şükela:  tümü | bugün sorunsallar (3)
 • şimdi al şubatta öde kampanyası ile diğer alışveriş sitelerinden ucuz olan ihtiyacımız ne varsa stok olarak yapıştırdığımız alışveriş sitesi.kim ne derse desin bugün alınan fiyatlar şubatın yarısı olacağından 3 ay hem bedavaya ürün kullanacağız,hem de ucuza tüketeceğiz.yapabiliyorsa diğerleri de yapsın görelim.
 • kasım 1'inde aldığım siparişimi tam 26 gün hazırlanıyor diye beklettiler ve 4 bin liraya aldığım ürün 26 kasımda 10 bin 300 lira olduğundan satışına devam edilmesine rağmen tedarik edemiyoruz diye iptal edildi. madem tedarik edemiyorsun o zaman neden ürünü 10 bin 300 liraya satmaya devam ediyorsun. tüketici hakem heyetine verdim ve üyeliğimi kapattım.
 • teşhir ürünü malları sıfır diye millete satmaya çalışanları içinde barındırmaktadır. samsung galaxy tab s8 plus tablet satın aldım elime ulaştığında açtım baktım sağı solu çizik dolu, kullanılmış bir ürün. kutusunda ya da herhangi bir yerde teşhir ürünü olduğuna dair bir ibare yok. hemen geri postaladım. iade süreci tamamlanana kadar da sündürdüler de sündürdüler süreci.

  şimdi gelelim yamyamlığın boyutlarına:
  aldığım ürün samsung'un kendi sitesinde 14.510 lira.(iadeden sonra oradan tekrar aldım. on numara paketlemeyle gıcır gıcır geldi alet.)

  hepsiburada'nın satıcısı ise bana aynı ürünü 14.649 liraya iteledi. (diyeceksiniz mal mısın, madem samsung'un sitesi daha ucuz niye en başta oradan almadın? şimdi al üç ay sonra öde kampanyasına kandık, kanmaz olaydık...)

  şimdilerde aynı ürünü başka sitelerde teşhir ürünü diye koymuş satıcı. demek ki sıfır diye kimseye kakalayamamış!

  hepsiburada bu işleri karıştıran satıcıyı hala bünyesinde barındırıyor. satıcının adını da buraya not düşelim, belki birine faydamız dokunur: soytürk avm
 • satıcılarını korumak adına müşterilerinin mağdur olmasına göz yuman şirket. cuma indirimi kapsamında alacağım ürün n11 sitesinde 42.000 tl iken bu sitede 39.900 liradan satıştaydı. ürünü akşam saatlerinde satın aldım, ödemesi kredi kartından çekildi 3 taksit halinde. aradan birkaç saat geçince ürün tedarik edilemediğinden iptal olmuş. bu tarz durumda hepsiburada, ürünü başka bir satıcıdan gönderip arada fark varsa olmayan ürüne stok açan satıcıdan tahsil ediyor fakat bu sefer öyle yapmayıp satıcısını korumayı seçiyor. siparişi iptal ettikleri zaman n11'den satın almaya kalksam bu sefer iadenin kartıma yansımasını beklemem gerekiyor çünkü limitim yetmiyor. iadenin geldiği zamanda indirimler son bulmuş, cihaz fiyatı 48.000 tl 'ye çıkmış.

  kendileriyle görüştüğümde önce tedarik sorunu var dediler, daha sonra üründe barkod hatası var dediler, en son yanlış fiyat girildi dediler. en sonunda işi kapa çeneni paranı geri aldın, nereye şikayet edersen et noktasına getirdiler. işin daha da ilginci benim siparişim iptal edilirken ertesi gün aynı satıcı hala ürünü daha yüksek fiyattan satıyordu.

  satıcısının keyfi iptalini görmezden gelip sahiplenen, müşterisini mağdur etme pahasına satıcısını koruyan şirket.
 • uzun süredir kullanmıyordum. sabah 7 de bir sipariş verdim. sipariş verdikten 2-3 dakika sonra ürünü iptal edip başka modeli almaya girdiğimde sipariş onaylanmış hazırlanıyor aşamasına gelmiş ve iptal seçeneği kalkmış buldum. ürünü iptal etmem için ürünü teslim alıp geri göndermem gerekiyor. 2 dakika da kargoya verilecekmiş gibi hazırlanıyor aşamasına geçen ürün akşam oldu hala hazırlanıyor.

  uzunca bir süre daha kullanmayacağım alışveriş sitesi.
 • sahte gözlük satan, satılmasına izin veren firmadır.
 • ''şimdi al şubatta öde'' kampanyasını bana tersten yaşatan firma. ödemesini peşin yaptığım* ürün 9 gündür kargoya verilmedi. sitelerinde ürün hala aynı fiyatta ve ertesi gün kargoya verilecektir yazıyor. insanın aklıyla dalga geçiyorlar. aynı ürün amazon'da olsaydı 500 lira fark olsa dahi gider oradan alırdım. nereden bulaştım size.
 • eksik ürün geldiği için şikayet açtım onaylandı.
  eksik ürün gönderen satıcı ile iletişim kurup bir kaç gün sonra başka ikametimde olacağım adresimi değiştirmek istiyorum dedim, ertesi gün kargoya vereceğim ulaşır siz gitmeden dedi ama gönderim yapmadı.
  gönderim yapmadığı için adresimi gönderdim buraya gönderim yapın, fatura adresim zaten dedim satıcı yok ben değiştiremem adresinizi, sadece hepsiburada değiştirebilir dedi.
  müşteri temsilcisi ile konuştum eksik ürün kargoya verilmeden adres değişimi yapamıyoruz, kargo şubeye verildiğinde siz bize haber verin biz kargo şirketiyle konuşalım adresinizi değiştirelim dedi, ya da siz konuşun değiştirirsiniz dedi.
  kargo şirketi (hepsijet) ile konuşuyorum kasım kampanyaları yüzünden yoğun olduğu için adres değiştirme opsiyonunu yapamıyorlarmış.
  tekrar müşteri temsilcisine ulaştım, bu sefer ki müşteri temsilci ise kargoya verilmeden adresinizi değiştirebilirdik diyor şaka gibi, sonra konuyu anlatıyorum evet değiştiremiyorduk, siz de değiştiremiyorsunuz dedi.
  iyi de şimdi ne olacak dedim, iki kere kargo gidip gelecekmiş aynı adrese, sonra satıcıya geri dönecekmiş. saçma bir sistem.
  şaka gibi gerçekten, yüksek meblağlı bir ürün alsam uğraş dur.
 • etrafımın alışverişlerini de genelde onlar beceremediği için ben yapıyorum. her ay çok ciddi rakamlarda alışveriş yapıyorum o yüzden. kim ne derse desin benim için bir numaralı alışveriş sitesi şu an. amazon da çok iyi ama onun site tasarımı berbat olduğu için bir şey alacaksam elim hepsiburadaya gidiyor. geçenlerde vatan bilgisayar'dan sipariş verip iptal ettim. ondan sonra hepsiburada'nın değerini anladım. siparişi iptal ediyorsun belli ki birilerinin inceleyip onaylaması gerekiyor. hepsiburada anında hesabına geri yatırıyor parayı. vatan'da müşteri hizmetlerini arıyorsun aşırı meşgul ulaşınca da sizi tersliyor daha 2 iş günü olmuş falan diyor asla çözüm odaklı değiller. ben hepsiburadan mesaj ile kaç defa işimi çözdüm.

  o yüzden yerli firmalar içinde daha iyisi olduğunu sanmıyorum.
hesabın var mı? giriş yap