şükela:  tümü | bugün
  • hepsiburada.com alış veriş sitesi başka satıcılarında sistemleri üzerinden satış yapmalarına izin vermesiyle başlayan bir süreç.

aynı ürünü farklı satıcılar farklı fiyatlara satabiliyorlar. tabiki ucuz olana yönelirken aklınızda tek bir soru oluyor, ürünü ambalajı açılmış mı (teşhir ürünü olabilir, bir malı teşhir ürünü olduğunu belirtmeden satmak suç), düzgün kutulayıp kargolıyorlar mı? yorumların nerdeyse hepsi hızlı teslimattan ve ne kadar memnun kalındığından bahsediyor. işte burada devreye şark kurnazlığı giriyor. ürünü satın almadan da yorum yapılabildiği için sahte hesaplar açıp kendi mallarına ve şirketlerine methiyeler düzüyorlar. siz de zannediyorsunuz ki herkes memnun.

ancak bugün farkettim ki tek yıldız verip yaptığınız bir yorum kesinlikle yayınlanmıyor.

hepsiburada.com'u dürüstlüğe davet ediyorum. ayrıca yapılan yorumlara, yorumu yapanın o ürünü alıp almadığını belirten bir ibare eklemeye davet ediyorum.
  • aliexpress gibi fotolu yorum dönemi artık her yere gelmeli ve eksi yorumlar yayınlanmalı. boykot varsa +1
  • çok zengin değilim ama ucuz satıcıdan değil de hepsiburada'nın kendi sattığı ürünlerden alırım hep.
    hiç sorun yaşamadım.
  • yıllardır süren rezalet.

tek yıldız değil, herhangi bir olumsuz ifade bile yayınlanmama sebebi. 10 tane olumsuz yorumdan birini seçip yayınlıyorlar ki satış adedinde azalma olmasın. satın alma niyeti olan adam işkillenip de vazgeçmesin diye yorumları kasten manipüle ediyorlar ki bu bir suçtur.

telefon kabı aldım anneme. bordo yazıyordu kırmızı geldi. yorum yazdım ve dedim ki çok kaliteli durmuyor ama fiyatına göre iyi. adamlar yayınlamadı ya la! aynı gün başka bir yorumumu ise anında yayınladılar sırf övdüm diye. yıllardır da bakmam yorumlarına zaten.
  • daha önceden yazdım özet geçiyorum.

aldığım boktan ürüne yorum yaptım kaldırdılar.
    neymiş yorum ürün ile alakalı değilmiş.
    aldığım ranzanın demirleri götüme giriyor, neyi ürünle alakalı değil yarrammmm...
    o günden sonra bir daha alışverişi kestim beş yıl oldu bir şey kaybetmedim.
    gidin başka yerden alın amk!
    sizlerde az değildiniz.
    yorumları okuyup hala alıyor, üstüne bir de ağlıyorsunuz.

rezalet falan değildir.
  • ticari ahlaksızlıktır.

hepsiburada.com'un dolandırıcıların işlerini kolaylaştırmasıdır.

işte bu yüzden, hepsiburada.com'dan alışveriş yapıp sözlükte ağlayanlara bir tekme de ben vuruyorum.
  • hepsiburada yıllardır yorumlar konusunda aynı taraflı tutumu gözeten bir firma ve bu tutumlarının değişeceğini hiç sanmıyorum.

son 3-4 yıldır negatif yorum yazacağım zaman almış olduğum ürüne 5 yıldız veriyorum ve yoruma olumlu başlıyorum, ardından da yazacağım negatif yorum neyse içimi boşaltıyorum, yüzde 90 ihtimal yorumları kontrol eden editör yorumuma onay veriyor (tamamını okumaya üşeniyorlar zannımca). ciddi alıcılar yorumları göz gezdirme usulü değil de ayrıntılı okuma yöntemi ile taradıkları için mutlaka yorumuma denk geliyorlar ve genelde de bu yöntemle yaptığım yorumlar faydalı bulunduğuna dair oy almış oluyor. öyle siteye böyle müşteri, swh.
  • taa allah'ın çin'indeki e-ticaret sitesinin neden güvenilir de bizim ülkemizdeki hepsiburada'nın neden güvenilmez olduğunun küçük bir örneğidir.
  • hala devam etmekte olan olay. resmen işleri güçleri yalan dolan.
    uzak durun.
  • (bkz: #69923075)