şükela:  tümü | bugün
  • edit5: entry'm ulusal gazetede haber yapmışlar: yeniçağ gazetesi haberi

(bkz: hepsiburada mağdurları) olarak sesimizi biraz olsun duyurduk. inşallah sıkı bir denetime girer de düzelir. yılların güvenini kazanmış bir şirket son yıllarda bu kadar berbat bir yer olmamalı.

ekleme: sorunum çözüldü. ( ismini vermek istemediğim en tepe noktasından bir yönetici tarafından yaptığımız tel görüşmesi neticesinde)

edit4: bir arkadaş kendisinde bir katı meyve sıkacağı olduğunu, ve yemin ederek kutusunu hiç açmadığını, bana göndermek istediğini yazmış. inanin duygulandım.
    not: bir ben değil onlarca mesaj aldim. hepsiburada meğer neler neler yaşatmış insanlara. çoğu sineye çekmiş. bu alışveriş sitesi nasıl bu kadar bozdu. bugün de gündemin en üstlerinde olmamız az da olsa umuyorum etki yaratmıştır.

en üst edit: hepsiburada maduriyetime paha bicmis ve 150 tl hediye çeki yüklemiş. yani neredeyse 1 ay boyunca ugrastirip mağdur edip sonrada sizi en fazla 150 liralık ugrastirdik kusura bakmayın demişler demekki.

edit2: tiksindim vallahi billahi tiksindim bu ülkede yaşamak, alışveriş yapmak, insanlara güvenip iş vermek, birilerine iş yaptırmak bu kadar mı b.k olur afedersiniz. en gelişmemiş ülke bile böyle değildir.

arkadaşlar video ekşi sözlük görsel ekleden video eklemeye çalıştım olmuyor. fotoğrafları ekşi görsel'den yükledim.

edit3: video yükleme sitesi değiştirildi. video eklendi.

hepsiburada ile ilgili ekleme yapilan üst edit: çok fazla mesaj aldım buradan gelişmeleri yazacağım. fakat önce entry girerek buradan yardımcı olan güzel insanlara teşekkür ediyorum.
    başlığa 10. entry girilir girilmez hepsiburada'dan yetkili bir abla beni aradı ve ekşi sözlük başlığınız için aradım deyip özür diledi. en kısa zamanda çözeceğini sorun yaşanmayacağını söyledi.(daha ne sorun yasayacaksak) magduriyetimiz de yanımıza kalacak. güya iyilik yapmış olacaklar.

adalet arama mekanı olarak (bkz: ekşi sözlük)
    .
    ayrıca ürünün satıcı mağazası (bkz: hepsiburada)

olayın ozeti:

evvela kıymetli zamanınızı aldığım için özür dilerim. fakat benim için az uz bir para değil 499 tl paramı aldı vermiyorlar. sürecin her anını görsel ve ses olarak kanıtıyla haklı olduğumu gösterdiğim halde bunu yaşatıyorlar. aramadığım ulaşmadığım yazmadığım yer kalmadı. adamlar kafaya koymuş her şey onların lehine. ekşi sözlük'te olmasa içimizi dökeceğimiz bir mekan yok. yardımlarınızı talep ediyorum ekşici abi ve ablalarım.
    mayıs ayının 13'ünde (sipariş no=599747431) bana gelen philips hr1836/00 viva collection katı meyve sıkacağı'nı hepsijet kargo bırakır bırakmaz kargo elemanının arkasından yetişemedim. seslendim binanın altından "yarın da geleceğim buraya, alırım mutlaka" dedi. ürün ufacık çocuk oyuncağı gibi geldi. beğenmedim. ama önlemimi de alarak ürünle ilgili fotoğraf ve video aldım. ( hani daha sonra kırmışsınız, ezmişsiniz, bozmuşsunuz dememeleri için)bir de ne göreyim ürün ayrıca çalışmıyor da

video

(rende diski görüldüğü gibi dönmüyor) . daha önceden defalarca açılmış kutusu. düzensiz yerleştirilmiş. iç kartonun kenarından hafif kopmuş. 2 dk içerisinde iade kodu alıp hepsijetten randevu aldım 1 gün sonra ayın 14'üne.
    işte sorun süreci burada başlıyor ve taktik çalışıyor. hepsijetten kargo elemanını arayıp almasını söyledim. ürünü 14'ünde aldı götürdü. 8 gün geçti ve hala hiçbir işlem yapılmayınca hepsijeti ve hepsiburada'yı aradım. ürün sizde görünüyor dediler. şok oldum!!! 10 gün sonra hepsijet kargomun depoda olduğunu söyleyip elindeki sistemde kod olmadığından ürünümü bana geri getireceğini, ve hepsiburada'yla iletişime geçmem gerektiğini söyledi. (getirdi) ( beyin yakacak şekilde ilginç) defalarca aradım talepler oluşturdum ama bana dönen olmadı. 2 gün sonra hepsijet yetkilisi kendi sistemlerine ürünün düştüğünü kodu bulduğunu ve ürünü tekrar almaya geleceğini söyledi. gelip aldı ve 3 gün daha bu şekilde kargo müşteri tarafından kargoya verildi şeklinde göründü. ve tam tamına 16 gün geçmiş oldu.

bu gün ekranda görsel

yazdığını gördüm.

ürün iadesi uygun bulunmamış. ve sebebi için müşteri hizmetlerini aradığımda iade için 14 gün süre aşılmış dendi. yani ürünü gönderiyor. 2 dk içerisinde iade kodu alıp iade etmek isteseniz de 14 gün iade süresi aşılmış oluyor. bunu yapan hepsiburada. başından beri şüphelendim neler oluyor sonu nereye varacak diye. param neredeyse 1 aydır onların hesabında ve ne yapacağımı bilmiyorum.

süreci kendileri uzatıp oyalayıp sonra süreyi aştınız ürünü 14 gün içinde iade etmeliydiniz diyorlar. müşteri hizmetleri defalarca bunu tekrarlıyor. sinirimden ne diyeceğimi bilemiyorum.

almanızı tavsiye etmediğim ürün bu:
    görsel
    görsel

alt edit: görselleri ekşi up'tan yüklüyorum mesaj alıyorum o site yasak diye. ekşi sözlüğün görsel yukle butonundan yüklüyorum birileri bir müddet sonra görseli siliyor. ne yapacağımı şaşırdım. neler oluyor ekşi sözlük görselde önemli bişey yok. ürünün sıkıntılı kutusunun resmi vardı. bgisayara geçince yine yüklerim kaynaklar bende nede olsa.
  • 10 / 10 rezalet. ülkede rezil olmayan devlet veya özel kuruluş kalmadı. herkes ne koparsam ne çalsam kar diye düşünüyor. her şeyimizle batıyoruz.
  • öncelikle geçmiş olsun. ancak bir şeyin düzeleceğini sanmıyorum. hepsiburada vb. alışveriş siteleri için defalarca rezalet başlıkları açıldı, çok büyük ihtimalle de siz de bu başlıkları okuyup geçtiniz ve büyük bir hevesle hepsiburada’dan alışveriş yaptınız. ve bingo! siz de artık bir mağdursunuz. bu başlığı da okuduktan kısa bir süre sonra başkaları da büyük bir hevesle bunun gibi sitelerden alışveriş yapıp mağduriyet yaşadıktan sonra başlık açacaklar.
    bu kısır bir döngü olarak kalmaya devam edecek.
    şimdiden bu başlığı okuyup da yakın gelecekteki müstakbel mağdur arkadaşıma da geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.
  • 10/10 rezalet.
  • 10/10 rezalet. malı sattıktan sonra ne halt yerse yesin düşüncesinde olan alışveriş siteleri yüzünden mağdur oluyoruz. bende bi kaç ay önce beni evde bulamadıkları için malı tekrar üreticiye gönderen hepsiburadadan kayıt oluşturmama rağmen paramı alamadım. allah tan 30 liralık puzzle dı da fazla mağdur olmadım.
  • tipik hepsiburada rezaleti. bu siteden alışveriş yapılmaması lazım. insanların akıllarıyla oynuyorlar. televizyonda bas bas reklam yapmakla olmuyor bu işler. kullanıcılar arasındaki kötü imajınızı asla düzeltemeyeceksiniz.

• hırsızburada.com
    10/10 rezalet. yine hırsızlık yarışı içindeki firmalarımız. aynen biz bize yetiyoruz. bu zor günlerde hiç düşmana ihtiyacımız yok.
  • önce oyala, sonra çarşafa dola şeklinde bir taktik.
    iadeye verirken, bizzat kargo şubesinden kargo belgesiyle verilirse bu taktik tutmaz gibi bence.
  • hepsi burada paketi açılmıştır muhabbeti nedeniyle garantiye gönderttirir önce. siz hemen bi tüketici koruma kurumuna dilekçe doldurmalıysınız. ne olur be olmaz diye. bana da telefonda böyle yaptılar garantiye gönder dediler ürün garantisi çıktı. sonra geri almışlardı. hep buradadan bir daha ürün almayı kestim.
  • edit: çok soran oldu, amazon.com.tr'den 15 ay önce aldığım su ısıtıcı geçenlerde arızalandı, kayıt oluşturdum ne yapmalıyım diye, kod verdiler. kargoya gidin bu kodla teslim edin, ürün elimize geçince "para iadesi" yapalım dediler. dedim 15 ay oldu yanlışlık olmasın? 2 yıl boyunca sattığımız ürün arızalanırsa para iadesi yapıyoruz dediler. bir de hepsiburada gibi rezil firmaların yaptığına bak...

amazon yerine bunun gibi yozlaşmış türk sitelerinden alışveriş yaparsanız başınıza gelme olasılığı çok yüksek olan dolandırıcılık. hepsiburada, trendyol, n11 hepsi aynı kafada. satana kadar 40 takla atalım, sonra sorun çıkarsa oyalayabildiğimiz kadar oyalayıp paralarını iade etmeyelim. klasik türk kafası. amazon'da bir ürün yoksa o ürüne ihtiyacım olsa bile amazon'a gelene kadar bekliyorum sırf bu yüzden.
314 entry daha