şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
11814 entry daha
  • o kadar çok rezalet başlığı var ki, yenisini açmıyorum. biraz uzun olacak ama okumanızı rica ediyorum.

bu siteden 9 aralık'ta 2 priz, 1 tane de abajur aldım. 1 prizi hemen yolladılar aldım. diğer 2 ürün için 27 aralık ve 2 ocak'ı teslim tarihi verdiler, şok oldum. iptal için aradım, fakat bu sefer de ürün gelmeden iptal edemiyoruz dediler. 3 hafta bekledim -evet gerçekten- tabi bu arada başka yerden sipariş verdim. priz'i n11'den, abajur'u gittigidiyor'dan söyledim ve 2 gün içinde elimde oldu.

neyse 27 aralık gelecek ürünü hepsi jet'le yollamışlar. 18 aralık'ta kargoya verilen ürün kargoda kayboldu. mecburen tutarı iade ettiler. abajur 2 ocak'ta geldi, kargoyu kabul etmedim. 10 ocak'ta onlara iade onlara ulaştı. 2 gün içinde para iadesi yapmaları gerekmesine, iadeyi onaylamalarına rağmen halen yapmadılar. her gün arıyorum, benden sabır istiyorlar. ve sıkı durun tutar sadece 39.90 tl. şaka gibi!!

bu sitede daha önce bir kere de sahte parfüm sorunu yaşamıştım, güç bela paramı aldım. uslanmadan yine sipariş verdim ve yine aynı sorun. bir daha hepsiburada mı. allah korusun.

güvenli alışveriş ve kolay iade için;
    (bkz: gittigidiyor)
    (bkz: n11.com)

edit: istanbul-levent'teyim. en merkezinde yani.
    edit 2: buraya yazdıktan 1 gün sonra param iade edildi. illa entry mi atmamız gerekiyor anlamadım!
  • istanbul dışında mı yaşanıyor bu sorunlar anlamıyorum. bana hiç ama hiç denk gelmedi. 6 küsür yıldır yüzü geçkin alışverişim var. iade mi de hemen aldılar(hiç zorluk çıkarmadan, gerek 30 tllik ürün gerek 19bin tllik laptop), hepsijette her zaman istediğim saatte getirdi(1 kere getiremedi kargo ücreti iade edildi), kara cuma sonrası tahmini teslimat 10 15 gün sonra denilenlerde 2 3 güne geldi(bu kargoluk bir durum zaten).
    nazar değmesin ne diyeyim.
  • sorun yaşayanlar için küçük bir rehber yazdım.

müşteri temsilcisine direk ulaşmak için 08502524000'i aradığınızda ne işlem yapmak istediğinizi soran robota "kurumsal satış yapmak istiyorum" demeniz yeterli. 1 dk içinde bağlanıyorsunuz. bağlandığınız kişi santrale ne söylediğinizi bilmiyor.

5 gün içinde kargoya verilmeyen ürünü iptal etme hakkınız var. 5 günü geçtiyse ürünü kargolatmak yerine iptal etmeye çalışın. o 5 gün 50 gün olabilir.

müşteri temsilcilerinin bir yetkisi yok. aradığınızda size kayıt geçmişinizi okuyup talebinizi günceliyorlar. güncellemek = hiç bir şey yapmamak. "günceliyorum", "ilgili birimi bilgilendiriyorum" gibi şeyler söylüyorsa hiç bir şey yapmıyor.

müşteri temsilcisini aradığınızda "çözüm merkezi"ne talep oluşturmasını isteyin. çözüm merkezinin 2 gün içinde sorununuzu çözmesi lazım. 2 gün içinde bir gelişme olmaz ise tekrar arayın.

sitedeki mesajlar bölümü çöp. kopyala yapıştır cevap veriyorlar. telefonla arayın.

sorununuz çözülmüyorsa edevlet üzerinden tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz tuketicisikayeti.gtb.gov.tr. başvuru çok kolay. "belki sorunum çözülür sonra başvururum" diye beklemeyin anında yapıştırın. ne kadar geç kalırsanız o kadar pişman olursunuz.

"fatura oluşturuldu diye ürünümü iptal etmiyorlar, faturam nerede?" diyorsanız. fatura'yı siteye koymuyorlar, sadece mail ile gönderiyorlar. maillerinizi kontrol edin.

ayrıca bankadan kredi kartına harcama itirazı yapabiliyormuşsunuz. ben yapmadım ancak mesaj atan pek çok arkadaş tavsiye etti.

son olarak hepsiburada'dan alışveriş yapmayın. ben 20 yıllık müşteriyim. "ne güzel sorunsuz", "eski müşteriyim, çok harcama yapıyorum, sorun olursa benimle ilgilenirler" diyordum. bir kere sorun yaşadım hayatımı siktiler. aldığım satıcısı hepsiburada olan 7bin liralık ürünü 42 gün kargolamadılar. hiç kullanamadım. yıl başımı piç ettiler. 42 gün süründürdüler. paramın peşinde dilenci oldum. 5 dakikada çözebilecekleri bir sorun için (kargolanamayan ürünün iptali ve para iadesi) beni 42 gün süründürdüler. ilgisizlik, bilgilendirmemek, devamlı yalan söylemek, müşterisini umursamamak kabul edilebilir şeyler değil.

tüm süreçlerini robotları kullanarak müşterisiyle arasına duvar örmek üzerine kurmuş bir firmadan sorun yaşadığınızda iyi hizmet beklemeyin.
  • black friday 'de satın aldığım ürünler gelmeyince ödeme itirazi yaptığım, ödeme itirazi yaptığım tarihten 3 hafta sonra ürünleri elime gönderen, dün de ödeme itirazı sonucu aldığım ürünlerin bedeli tutarında ki parayı yollamış site. ancak ürünler elime geçte olsa geldiği için arayıp ben bu parayı iade etmek istiyorum dedim ancak kendileri hediyemiz olsun dediler.

burayı okuyorsanız teşekkür ederim. :)
  • aldığım ürünü berbat bir şekilde paketledikleri için yorumlarda belirttim fakat bu yorum hepsiburadayı eleştirdiği için yayınlanmadan silindi. herhangi bir alışveriş sitesinde böyle rezaleti ilk kez görüyorum.
  • aldığım ürünü neredeyse 1 saat içinde 200 tl civarı indirime sokan site. iade ile uğraşmadan mağduriyetimi gidermenin bir yolu var mıdır? ne onlar uğraşsın iade işlemleri ile ne de ben.
  • 5 gündür kargoya verilmesini beklediğim "aynı gün kargolu" ürün varken beynimde bir şimşek çaktı ve aynı ürünü başka bir sipariş ile iş adresine de sipariş ettim.

evreka. iş yerine verilen siparişim aynı gün kargoya verildi. diğeri hâlâ kargoya verilmeyi bekliyordu.

çıkan sonuç; evim civarındakı hepsiexpress'in fazlasıyla dağıtım bekleyen kargosu var ve bu yüzden hb bu bölgeye yeni kargoları bekletiyor. iş yerindeki müsait olunca hemen kargoluyor.

aklınızda bulunsun.
77 entry daha