• klasik bir rezalet ama dertleşmek için başlık açmak istedim.
    hepsiburada.com üzerinden efserticaret adında bir dükkandan kızımın istediği bir oyuncak setini aldım. bricks diye legoya göre ucuz oyuncaklar.
    ürün

ürünü 2 mayıs günü aldım. 6 mayıs da teslim edildi. kutuyu salgın dolayısıyla balkona attım bir gün sonra kızımın heyecanı ile paketi açtım. önce kargo poşetini açtım. içinde ürünün kutusu vardı. kutuyu açtığımda içinde bir kutu daha vardı klasik karton kutu renginde. fakat bandı kutu zarar görerek açılmıştı. o kutuyu da açtığımda legoların poşetlerinden çıkarılmış hatta birleştirilmiş olduğunu, kutunun diğer tarafında bantta saç yapışmış olduğunu gördüm.

1, 2, 3

normalde de yapılması tamamen edepsizlik olan bu davranışın korona gibi bir salgının yaşandığı dönemde yapılması ayrı üzücüdür. 3 yaşındaki çocuğuma bu oyuncaklarla oynamayacağını anlatmaya çalışmam ve geri göndereceğimize ikna etmem de ayrı bir olaydı. hele ki 2 aydır evden dışarı adımını atamamış bir psikolojideyken.

hemen hepsiburadaya girdim iade formu oluşturmaya, sipariş teslim edilmemiş göründüğünden oluşturamadım. sürat kargo rezaleti burada başlıyor. hepsiburada müşteri temsilcisine bağlanmak için 15 takla attım. yarım saate bağlandığım müşteri temsilcisine derdimi anlatırken hat kesildi (bunu pek çok yaşamaktayız bu sitede). daha sonra tekrar aradım akşam yaklaşık bir saatlik bir çaba sonrasında derdimi anlatıp iade formu oluşturabildim. bana sürat kargonun internet sitesinden verdikleri kodu girdiğimde adresime iadeyi teslim almaya geleceklerini söylediler. fakat sitede böyle bir şey yok. müşteri hizmetlerini aradım açan olmadı o saate çalışmıyormuş. olabilir.

bir gün sonra 7 mayıs sabahı 9 da aradım adresime kurye çağırdım. hemen göndereceğiz dediler cuma akşam oldu 48 saat geçti gelen giden yok. ankara öveçler şubesinden geleceğini söylediler. 48 saatte belki 70 kere aradım telefonu açmıyorlar. bugün genel merkezi aradım hızlandıracağız dediler yine ortada bir şey yok.

bu arada faturadan dükkanın telefon nosunu buldum watsuptan bu fotoları gönderdim biz neden kutusu açık lego gönderelim dediler. bana mı soruyorsun kardeşim. garip bir olay ne bileyim kendine sor. watsup üzerinden böyle bir muhabbet yaşadık. ben zaten iade edeceğimi sadece yapılan bu ahlaksızlığı yüzlerine söylemek için mesaj attığımı söyledim. gönderin dediler.

fakat görünen o ki gelmeyen kurye ve geçen zaman ile muhtemelen gidip sürat kargonun camına fırlatacağım bu kutuyu haftaya. hadi şunu düşünüyorum bu salgın döneminde kargo çalışanları kendilerini tehlikeye atıp çalışıyorlar yoğunlar belki. tamam da bir iletişime geçin. deyin ki biz gelemiyoruz salgında siz getirin. telefonu bir açın. saçma sapan bir durum var ortada. şu ülkede insanlar ne zaman işlerini düzgün yapmaya başlayacak acaba?
  • rezalet puanim: 10/10

her biri ayrı ayrı müşterisini üzüyor, birlikte çizgilerinden şaşmamışlar.
  • ulan salgın zamanı hayatıma kast ettiler diye polise versen az gelir.

10/10
hesabın var mı? giriş yap