12505 entry daha
  • (bkz: #115153944) haklarında uzun uzun rezalet başlığı açtığım ancak kimsenin görmeyeceği kadar talihsiz olduğum site. durumu olan okusun

siz siz olun uzak durun. hele ki benim gibi satıcısı hepsiburada olmayan ürünlerden. aman diyim daha pahalı şeyler alırsınız canınız yanar.
  • c sınıfı, kalitesiz ve dolandırıcı çevrimiçi alışveriş sitesi.
    normal bir ülkede yaşattığı mağduriyetleri alt alta sıralamaya başladığında nitelikli dolandırıcılıktan ötürü sahibinden çaycısına bütün sorumlularının davalardan davalara sürükleneceği, 5. dünya ülkesi türkye sınırlarında ise baş üstünde tutulan yapı.

amazon falan varken sakın uğraşmayın bu mal tefecileriyle, paranıza yazık.
  • sanal indirimlere doyamayan online tiyatro..

görsel

görseldeki amatör kağıt kesicinin fiyatını 2 haftadır takip ediyorum.. önce 89liradan 92liraya çıktı.. sonra da aniden 150liraya çıktı.. komik olan kısım ise, eski fiyat 170liraymış da %12 indirimle 150liraya düşmüş gibi göstermeleri.. bakıp bakıp gülüyorum.. (satıcı: hepsiburada)
  • her indirim döneminde olduğu gibi bu indirim günlerinde de sıçacak olan alışveriş sitesi. ben en az 20-30 rezalet başlığı buraya da 30 gün oldu kargom gelmedi entrysi bekliyorum. az kaldı sabredin.
  • cakma black friday havasi yaratan firma. genelde alacagim urunleri bir kac gun takip ederim. pazartesi, sali fiyat dusururler haftasonuna dogru fiyat artar. almayi planladigim urunlerin ekran goruntulerini aliyorum bir haftadir bakalim ne kadar dusurecekler. orda ustunu cizip yazdiklari fiyata aldanmayin.
    mesela 1 aydir camasir makinasi bakiyorum. linkteki makina 19 ekimde 1699 turk lirasiydi. sonra 2489 turk lirasina cikti bu fiyata da 2699 tl'den inmis tabi yerseniz. sonra 2899 liraya cikti. simdi 1899 liraya dustu. resmen insanin akliyla oynuyorlar.
    edit an itibariyle 2099 lira olmus. editleme gelecektir. fiyati yukseltip asagi cekince indirim gibi gorunuyor
    edit2: urun suan satilmiyor
    edit3: ürün 2899 oldu.
    edit4: ürün 2681 oldu
    edit5: ürün 2725 oldu.
    edit6: ürün 2099 oldu
    edit7: ürün 2725 oldu
    seg camasir makinasi
  • türkiyede kara cuma efsane ot bok olmasi zor. trendyol da ayni boku yiyor, indirim mindirim yok
  • tanım; bir online alışveriş sitesi

normalde 200 tl civarı olan 15 kiloluk köpek mamasını, kara cuma günü 400 tl yazıp, üstünü çizip, %50 indirimli diye 200tl yazıp ana sayfasına koyan site. piyasada fiyatını bildiğiniz ürünleri aratın, yaptıkları çakallığı göreceksiniz.

edit: imla
  • korsan kitap satılmasına aracılık eden firmadır kendiler. bahar kitabevi diye satıcıdan 128 liraya cambridge toefl kitabı aldım. 200 liralık bir kitabın açıkçası o fiyata satılması başta beni kıllandırmadı. kitap elime ulaştıktan sonra saman kağıdı baskılı, kapağındaki yazıların kayık olduğu birşey geldi.

bari sahte ya da korsan ürün olduğunu belirtin de aldı, geri gönderdi, kargo işleriyle uğraştırmayın.
  • yıllardır alışveriş yaptığım fakat artık alışverişi bırakacağım site. yaşadığım olayi size anlatayım.

1 eylülde bulaşık makinesi ve buzdolabi siparişi verdim. ılk bulasik makinesi geldi. daha sonra da buzdolabi. buzdolabi geldikten sonra servisi çağırıp montajını yaptırdım. bulasik makinesi montajı yapıldı. sıra buzdolabına geldiğinde ise, (kutuyu servis elemanı açtı) ve ne görelim buzdolabi hasarli. servis elemanı rapor tutup montajını yapmadan gitti. asıl olay bundan sonra başlıyor.

hepsiburada ile görüşüp iade/iptal kaydı açtırmak bile baya zamanimi aldi. yok kargoda hasar tutanağı olmadan açılmaz dediler. dedim elimde servis raporu var. tutturdular kargo hasar tutanağı olmalı. diyorum ki lojistik firmasi getirdi. kocaman kutulu bir şekilde. defalarca aramamin sonunda durumu anlayan bir calisan sagolsun iade iptal için kayıt açtı sagolsun.

lojistik firmasi beni aradı. ürün kutulu olmazsa almayız dediler. bir de buzdolabini tekrardan kendim kutuladim bir şekilde ve bu süreç te 1 haftayı geçti neredeyse.

daha sonra bir baktım ki iade talebim olumsuz karşılanmış. sebebini sormak için aradığımda servis raporu olmadığı için olumsuz olduğu söylendi. servis raporum var diyerek tekrar kayıt actırdım. bu sefer de servis raporu var ama kargo hasar tespit tutanağı yok diye olumsuz dönüş oldu. dedim ki lojistik firması getirdi ve kutuyu servis açtı. ürünü açmam gerektiğini ve hasar var ise hasar tespit tutanağı doldurmam gerektiğini söylediler. gel de kafayı yeme. bu sefer servis kutuyu açmışsın kurulum yapmam derse ne olacak diyorum bana hala hasar tespit tutanağınız yok diyorlar.

yine defalarca aramam sonucunda durumu tekrar anlattım. bu arada buzdolabini geri getirdi lojistik firması. (urun adanaya gitti geldi tekrardan) urunu kabul etmedigimi söyledim ve almadım. varolan kayıt üzerinden defalarca not ekliyorlar ama hala sonuç alamadım. 2 ayi geçti süreç. eylül sonu evlendim. psikolojik olarak da baya sinir harbi yaşamış olduk eşimle.

he bir de internet uzerinden tüketici haklarına başvuru yaptım beni bezdirdikleri için. bakalım süreç nereye gidecek.

ürünün iade edilse bile çok yordu beni bu firma sagolsun. çok acayip soğudum.

durum guncellenirse yazacağım buraya.

edit 1: arkadaşlar iyi dilekleriniz ve destekleriniz için çok teşekkür ederim.

bazi konularda çok soru geldi, aydınlatmak istiyorum. evlilik teklifi, tanışma, isteme, nişan, nikah 2.5 ayda tamamlandı(esim sehirdisinda bir de) ve benim de sabah 08.00-23.00 arasi çalıştığım bir döneme denk geldi. internetten de ilk defa beyaz eşya siparişi vermek zorunda kaldım. sonuç pişmanlık oldu tabi.

edit 2: tüketici hakem heyetine basvurali 20 gün oldu. "savunmasi istendi" durumunda hala

edit 3: yalniz şunu gördüm. internet alışverişlerinde cok kisi mağdur olmuş. hepinize geçmiş olsun.

edit 4 ve son diyelim: bugün para iadesi gerçekleşti. hepsiburadada calisan bir arkadaşa ulaşıp durumu bildirmistim ya ondan dolayı sorun düzeldi ya da tuketici hakem heyetinin savunma istemesi etkili oldu. sorunum çözülmüş oldu. :)
  • gün geçmiyor ki kendileri sol akışta belirmesin..aklıma iptal ettiğim, parasının bankada mı kendilerinde mi olduğuna dair en ufak bir fikirlerinin olmadığı, dekontunu göndermelerinin 50 civarı müşteri hizmetleri hezeyanı ile yaklaşık 5 ay sürdüğü(bankaya anca itiraz edebildim) siparişim geldi yine..özetle sürecin totali için bir kez daha şikayette bulunacağım alışı olan verişi olmayan site. koşarak kaçın.
3626 entry daha
hesabın var mı? giriş yap