şükela:  tümü | bugün
 • hepsiburada.com hesabımın şifresinin aynı dakika içerisinde değiştirilip, 623.90 tl değerinde 2 adet bilgisayar parçası satın alınması ile başlayan durum.

  kolayca iptal edilebilecek bir siparişi iptal etmemeleri tüm bu kurgunun hepsiburada çalışanlarından şüphelenmeme neden oluyor. nedeni şöyle;

  1. önce hesabıma girilip sipariş oluşturuluyor ve aynı dakikada hesap bilgilerim değiştiriliyor.

  gelen mail

  2. sipariş oluşturulduktan sonra gelen mail da siparişin benim adresime kargolandığı görülüyor. dolandırıcılar ilk başta aldığı ürünlerin teslimat ve fatura adresine dokunmuyor. devamında hesabınıza giriş sağlayamıyorsunuz. şifremi unuttum kısmına girildiğinde güvenlik kodunu her defasında tekrar girmenizi istiyor ve yeni şifre linki alamıyorsunuz.

  sipariş

  3. kargolanan ürünlerin teslimat adresi sabah değiştirilip dolandırıcının adresine gönderiliyor.

  yeni adres

  merak ettiklerim:
  1. hepsiburada niçin telefonla siparişimi iptal etmedi? neden yeni şifre linki göndermedi?
  2. 3d secure olmadan bu işlem nasıl gerçekleşti?
  3. hesabıma niçin hala giriş sağlayamıyorum?
  4. kvkk kapsamında tüm adres bilgilerim, satın aldıklarım ve kart bilgilerimin bu kadar kolay açığa çıkması ve dolandırılmama ön ayak olmanız bir sürü soru işareti bırakmıyor mu?
  5. açık açık adresi olan yere yarın bir kargo firması dolandırıcılara ürünlerini teslim edecek. bunu herkes biliyor ama kimse işlem yapmıyor garip değil mi *
  6. maddi bir kaybım olmamıştır banka şüpheli işlem olarak kaydedip yeni kartı yollayacak fakat hepsiburada şahsım adına son bulmuştur. gerekirse konunun üzerinede giderim hatta bir zahmet hangi kargo firması olduğunu söylerse hepsiburada kargo firmasını arayıp teslim ettiği kişinin fotoğrafını çekmesini isteyeceğim.

  edit: 24 saat geçmesine rağmen hala aramadılar.

  edit2: ikinci güne girdik arayan soran yok. büyük ihtimalle siparişi elleriyle dolandırıcıya teslim ettikten sonra beni arayacaklar. aynı durumu yaşayan veya benzer şekilde dolandırılan
  yüzlerce mesaj aldım. sadece başına geldiğini yazmak için yeni üye olup mesaj atan yazarlar oldu. hepsiburada açıklama yapmadığı sürece bu organizasyonun kendi içinde şekillendiğini sessizce kabul etmektedir.

  edit3: arayıp bilgilendirme yaptılar, ürünler kargodan geri çekilmiş, hesabım kapatılmış ve ücret iadesi karta geri yapılmış.
 • eski kafalı olduğum için kredi kartı bilgilerimi hiçbir firmaya vermiyorum. bu şekilde hizmet sağlayacak firmalarla da çalışmıyorum. ben sırf kolaylık olsun diye firmaların ellerini cebimde hazır tutmasını sevmiyorum. böyle şeyler yaşamamak için bence yapılması gereken bu.

  konuya gelirsek çağr merkezini aradığınızda siparişi hala iptal etmiyorlarsa gerçekten büyük sıkıntı var demektir. hadi banka falan anlıyoruz artık hantal sistemler ama henüz yola çıkmamış bir siparişin iptal edilmemesi tamamıyla art niyet.

  başka bir rezalet başlığında yazdığım gibi sistem mağduru korumak yerine mağduru suçlamak üzerine türkiye'de. o nedenle her şeye hazırlıklı olmak maalesef tüketicilerin sorumluluğunda. bu ülkede "hırsızın hiç kabahati yok" hakikaten.

  edit: tamam arkadaşlar sanal kart diye bir şey var mesaj atmayın lütfen, bundan haberim var ama benim bahsetmek istediğim sanal ya da normal ben kredi kartı bilgilerimi herhangi bir yerden alış veriş yapma ihtimalim olur diye kimseye vermem. limit ekle limit sıfırla yine kendimizi güven altına almak durumundayız, o arada 16 tane numarayı da ismimi de yazar işlemi sonlandırırım.
 • girdim ve hepsiburada.com üyeliğimi kapattım.
 • hepsiburada’nın bu konu hakkında bir bilgilendirme yapması gerekir. kart bilgileri kayıtlı olsa bile onay alınmadan nasıl alışveriş yapılabiliyor?
 • alışverişlerinizden sonra katınızı internet bankacılığına kapatın. şu işlemi yapın artık. yapın ki karşı tarafta işlem yapamasın. internetten bir şey alacaksınız açarsınız işiniz bitince kaparsınız. 20 sn lik bir işlem için üşengeçlik yapmayın. kendi güvenliğinizi sağlamaz iseniz sizin güvenliğinizi kimse sağlamayacaktır.
 • hb'de muhtemelen yakın bir zamanda kullanıcı hesapları patlatıldı. zira yıllardır kullandığım, hiç değiştirmediğim ve değiştirmeye gerek de görmediğim hesabım için bir kaç gün önce şifrenizi değiştirmeniz gerekiyor diye işlem yaptırdı.

  yıllardır diyorum... en az 4-5 yıldır aynı şifre ile çalışırken neden birden şifre değişikliğine ihtiyaç duyuldu?

  kredi kartı bilgilerini kayıtlı bırakan kullanıcıların bence harcamalarını kontrol etmelerinde fayda var.
 • hadi hepsiburada profilinizin çalınmasını anladım ama kredi kartını daha sonraki alışverişler pratik olsun diye kayıt mı ettiniz? eğer öyle değilse çalışanlar sizin kart bilgilerinizi nereden bilecek? ssl şifreleme ile banka çalışanları dahil kimse göremez.
 • son zamanlarda sözlükte okuduğum en pis dalavere bu olabilir.
  çok kısa bir işlemle sipariş iptal edilebilecek durumdayken bu dolandırıcılığa göz yummak nereden baksan leş bir durum.
 • kargo firması hepsiburada.com'a ait bir şirket olan hepsiexpress firmasının da dahil olabileceği durum.