mikrofon mu uzattık ki ne diyeceğini bilemedin bi anda.

  diyelim fiyatı uygun ama çok tanınmayan bir markanın herhangi bir ürünü hakkında yazılan yorumlara bakıyoruz: direkt (ctrl+f) yapıp "diğer markalar" diye aratabilirsiniz bu durumda. rahat 40 tane sonuç verir. o da diğer 50 tanesi imla hatasından çıkmadığı için. fiks yorum şu çünkü: "diğer markalara o kadar para vermeye gerek yok, aynı işi görüyor. anneme aldım bir tane, eve geldi bin tane. götüme de takıyorum artık. saçlarıma da sürdüm iyi geldi. bu fiyata kaçmaz."

  aynı tip bir ürün marka olanının yorumlarına bakalım: "bu ürün elinize geçince inanamayacaksınız. sonuçta x markası kalitesi. ucuz etin yahnisi kakam gibi olur. basın paranızı, düşünmeyin. kız arkadaşıma aldım, beni öptü. nineme aldım, öldü. oleyoleyley"

  arada çok nadir, belki birilerine faydam olur diye, doğru düzgün şeyler yazan insanlar var. ama bunu bulana kadar, babasına don alıp, araba kayışı olarak kullanabildiğini keşfeden insanları okumak zorundasınız. bak gene bu şeye takılıyorum ben. "ne diyebilirim ki"ye. "ne diyebilirim ki" ya! allah belanızı versin.
hesabın var mı? giriş yap