şükela:  tümü | bugün soru sor
7825 entry daha
  • bazı ürünler hakkında yapılan yorumları veto ettiği anlaşılan site.
    birkaç ay önce bir kitaplık aldım. girip objektif ve detaylı olarak yorumumu yazdım ancak yayınlamadılar. acaba sistemde hata mı oldu diye tekrar denedim ancak yine yayınlamadılar. başka bir ürün için deneyince birkaç günde yayınlandı. ilginç gerçekten. bu tutumun üründeki kâr marjlarıyla ilgisi olabilir mi acaba? çünkü ürünün fiyatı zaman zaman 500 liranın altına inip 800 liranın üstüne çıkıyor. iyi kazandıran ürünün karalanmasına gönülleri razı olmuyor mu ki?
  • 3 aralık'ta hepsiburada'dan verdiğim içinde 2 adet ürün bulunan sipariş, 4 aralık'ta yola çıkmış, 5 aralık'ta şubeye gelmiş, 6 aralık'ta bana teslim edilmiş. süreci takip ederseniz böyle görünüyor.

gelin görün ki, beni arayan, soran, mesaj atan bile olmadı. elbette bu, aras kargo'nun işgüzarlığı, buraya kadar hepsiburada açısından sorun yok gibi görünüyor.

konuyla ilgili görüşme yaptığımızda, hepsiburada bana siparişimin 10 aralık'ta tekrar gönderime çıkacağını iletti. 10 aralık'ta herhangi bir gelişme olmayınca, 11 aralık'ta varış şubesi denilen yere gittim.

aras kargo'nun beymer şubesinde yaptığım kısa bir görüşme sonucunda, siparişimin 1 haftalık gezi sonrası, hepsiburada'ya geri gönderildiğini öğrendim. bunu bana bildirme zahmetinde bulunmamaları bir tarafa, oturduğum yeri söyleyince, "abi biz her gün oradayız" cevabıyla karşılaştım.

aslında benim gibi ayda en az 3-4 kez online alışveriş yapmak zorunda olan biri için çok sıradan ve normal bir süreç. şaşırdığım bir nokta yok. klasik bir kargo firması zırvalaması.

peki hepsiburada cephesinde durum ne? 11 aralık'ta siparişlerim hepsiburada deposuna ulaşmış. kendileriyle konuştuğumda 1 iş günü içinde ücret iadesi yapacaklarını söylediler.

benden başka birine bir şeyler gönderdilerse bilemem. ama bana gelen giden bir şey olmadı. işin tuhafı ise hepsiburada hesabıma baktığımda, 'sorunumun çözüldüğü' yönünde bir bilgiye ulaşıyorum. yani ücret iadesi yapılmış, bir sıkıntı kalmamış diyorlar bana.

toparlamak gerekirse, 3 aralık'ta ödemesini yaparak verdiğim siparişim, istanbul'un çeşitli ilçelerini gezip gördükten sonra çıktığı depoya dönmüş, bu süreçte yaşanan sorunlar kendi içinde çözümlenmiş, ben de muhtemelen şirkete bir hayır yapmış oldum. umarım fitre ve zekattan sayılıyordur.

bunları niye yazdım? alışveriş yaptığım her firma hakkında bilgi toplamaya çalışırım. bu da benden sonrakilere ufak da olsa bir fikir verir diye. allah kabul etsin.