• sanıyorum kullanıcı verileri patlamış. başlığı okuduktan sonra kontrol etmek istediğimde şifreniz hatalı uyarısıyla karşılaştım. yanlış girmişimdir diye tekrar denedim fakat sonuç aynı. şifremi değiştirip, kart bilgilerini önlem amaçlı bende kaldırdım. yalnız burada bir ekleme yapayım ben şifremi yaklaşık 2 ay kadar önce değiştirmiştim. bu sebeple hesaba erişim sağlayamadıklarını düşünüyorum. hepsiburada da sanıyorum önlem amaçlı hatta tahminime göre eski müşterilerin verilerinde sorun olduğu için yeni şifre talebine yönlendiriyor. burada açıkça duyurmak yerine sessiz sedasız bildirim yapmaksızın halletmeye çalışmaları hoş olmamış.

bazı mesajlarda 3d'siz harcanamayacağı söylenmiş ama kartlara göre sanıyorum farklılık gösteriyor. 3d seçeneğini işaretlemeden sadece telefona bildirim yaparak harcama sağlanabiliyor. konuyu açan yazarın tam olarak doğru söylemediğini düşündüğüm nokta da tam olarak burası. kayıtlı kartla işlem yapıldığında istisnasız telefon numaranıza sms geliyor. yazar telefona gelen sms'i belirtmemekle birlikte sadece mailden bahsediyor. bu sebeple mesajın bu açığı keşfeden trendyol tarafından açıldığını da düşünmüyor değilim. *
  • beni de geçenlerde direkt ellerinde olmayan ürünü satarak dolandırdılar, olay şöyle gerçekleşti ramazan ayında hepsi hepsiburadadan alınanan ramazan erzakları paketi bayram şekeri vs. 800 liralık. 12 gün var bayrama alırken her ürün stokta özellikle baktım kontrol ettim, aldım ürünleri sözde ertesi sabah kargoya verilip gönderilecek ürünler 1 hafta geçmesine rağmen gönderilmedi, beyfendiler stokta olmayan gönderilmeyen ürünlere şakırt diyerekten direkt fatura kestikleri için iptal işlemi gerçekleşmiyormuş. bu dolandırıcılık değilse nedir. neyse bayram geçti bu arada defalarca şikayet arama iade talebi yok tınlayan, dedim böyle olmıyacak o para kolay kazanılmıyor paramı iade etmezseniz savcılığa suç duyurusunda bulunacağım, ertesi gün yani 25 günün sonunda zorla da olsa iadeyi gerçekleştirdiler. o gün bugündür (bkz: amazon) dan alışveriş yaparım en azından orada müşteri memnuniyeti en üst düzeyde. (bkz: hepsiburada) gibi argo ve küfür içermeyen negatif yorumlarınızıda yayınlamamazlık yapmıyolar.
  • e-ticaret sektöründe çalışan birisi olarak söylüyorum kart bilgilerinizi sitelere kayıt etmeyin!

masterpass veya bkm entegrasyonu varsa sanal kart ile bu servisleri kullanırsanız iyi olur
  • hepsiburada tekelciliği yavas yavas azalıyor gibi muadil siteler ile.
  • nette alisveris yapmanin en guvenli yolu, sanal kart olusturup, yapilacak alisveris kadar limit tanimlamaktir.

alisveristen sonra sanal karttaki limit sifirlanacagi icin , sanal kart bilgilerini calsalar bile, limit sifir oldugu icin harcama yapilamaz.

not : her alisveris oncesi limit tanimlama islemini tekrarlamak gerekmektedir.
  • şifreler sıfırlandığına göre bir ihtimal veritabanı birilerinin eline geçmiş olmalı.bu arada geçmiş günlerde yaptığım bir alışverişin ardından adıma kartvizit basan birisi siparişimi şubeden almak istemiş, kargo görevlisi kimlik sorunca toz olmuş eleman. ilginç olaylar dönüyor.
  • vay anasını yaa neler oluyormuş neler
  • hemen hemen aynısı trendyol'da başıma geldi.

sipariş adresime verilmiş, benim hesabımdan, benim kartımla, benim adresime. sonrasında teslimat bilgileri değiştirilmiş ve nasıl oldu bilmiyorum hesabım silinmiş.

trendyol'dan iademi aldım ama dikkatli olmakta fayda var.

(bkz: trendyol.com'da dolandırıcılık yapılması)
  • alisverislerimi genellikle hepsiburadadan yaparım .şuana kadar başıma böylesi bir iş gelmedi ama sizin adınıza üzüldüm çok geçmiş olsun.temkinli olucam bende bundan sonra. lütfen sonuc hakkında bizi bilgilendirin.
  • şifreni değiştir uyarısı hb tarafından değil google password tarafından geliyor , onlar bile anlamış hb nin patladığını
hesabın var mı? giriş yap