şükela:  tümü | bugün
 • tüfek, mikrop ve çelik
  bu kitabın peşinde olan zaten piyasasını bilir. satıcı burda neye değinmek istemiş olabilir?
  edit1 : imla

  edit 2: hepsiburada kesin ekşi sözlüğü takip ediyor çünkü kitabın satışı durdurulmuş.

  edit 3: bu kitap özgün içeriğiyle tam bir başucu kitabıdır. şuan ikinci eli sahaflarda 80-150 tl arası -kondisyonuna göre- satılmaktadır. eklenmiş bölümlü olan dahil. ancak burda ki satıcı ayak üstü adam düşürmek mantığıyla hareket etmiş belli ki!

  edit 4: kitabı hala aramaktayım;)
 • gerçek tüfek, mikrop ve çelik veriliyorsa evet olabilir. bir tüfek kaç para sanıyorsunuz.
 • excelden bulk import yaparsanız böyle olur :d düzelir 1-2 gün içinde... (bende aynı kitaptan bulunmakta olup 250 tl ye ticaret ve pazarlık uzmanı sertifikası ile hemen takdim edebilirim)
 • yazılmış birkaç yorumun fake olduğunu düşündüğüm kitaptır. "çok ucuz, çok uygun" diyenler var, anlamadım 600 sayfalık kitap 1500 lira mı olsun?

  bir kullanıcı, anlatımda uzatma ve tekrarlar olduğunu söylemiş ve bundan ötürü yakınmış. bu ücretlendirme "fırsat" değil, kapitalizmdir. daha güzel bir evreye gelebilsek, bir kitaba belki 10 liradan fazla vermeyiz.
 • 12,32 tl'ye almak isteyenler için amme hizmeti.

  487,68 tl kardasınız, yine iyisiniz köftehorlar.*

  edit: ulan kodumunun memleketinde klavyenin arkasına oturup millete sallamak ne kadar kolay değil mi sayın a.ına koyduğumunun sikik beyinli yazarı.

  al göt burada da 67,62 tl'ye ikinci eli var. sepete de eklersin. satılırsa diye ekran görüntüsü. senin o olmayan beynini, neyse.
 • japonlar kimdir bölümü eklendiği ve bu bölümlü kitabın piyasada az bulunmasından dolayı satıcı tuttuğunu becerme derdine düşmüş.

  eski kitapların pahalı olmasının bir kaç kıstası vardır. sansürlenmemiş hali olan kitaplar pahalıdır, büyük ve ölmüş bir yazarın önemli bir kitabını imzalaması da o kitabın değerini arttırır. en küçük artış nedeni de ilk baskılı kitap olmasıdır.

  burada sansürsüz halli ve yazarın imzaladığı kitaplar çok değerlidir ama tüfek, mikrop ve çelik kitabından bunların hiçbiri yok. tek dayanak noktası eklenen bölüm ve yeni baskısının olmaması. tüm bunlarla maksimum seviye 50 ila 100 lira arasındadır. daha fazla etmeyecek bir kitap.
 • kolleksiyonerleri enayi sanan satıcının olta atması.
 • jared diamond'ın guns germs and steel'inin türkçe çevirisi olan "tüfek, mikrop ve çelik: insanlığın son 13.000 yıllık kısa hikayesi" veya kısa adıyla "tüfek, mikrop ve çelik" adlı kitabın, kapağından da görüleceği üzere "yeni eklenen bölüm: japonlar kimdir?" ibaresinin de eklenmesiyle de olsa (!), günümüz rakamlarıyla oldukça pahalı bir rakamdan satışa çıkmasıdır ki, olasılıkla, satışa çıktığı sitedeki yazılımsal bir hatadan veya insan hatasından kaynaklanmaktadır 500 tl'lik fiyatı.
 • hakkında hiç bir fikri olmayanların üzerine yorum yaptığı kitap.

  bakın beyler bu kitap artık basılmıyor niyeyse. talebi çok arzı yok. elbette 500 tl yüksek bir fiyat fakat bunun ikinci elleri dahi 150 den başlıyor. isteyen çıksın kitapçılarda arasın.

  tıpkı bitcoin gibi bir şey oldu artık. değeri git gide yükseliyor. yeni basımı çıkmadığından fiyatı 15 tl iken şuan ikinci eli bile 100+ tl dir.

  hıyarın teki de kitapyurdundan link atmış 12 lira diye. fakat paylaştığı linkin içeriğine hiç bakmıyor. adamlar fiyatın altına gayet belirgin şekilde "geçici olarak temin edilememektedir" yazıyor. yeni basım çıkmayana kadar da edilemeyecek zaten.

  anlayacağınız bu kitabı 100 liraya görseniz gözünüz kapalı alın. fakat 500 çok be kardeş.
 • elimde 2 adet olan ancak 1000 lira da verilse satmayacağım kitaptır. bildiğin kavuktur bu kitap. değerini bilmeyene verilmez. belli ki satan da çok fazla paraya sıkışmış ki satılığa çıkarma gereksinimi duymuş.