şükela:  tümü | bugün
 • ptt dışında gidecek başka kapısı kalmadı hepsiburada'nın. çalıştığı tüm kargo firmaları sözleşmelerini fes etti. bildiğim kadarıyla bir çok kargo firması artık büyük e-ticaret sitelerine kota koymak üzere. hangi kargo firmasıyla çalışsalar firmaların marka değeri düşüyor. yakın dönemde artık ücretsiz kargo diye bir şey kalmayacak.
 • benzer bir rezaleti bizzat yaşamış biri olarak hepsiburada'dan alışveriş yapmamayı tercih ediyorum. gg ve n11 üzerinden kargo firmalarını öğrenip mümkünse ptt olmayanını tercih etmekteyim.
 • bir içlik almıştım tam 18 gün oldu halen teslimat yapılmadı
  55 tl lik bir içlik...
  evet yukarıdaki arkadaşın da konusunda geçen güzide kargo firması (bkz: ptt kargo)
  hepsiburada özellikle anadolu'ya kargo transferlerinin tamamını ptt ile yapıyor
  alış veriş yapacaklar bunu göz önünde bulundursun.
 • benim de internetten aldığım ürünün satıcısı yaşadığım şehirdeymiş ve şehir içi kargolama yapıldı. bursa içinde yıldırım'dan nilüfer'e 4 günde kargo getiremeyen ve yarın da geleceği belli olmayan bir şirket ptt kargo. hani o beğenmediğimiz aras, yurtiçi, mng, sürat kargolar falan bunların yanında şimşek hızında kalıyor. işin kötüsü kargo takibinde ilk teslim alındığı bilgisi dışında hiç bir şey girilmemiş. kimdedir nerededir telefonla bile bilgi veremiyorlar. hangi şubedeyse ben gelip alayım diyorum o da belli değil.

  eninde sonunda gelir (inşallah) ama online alışveriş sitelerinde genelde kargo şirketi seçme opsiyonu olmayınca bu ptt kargo kullananlar şu sıralar çok daha fazla mağdur oluyor.

  bu arada çok yakın bir arkadaşımın tanıdığı bir ptt memuru ile görüştük de adam kargo kısmına bakmadığı halde canından bezmiş durumda. istifayı düşünüyorlar resmen ama hayat şartlarından dolayı ayrılamıyor, depresyonda. iş yoğunluğunun sürekli arttığını, yönetim kademesinin sürekli her işi yapmak üzere protokoller imzalayıp "onu taşırız, bunu da taşırız, para da öderiz, posta da taşırız, fatura da alırız v.s." demesine rağmen yeterli personelin olmadığını, yetişemediklerini söyledi. zaten ses tonundan, yüzünden belli hali. kısaca ptt çok kötü yönetiliyor ve kendi çalışanları dahil kimsenin sevmediği bir kurum haline gelmiş durumda.
 • yıllardır e-ticaret yapıyorum, bugün türkiye'nin lojistik sektörü çökmüş durumda olduğunu gördüm. sadece ptt demek yanlış olur. bu ay ciddi kampanyalar yapıldı her kargo şubesi performansının 5 katı kadar kargo aldı. anlaşmalı kargo acentamızın müdürü ile görüştüm personel almamız için düzenli kargo sayısı almamız lazım ,ama kampanyalar bu ay sonu bitiyor ve bu kadar kargo gelmeyek, ne yazık'ki şu zamanlar biraz idare etmek zorunda müşteriler dedi.