şükela:  tümü | bugün soru sor
 • herkesin alışveriş yaparken içi rahat ve güvenilir diye tercih ettiği hepsiburada.com adlı alışveriş sitesi eski güvenilir politikalarının çok uzağında. neden mi?

  21.02.2018 tarihinde saat tam 16:49'da 57943829 sipariş numarası ile 874 tl ödeyerek lenovo moto e4 plus 16 gb (lenovo türkiye garantili) - 16 gb - altın başlığında satışa sunduğu telefonu aldık. görsel1

  geçtiğimiz ay içinde cep telefonuna imei klonlu olduğu gerekçesiyle 1 ay içinde telefonun kapanacağı uyarısını aldık. haliyle fatura aramaya koyulduk ama faturayı bulamadık. muhtemelen kutunun içinde gelmedi. ama burada hatayı kendimize bulup kaybettiğimizi farz ederek, yenisini çıkarttırmak üzere müşteri temsilcisi ile 01.10.2018 tarihinde iletişime geçtik ve durumu izah etmeye çalıştık. müşteri temsilcisinden ise 02.10.2018 tarihinde cevap geldi. görsel2

  verilen cevap çok ilginçti. satışı yapan hepsiburada.com, faturanın tekrar gönderilmesi talebinin tedarikçi firmanın insiyatifinde olduğunu ve lütfedip benim adıma iletişime geçtiklerini, 5 iş günü içinde tarafıma yollanacağını bildirdiler. tabi aradan geçen bunca zaman diliminde ne mail geldi, ne de fatura. yine mesaj trafiğine devam etmek istedim ve görel1'in altındaki mesajı yolladım. ancak sonraında elim yanlışlıkla "sorunum çözüldü" butonuna bastığı için bahtızlığımız devam etti.

  yılmadım ve 07.10.2018 tarihinde ikinci bir talep daha oluşturdum. görsel3 istediğim tek şey, bir müşteri olarak sadece fatura örneğinin gönderilmesi. zaten garantili adıyla sattıkları telefon klonlanmış, çözümü yine ben bulunduğum yerdeki kvk yetkilisinden sağlayacağım eyvallah ama fatura olmadan bu işi yapamıyorum. tam 2günü aşkın süredir cevap verilmiyor. ekşisözlük'te konuyu gündeme getireceğim ve hepsiburada.com adlı alışveriş sitesinin garantili diyerek klonlu telefon sattığını, çözümüne yanaşmadığını, fatura göndermediğini ve mağdur ettiğini yazacağım dediğim halde ciddiye alınmadım. bu site hala binlerce kişiye bu yöntemle telefon pazarlıyor ve içlerinden biri de siz, ailenizden biri, akrabanız, komşunuz veya kıt kanaat telefon almak zorunda kalan herhangi bir tanıdığınız da olabilir. lütfen sesime yankı olun ve bu sitenin bu konuda güven vermediği hususunu gündemden düşürmeyelim.
  son görsel
  *edit: son görsel
 • "herkesin alışveriş yaparken içi rahat ve güvenilir diye tercih ettiği hepsiburada.com"

  (bkz: fatal error)
 • 8 ay önceki mevzu.gel de uğraş dur. ama bunca olaya rağmen hala akıllanmayıp , hepsiburadadan alışveriş yapmanız da sizin adam olmayacağınızın faturası.
 • şaşırtmayan olay.

  geçen hafta bunlardan 2700 liraya projeksiyon aldım iade için 1 hafta uğraştırdılar.

  sosyal medyadan rezil etmeseydim, uğraşmasaydım ürün elimde kalacaktı.
 • 8 ay önce satın alınmış bir ürün ama 1 ay önce imei bombası patlamış, 10 gündür de olay cortlamış vaziyette. müşteri temilcisi falan kalmamış, bu gidişle tezgahı toplar kaçar bunlar.
 • bu fatura talebini karşılamama şikayeti neden bu aralar sıklıkla tekrarlanıyormuş gibi geliyor bana?

  vay neymiş, tedarikçi firmayla iletişime geçilmiş. ne için? senin platformunu kullanarak sattığı ürün için !.. üçüncü taraf firmalarla çalışıyorsun. paraya kıy, 2 tane yazılımcı tut. firmalara, müşteriye gönderdikleri faturayı senin sistemine de kaydetme zorunluluğu getir, işi kolay yoldan çöz.

  firmayla iletişime geçtik, kıl tüy yalanıyla uğraşacağına, çağrı merkezini küçücük şeyler için meşgul edip saçmasapan maliyet yaratacağına ihaleyi satıcıya bırak. bunu da mı biz öğretelim. krizi yöneteceğinize, kendiniz kriz oldunuz bu kadarı ancak beceriksizlikle ya da özel çabayla olur.

  bu konuda sözlükte şikayet edildiniz de ne geçti elinize? adam işini kvk ile çözecek iken ihale size kaldı. şimdi çağrı merkeziniz, şikayet ya da kalite biriminiz ya da her neyse gerçekten etkin çalışıyor mu zannediyorsunuz? etkin olan tek şey türkiye'de müşterileri koruyacak bir mekanizmanın olmaması. olsa idi beceriksizliğiniz ile kan aldırmıştınız, milyon dolarların kaçması da cabası.

  çözün adamın derdini, benim asabımı bozmayın ameka !
 • mesajlar üst üste yağıyor. hepsiburada.com dan birisi telefonla beni arayıp sorunla ilgilenileceğini söylediler. sonra bir mesaj aldım ve firmayla tekrar irtibat kurulacağını söylediler. sonra bir mesaj daha geldi. faturayı bulamıyoruz, size de gönderemiyoruz çünkü fatura yok, naylondu zaten, ürün de kaçaktı, imeisi klonluydu diyemedikleri için, beni de susturmak maksadıyla aras kargo kodu ile 7 iş gününde cihazı yollamamı ve 2 günde de işlemi yapacaklarını yazmışlar.
  yani tek talebim fatura olmasına karşın ürünü istiyorlar. niçin? bu kısmı gönderdikleri mesajlardan anlayamadım ben.
  sizlere soruyorum niçin istiyor olabilirler?
  a) ürüne yeni bir imei çakıp yollayacaklar
  b) 8 ay kullanılmış telefonu iade alıp bana da ücret iadesi yapacaklar.

  bence yanıt b gibi duruyor. lafı çoğaltmadan 8 ay önceki dolar kuru üzerinden 874 lirayı iade edecekler. dış kasayı ve imeiyi değiştirip söz gelişi 1299 tl ye yeni bir enayiye* satacaklar, kasa ve kargo maasafı da çıkmış olacak, böylece zarar etmemiş olacaklar, benim sorunumu da çözmüş olacaklar ve sorun çözen firma olarak alkış alacaklar.
  ilgili görselde son yazışmalar ve çözüm teklifleri var. buyrun. görsel5
  edit: imla
 • bugün hepsiburada.com müşteri hizmetleri departmanından 2 kez aradılar aras kargo kodu verdiler ve bununla ücretsiz olarak telefonu göndermemizi istediler. ımeı işlemini orada halledip ürünü yollayacaklarını, bu mümkün olmazsa iade süreci başlatıp para iadesi yapılacağı söylendi. buna da itiraz ettim zira ürün bozuk değil ve kullanabileceğim başka telefon yok. sadece faturayı istiyorum buradan halledeceğim kendim dedim. nihayetinde mailime fatura örneği gönderildi. keşke buralara yazmadan önce defalarca istediğim yardım talebine cevap verselerdi. istediğim bu kadar basit bir işti halbuki. sorunu şimdilik bu sefer çözebildim, ekşi sözlük sayesinde çözdüm, ya burada üyeliği olmayanlar? ya da hala çaylak olanlar? onlar nasıl çözecekler kardeşim. bir bana satmadınız ya bu telefonu !